AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Odtrucie narkotykowe Warszawa

Uzależnienie od narkotyków może odebrać zdrowie, a nawet życie. Jeżeli więc sięgasz po substancje psychoaktywne lub ktoś z Twoich bliskich ma taki problem, nie ma na co czekać. Im szybciej zgłosisz się na detoks narkotykowy, tym większa szansa, że unikniesz najpoważniejszych konsekwencji narkomanii: utraty pracy, zepsucia relacji z rodziną czy przedawkowania. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic pomaga pacjentom zażywającym różnego rodzaju narkotyki powrócić do trzeźwości i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Jeżeli bezskutecznie próbujesz odstawić środki psychoaktywne, zgłoś się do nas i skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów!

Jak wygląda detoks narkotykowy w Warszawie?

W uzależnienie zawsze jest znacznie łatwiej wpaść, niż z niego wyjść. Odstawieniu narkotyków towarzyszy szereg nieprzyjemnych, a czasem nawet groźnych dla zdrowia objawów, dlatego tak ważna jest tutaj pomoc profesjonalistów. Symptomy różnią się w zależności od narkotyku, ale najczęściej występują:

  • nudności i wymioty,
  • biegunka,
  • senność lub pobudzenie,
  • drżenie mięśni.


Detoks narkotykowy zazwyczaj trwa kilka dni, ponieważ tyle czasu wystarczy, aby oczyścić organizm z pozostałości zażywanych środków oraz przywrócić równowagę metaboliczną zaburzoną podczas ciągu. Po odtruciu pacjent czuje się już znacznie lepiej, dlatego może przystąpić do kolejnego etapu: terapii uzależnień, nastawionej na pracę nad psychiką, a nie tylko ciałem.

Detoksykacja narkotykowa w Awamedic

W naszym ośrodku leczenia uzależnień na pierwszym miejscu znajduje się bezpieczeństwo pacjenta. Odtrucie narkotykowe w Warszawie odbywa się pod opieką lekarza, aby zapewnić szybką reakcję w razie zaostrzenia objawów zespołu abstynencyjnego. Na bieżąco wykonujemy też badania, żeby kontrolować, czy detoksykacja przebiega prawidłowo. Nasz personel ma bogate doświadczenie w przeprowadzaniu odtruwania narkotykowego, dlatego doskonale wiemy, jak stworzyć plan działania indywidualnie dopasowany do pacjenta. Pod uwagę bierzemy rodzaj zażywanych środków czy ogólny stan zdrowia chorego. Pacjenci otrzymują płyny, elektrolity, substancje odżywcze i odpowiednio dobrane leki, dzięki czemu szybciej odzyskują siły, a detoks narkotykowy jest prostszy do przejścia.

W Awamedic zapewniamy również komfortowe warunki. Pacjenci mieszkają w dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami. Dbamy również o prywatność naszych klientów – zapewniamy pełną anonimowość, a w razie potrzeby organizujemy transport do ośrodka leczenia uzależnień nieoznakowanym samochodem. Nie musisz więc obawiać się, że ktoś z Twojego otoczenia dowie się o problemie z narkotykami. Jeżeli zmagasz się z narkomanią, nie zwlekaj, ale pozwól sobie pomóc!

Kto powinien zgłosić się na odtrucie narkotykowe?

Za uzależnieniem stoją skomplikowane mechanizmy psychiczne i fizyczne, dlatego narkomania często wiąże się z całym systemem iluzji i zaprzeczeń. Chory woli wmawiać sobie, że nie ma problemu i może odstawić narkotyki w każdej chwili. Ten moment wciąż jest jednak odkładany w czasie, a brak leczenia uzależnienia od narkotyków sprawia, że problem się pogłębia. Jeżeli próbom odstawienia środków psychoaktywnych towarzyszą obsesyjne myśli na ich temat lub nieprzyjemne objawy, to najlepszy dowód, że czas na detoks narkotykowy w Warszawie. Z uzależnieniem bardzo trudno jest poradzić sobie bez pomocy profesjonalistów, a im dłużej tkwisz w ciągu, tym gorsza staje się Twoja sytuacja. Niezależnie, czy zażywasz marihuanę, amfetaminę, heroinę, kokainę czy dopalacze – w naszym ośrodku terapii uzależnień otrzymasz fachową pomoc. U nas odtruwanie narkotykowe nie wiąże się ze stresem i mieszkaniem w przepełnionym ośrodku – zadbamy o Twój komfort i bezpieczeństwo.

Problem dotyczy kogoś z Twoich bliskich? Zwracaj uwagę na takie objawy, jak powiększone lub zmniejszone źrenice, pobudzenie lub ospałość, zaczerwienione oczy czy nienaturalnie duży apetyt. Nie jesteś w stanie poradzić sobie z problemem samodzielnie, niezbędny jest tutaj ośrodek terapii, dlatego im szybciej zareagujesz, tym lepiej. Jeżeli potrzebujesz porady, zgłoś się do nas, a podpowiemy Ci, jak działać. Odtrucia narkotykowe prowadzimy od lat, zawsze więc możesz liczyć na nasze doświadczenie.

Pierwsze kroki po detoksie - prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Odtrucie narkotykowe to przełomowy moment w życiu każdej osoby uzależnionej, ponieważ pozwala powrócić do trzeźwości i zregenerować organizm. Trzeba jednak pamiętać, że uzależnienie to nie tylko ciało, ale też psychika. Po przejściu odtrucia chory wciąż odczuwa chęć sięgnięcia po narkotyki, ponieważ nie potrafi w zdrowy sposób radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Niezbędne okazuje się więc leczenie uzależnień, podczas którego narkoman może całkowicie zmienić sposób myślenia i na nowo nauczyć się samodzielnego funkcjonowania bez narkotyków.

W naszym ośrodku pacjenci znajdują się pod opieką specjalistów terapii uzależnień. Uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych, podczas których dowiadują się więcej na temat narkomanii czy technik radzenia sobie z wyzwalaczami i psychicznym głodem narkotykowym. Nasz prywatny ośrodek terapii Awamedic zapewnia nie tylko terapię stacjonarną, ale też warsztaty i zajęcia dla osób uzależnionych i ich rodzin. Zgłoś się do nas, a zapewnimy Ci pomoc dostosowaną do Twoich możliwości!