AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Detoks, odtruwanie organizmu

Detoksykacja, inaczej odtrucie organizmu, to pierwszy etap leczenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Tego typu odwyk jest niezbędny, choćby po to, by pacjent był trzeźwy, a jego organizm pozbawiony wszelkiego rodzaju substancji wpływających na postrzeganie rzeczywistości. Detoks warto przeprowadzić anonimowo i w komfortowych warunkach, a te oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic w Kielcach.

Detoks alkoholowy

Regularne spożywanie alkoholu sprawia, że organizm się do niego przyzwyczaja – to dlatego zerwanie z nałogiem jest tak trudne. W wielu przypadkach tego typu detoksykacja, czyli odtrucie alkoholowe, musi być przeprowadzone pod kontrolą lekarza – w szczególności u osób zmagających się z alkoholizmem od wielu lat. Naprzeciw potrzebom pacjentów wychodzi prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach, który oferuje leczenie alkoholizmu i detoks w komfortowych warunkach, z dala od domu i w oderwaniu od znanego środowiska.

Detoksykacja - ile trwa i na czym polega?

Do prywatnego ośrodka odwykowego w Kielcach trafiają różni pacjenci – wielu z nich od lat żyło w stanie upojenia alkoholowego. Dlatego też leczenie odwykowe rozpoczyna się od kompleksowego detoksu. W jego trakcie nasi lekarze:

  • przeprowadzają odtrucie organizmu – usuwają z krwi pacjenta pozostałości alkoholu, substancji psychoaktywnych i ich metabolitów,
  • stosują specjalistyczne leki, które łagodzą objawy tak zwanego odstawienia alkoholowego (bóle głowy, wzrost ciśnienia, drżenia rąk, nudności, wymioty),
  • podają płyny i elektrolity, by przywrócić równowagę wodno-elektrolitową,
  • wzmacniają organizm dzięki witaminom, minerałom i odpowiedniemu odżywianiu.
  • detoksykacja w Naszym Ośrodku trwa 3 – 4 dni.

Detoksykacja - pierwszy, ale ważny etap leczenia uzależnień

Lekarze stale kontrolują stan pacjenta poprzez wykonywanie niezbędnych badań krwi – dzięki temu są w stanie sprawdzić poziom mikro- i makroelementów oraz witamin i minerałów.  Detoksykacja w zależności od stanu fizycznego i psychicznego pacjenta, w Naszym Ośrodku trwa 3 – 4 dni. Detoksykacja, czyli odtrucie organizmu, to pierwszy etap w procesie leczenia, ale bardzo ważny ze względu na możliwość powrotu do trzeźwości. Na czym polega zamknięte leczenie odwykowe? To detoks przeprowadzany z dala od domu i znanego nam środowiska, w komfortowych warunkach i pod opieką lekarzy. Leczenie ambulatoryjne, w miejscu zamieszkania, zazwyczaj jest mniej skuteczne – może się nie udać ze względu na dostęp do uzależniających substancji.

Kto powinien przejść detoks pod opieką lekarza?

Szczególną grupę pacjentów stanowią te osoby, których dotknęły objawy zespołu abstynencyjnego. Są to zazwyczaj pacjenci, którzy z nałogiem zmagają się nie od kilku miesięcy, ale od wielu lat. Dlatego są szczególnie narażeni na powrót do alkoholizmu czy narkomanii. Detoksykacja wiąże się często z podawaniem leków, które niwelują takie fizyczne i psychiczne skutki odstawienia alkoholu, jak: drgawki, bezsenność, nerwowość i rozdrażnienie, brak apetytu, drżenie rąk, napady agresji i lęku, omamy.

W Awamedic wyciągniemy do Ciebie pomocną dłoń

W Awamedic dbamy o anonimowość naszych pacjentów, zapewniamy transport do Kielc spod wskazanego adresu nieoznakowanym autem. Sam budynek nie jest w żaden sposób oznaczony, dlatego nie sugeruje postronnym osobom, jakiego wsparcia udzielamy. Nasz zespół lekarzy, pielęgniarek i terapeutów stosuje autorskie metody leczenia oraz zapewnia indywidualne podejście. Detoksykacja to ważny etap w procesie leczenia uzależnienia od alkoholu czy substancji psychoaktywnych – pozwala pacjentom zregenerować siły oraz wpływa pozytywnie na stan psychiczny osoby uzależnionej. W ośrodku odwykowym w Kielcach detoks przeprowadzany jest pod ścisłym nadzorem lekarzy i pielęgniarek, dlatego pacjenci mają zapewnione bezpieczeństwo.

Zerwij z nałogiem już dziś

Masz problem z alkoholem, ale chcesz zerwać z nałogiem? Zgłoś się do Awamedic w Kielcach, nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień, oferujący leczenie odwykowe, to miejsce, w którym otrzymasz realne wsparcie w walce z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych wpływających na organizm człowieka. Nasz personel medyczny złożony z lekarzy, pielęgniarek i terapeutów to fachowcy mający wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Właśnie dlatego w Awamedic detoksykacja przebiega szybko i bezpiecznie, a samo leczenie odwykowe przynosi oczekiwane skutki. Każdy, kto szuka profesjonalnej pomocy, otrzyma ją w Awamedic – wspieramy nie tylko chorych, ale także ich bliskich.