AWAMEDIC
OFerta ośrodka

Leczenie uzależnień Kielce

Zmagasz się z nałogiem i nie wiesz, jak sobie poradzić? A może problem dotyczy kogoś z Twoich bliskich? Leczenie uzależnień w Awamedic w Kielcach w województwie świętokrzyskim z pewnością może Ci pomóc. Nasz zespół specjalizuje się w terapii leczenia uzależnień różnego rodzaju, dlatego oferuje kompleksowe wsparcie zarówno w przypadku alkoholizmu, narkomanii, seksoholizmu czy innych uzależnień behawioralnych. Nasz ośrodek leczenia uzależnień gwarantuje autorskie programy pracy z pacjentami, rzetelną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie. Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci uwolnić się od nałogu.

Terapia uzależnień Kielce

Terapia uzależnień w Awamedic może dotyczyć różnych nałogów. W zespole pracują specjaliści, którzy w swojej karierze zawodowej współpracowali z osobami uzależnionymi od różnych substancji. Dlatego też leczymy:

 • alkoholizm,
 • narkomanię,
 • lekomanię,
 • seksoholizm,
 • pracoholizm,
 • hazard,
 • uzależnienie od komputera i Internetu.

Leczenie uzależnień jest niezbędne, by przywrócić komfort życia nie tylko sobie, ale i bliskim, ponieważ nałóg wpływa nie tylko na zdrowie i samopoczucie samego pacjenta, ale także na relacje z rodziną i jej funkcjonowanie. Właśnie dlatego terapia leczenia uzależnień w Awamedic obejmuje zarówno terapię zamkniętą, jak i spotkania grupy wsparcia dla uzależnionych oraz osób z ich najbliższego otoczenia. Dzięki temu terapia leczenia uzależnień jest kompleksowe i możliwie jak najbardziej skuteczne.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kielce

Na czym polega terapia uzależnień? To zespół działań medycznych i terapeutycznych oddziałujących zarówno na fizyczne samopoczucie pacjenta, jak i na aspekty psychiczne. Zazwyczaj pierwszą część leczenia stanowi detoks, czyli odtrucie organizmu. W trakcie jego trwania lekarze, w ramach zamkniętej terapii, podają specjalne leki, których celem jest złagodzenia objawów zespołu abstynencyjnego wywołanych brakiem uzależniającej substancji w organizmie, takich jak:

 • bezsenność,
 • agresja, nerwowość i pobudzenie,
 • drżenie rąk, języka i powiek,
 • lęk,
 • depresja,
 • mdłości, wymioty, biegunka,
 • osłabienie,
 • bóle głowy.

Leczenie uzależnień – współpraca z psychologiem

Odtrucie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ przebiega pod okiem doświadczonych lekarzy, którzy monitorują stan pacjentów, podając elektrolity, witaminy oraz mikro- i makroelementy, dzięki którym osoby uzależnione nabierają sił. Dopiero po skutecznym detoksie następuje właściwa terapia uzależnień, której celem jest nie tylko zerwanie z nałogiem, ale także zrozumienie jego mechanizmów. Często problemy, takie jak alkoholizm, narkomania, seksoholizm czy uzależnienie od komputera i Internetu, są wynikiem licznych problemów o podłożu psychicznym i brakiem umiejętności radzenia sobie ze stresem czy codziennością. Dlatego prywatne leczenie uzależnień obejmuje również współpracę z psychoteraputą, dzięki której pacjent jest w stanie przejąć kontrolę nad swoim zachowaniem i uczy bronić się przed mechanizmami uzależnienia.

Jak wygląda prywatne leczenie uzależnień w Awamedic?

Terapia leczenia uzależnień w Awamedic oparta jest o autorski program przygotowany przez pracujący u nas zespół specjalistów – lekarzy, terapuetów i psychologów. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem pacjentów czuwają także pielęgniarki mające wieloletnie doświadczenie. Oferujemy komfortowe warunki pobytu – osoby przebywające w naszym ośrodku mieszkają w wygodnych i przestronnych, dwuosobowych pokojach z łazienkami. Leczenie uzależnień w zamkniętym ośrodku ma wiele zalet – umożliwia odcięcie się od znanego środowiska i ograniczenie jego negatywnego wpływu na postępowanie osoby uzależnionej, czego nie zapewnia terapia stacjonarna. Brak bodźców z zewnątrz pozwala skupić się na leczeniu i poświęcić czas samemu sobie. Prywatne leczenie uzależnień w Kielcach przebiega w sposób anonimowy – przed budynkiem nie ma żadnego szyldu, dlatego ośrodek przypomina zwykły hotel. W razie potrzeby zapewniamy także dojazd do ośrodka samochodem, który przyjeżdża po pacjenta pod wskazany adres.

Jeśli wpadłeś w nałóg i nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie, zgłoś się do Awamedic. Leczenie uzależnień w województwie świętokrzyskim przebiega w życzliwej atmosferze, ale jednocześnie pozwala uświadomić sobie, jak walczyć ze słabościami. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z alkoholizmem, narkomanią, uzależnieniem od leków, hazardu, seksu, komputera czy Internetu, w Awamedic otrzymasz fachowe wsparcie. Organizujemy także warsztaty i spotkania terapeutyczne dla chorych i ich rodzin, zapewniając tym samym kompleksową pomoc zarówno na etapie detoksu, jak i terapii właściwej.

U nas znajdziesz wsparcie w każdej sytuacji

Jeśli wpadłeś w nałóg i nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie, zgłoś się do Awamedic. Leczenie uzależnień w województwie świętokrzyskim przebiega w życzliwej atmosferze, ale jednocześnie pozwala uświadomić sobie, jak walczyć ze słabościami. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z alkoholizmem, narkomanią, uzależnieniem od leków, hazardu, seksu, komputera czy Internetu, w Awamedic otrzymasz fachowe wsparcie. Organizujemy także warsztaty i spotkania terapeutyczne dla chorych i ich rodzin, zapewniając tym samym kompleksową pomoc zarówno na etapie detoksu, jak i terapii właściwej.

Co zyskasz dzięki terapii uzależnień w Kielcach?

Współczesna psychologia potwierdza – uzależnienie nie jest przejawem słabej woli, ale poważną chorobą, który wyniszcza ciało i psychikę człowieka. Właśnie dlatego, osoby uzależnione po detoksie tak często nie są w stanie wytrwać w trzeźwości – oczyszczenie organizmu pozwala uporać się ze skutkami, ale nie rozwiązuje przyczyny, czyli schematów myślenia stojących za uzależnieniem. Do odzyskania kontroli nad własnym życiem niezbędne jest więc nie tylko odtrucie, ale przede wszystkim terapia uzależnień. Kielce to lokalizacja, w której pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków i leków oraz zmagającym się z problemami behawioralnymi (seksoholizm, pracoholizm, hazard, uzależnienie od komputera i Internetu).

Leczenie pozwala wyrwać się z utartych schematów, które wcześniej sprawiały, że tkwiłeś w uzależnieniu i nie byłeś w stanie nic zmienić w swoim życiu. Terapia ułatwia zrozumienie, że trzeźwość naprawdę jest możliwa i każdy z nas może funkcjonować bez używek, nikt nie jest skazany na nałóg. Bardzo cenną korzyścią z leczenia jest lepsze zrozumienie swojej choroby. Osoby uzależnione wpadają w błędne koło, z którego nie są w stanie się samodzielne wydostać. Dobry terapeuta uzależnień w Kielcach pokaże Ci, dlaczego wcześniej nie udawało Ci się wytrwać w trzeźwości oraz wyjaśni, jak działają mechanizmy nałogu. Lepsza znajomość własnej choroby to większa kontrola oraz mniejsze ryzyko nawrotów. Terapia to znacznie więcej niż przerwa w zażywaniu narkotyków, alkoholu czy leków – pozwoli Ci całkowicie zmienić sposób myślenia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Sygnały alarmowe – kiedy trzeba zgłosić się na terapię alkoholową

Z pewnością nie czytasz tego z przypadku – szukasz informacji na temat terapii uzależnień w Kielcach, ponieważ Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma taki problem. Rozpoczęcia leczenia nie jest proste, osoba uzależniona wypiera istnienie problemu, ponieważ właśnie tak działa ta choroba. Mechanizm iluzji i zaprzeczeń ułatwia oszukiwanie innych, a przede wszystkim samego siebie, że terapia nie jest potrzebna, a sytuacja znajduje się pod kontrolą. Niestety takie myślenie tylko napędza uzależnienie, które z czasem staje się coraz poważniejsze i coraz trudniejsze do pokonania. Im szybciej zgłosisz się po pomoc, tym lepiej dla Ciebie.
Najlepszym dowodem, że czas zgłosić się na leczenie są już myśli o terapii uzależnień – takie pomysły nigdy nie pojawiają się przypadkowo. Prawdopodobnie podświadomie już wiesz, jak trudna jest Twoja sytuacja, dlatego skontaktuj się z nami.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach – dlaczego warto?

Osoby uzależnione zazwyczaj mają negatywne nastawienie do leczenia, nie tylko ze względu na mechanizmy nałogu, ale często też złe doświadczenia. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach nie przypomina zatłoczonych publicznych placówek. Nie musisz miesiącami czekać na swoją kolej – nasz ośrodek działa 24/7, dlatego możesz zgłosić się na leczenie bez względu na dzień i godzinę. Doskonale wiemy, jak trudno jest zdecydować się na terapię, dlatego jeśli masz motywację, zadbamy, żebyś od razu mógł zacząć zajęcia terapeutyczne.

Od pacjentów zgłaszających się do naszego ośrodka nie wymagamy trzeźwości, nie musisz też mieć skierowania. Wszystko po to, aby terapia alkoholowa w Kielcach była jak najłatwiej dostępna. Pomagamy naszym pacjentom w uporaniu się z fizycznym i psychicznym uzależnieniem – jeśli trafisz do nas pod wpływem alkoholu, narkotyków lub leków, zaczniemy od detoksu, a kiedy będziesz gotowy – przejdziemy do zajęć terapeutycznych. Zapewnimy Ci wsparcie podczas odstawienia, wszystko po to, żebyś jak najłatwiej przeszedł przez zespół abstynencyjny.

Dbamy również o wysoki standard ośrodka. Dostępna jest u nas terapia uzależnień w Kielcach prywatnie, dlatego zapewniamy komfort, którego nie znajdziesz w publicznych ośrodkach. Nasi pacjenci mieszkają w wygodnych dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami, a ośrodek z zewnątrz wygląda jak zwyczajny hotel, co daje poczucie prywatności.

Jak wygląda terapia uzależnień w Awamedic?

Nasz ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach zapewnia pomoc w formie stacjonarnej i ambulatoryjnej. Większość naszych pacjentów decyduje się na terapię stacjonarną, która trwa minimum 4 tygodnie – tyle czasu zazwyczaj wystarcza, aby wprowadzić trwałe zmiany w sposobie myślenia osoby uzależnionej. W razie potrzeby możemy też przedłużyć leczenie, stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Nie możesz skorzystać ze stacjonarnej terapii uzależnień w Kielcach? Oferujemy również pomoc w formie ambulatoryjnej: zajęcia terapeutyczne trwają tutaj od 10 do 17, a resztę dnia możesz spędzić poza ośrodkiem. Prowadzimy też konsultacje, podczas których wstępnie określamy problem i sugerujemy najlepszą formę leczenia. Zastanawiasz się, czy możesz pozwolić sobie na leczenie w Awamedic w Kielcach? Cennik udostępnimy Ci podczas konsultacji lub rozmowy telefonicznej.

Jak poradzić sobie po terapii uzależnień w Kielcach?

Osoby uzależnione często najpierw obawiają się rozpoczęcia terapii, a kiedy już się na nią zgłoszą – jej zakończenia, ponieważ po opuszczeniu ośrodka utrzymanie trzeźwości staje się znacznie trudniejsze. W Awamedic dbamy jednak, żeby osoby uzależnione nie zostawały całkiem same ze swoim problemem. Prowadzimy spotkania grup wsparcia: grupy rozwoju osobistego czy zapobiegania nawrotom. Nawet, kiedy opuścisz nasz ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach, wciąż możesz korzystać ze wsparcia terapeutów. Ciągła praca nad sobą oraz utrzymywanie kontaktów ze specjalistą i społecznością osób wychodzących z uzależnienia znacznie zmniejsza ryzyko nawrotu i ułatwia wytrwanie w postanowieniu o zachowaniu trzeźwości.

Jesteś bliskim osoby uzależnionej? Pomożemy Ci!

O osobach uzależnionych mówi się o wiele więcej niż o ich bliskich, tymczasem wspieranie chorego również jest bardzo trudne. Uzależnienie jest poważną chorobą, która niszczy nie tylko chorego, ale też jego bliskich. Nie jest łatwo mądrze pomagać osobie uzależnionej i nie wpaść we współuzależnienie. Nasza pomoc jest więc skierowana nie tylko do chorych, ale też ich rodzin: prowadzimy grupy wsparcia dla osób współuzależnionych. Nie jesteś sam ze swoimi problemami – zadzwoń i skorzystaj z pomocy, którą oferuje nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach.