AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Szczecin

Szukasz wsparcia w walce z nałogami? Udzieli Ci go Awamedic w Kielcach. To prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla mieszkańców Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, w którym pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Jako ośrodek odwykowy oferujemy detoks alkoholowy i narkotykowy, a także kompleksową terapię uzależnień pod okiem psychoterapeutów i psychologów. Dbamy o anonimowość i komfort pacjentów, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Jeśli naprawdę chcesz wyjść z nałogu, to terapia uzależnień w Awamedic gwarantuje sukces, wymaga jednak dużo siły, samozaparcia i zaangażowania.

Terapia uzależnień Szczecin

Najlepszy prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego to doświadczeni terapeuci, którzy indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta. Dlatego też nasz ośrodek terapii uzależnień jest tak skuteczny. Proces wychodzenia z nałogu narkotykowego oraz alkoholowego rozpoczyna się od tzw. detoksu, którego celem jest odżywienie organizmu pacjenta, odpowiednie nawodnienie i podanie specjalistycznych leków, które niwelują skutki uboczne odstawienia uzależniającej substancji. Dopiero po pomyślnie przebytym detoksie, gdy pacjent jest w 100% trzeźwy, następuje właściwa terapia oparta na rozmowach z psychologiem oraz psychoterapeutą – indywidualnych i grupowych. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień skupia się na tym, by pacjenci nauczyli się silnej woli i walki z nałogiem bez ponownego sięgania po używki, a także odnowili relacje z bliskimi.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Szczecin

Jako prywatny ośrodek odwykowy oraz leczenia uzależnień wspieramy pacjentów ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego w zmaganiach z różnorodnymi nałogami, takimi jak:

  • alkoholizm,
  • lekomania,
  • narkomania,
  • uzależnienia behawioralne – hazard, seksoholizm, pracoholizm, od komputera i internetu.

Dlaczego polecamy naszym pacjentom ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego przymusowe leczenie uzależnień w Awamedic w Kielcach? Ponieważ przebywając z dala od domu, są w stanie odciąć się od znanego środowiska i w pełni skupić na leczeniu. Brak pokus korzystnie wpływa na skuteczność terapii. Wiedząc, że część osób ze Szczecina może napotkać problemy z dojazdem na drugi koniec Polski, zapewniamy możliwość dowiezienia pacjenta do naszego ośrodka nieoznakowanym samochodem – kierowca przyjedzie pod wskazany adres. Nasz budynek to nie tylko komfortowe warunki, ale także anonimowość – nie ma żadnego szyldu ani oznaczenia, dlatego przypomina zwykły hotel.

Prywatne leczenie uzależnień w Awamedic - zapewniamy dojazd ze Szczecina

Niezależnie od tego, czy jesteś ze Szczecina, województwa zachodniopomorskiego czy innego zakątka Polski, nasz zamknięty, prywatny ośrodek leczenia uzależnień pomoże Ci wrócić do życia sprzed nałogu, odnowić relacje z rodziną i znajomymi. Stoisz przed ogromną szansą, od Ciebie zależy, czy ją wykorzystasz.

Odwyk narkotykowy i alkoholowy w Szczecinie krok po kroku

Od lat współpracujemy z osobami uzależnionymi, dlatego doskonale wiemy, jak trudno jest wyjść z nałogu. Robimy wszystko, aby ułatwiać odstawianie alkoholu, narkotyków i leków. Nie musisz odkładać decyzji o rozpoczęciu leczenia na później – przyjmujemy Pacjentów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Nie będziemy wymagać od Ciebie trzeźwości, możesz zgłosić się do nas pod wpływem alkoholu, narkotyków czy leków. Na początek zaczynamy odtrucie lekowe, alkoholowe lub detoks narkotykowy. Szczecin to jedna z lokalizacji, z których dowozimy Pacjentów na leczenie, dlatego zadzwoń jeszcze dzisiaj – pomożemy Ci uwolnić się od nałogu.

Uzależnienie to nie tylko problem fizyczny, ale też, a może przede wszystkim psychiczny. W naszym ośrodku dostępna jest nie tylko detoksykacja, ale też leczenie uzależnień w Szczecinie. Pomagamy Pacjentom w walce z alkoholizmem, narkomanią i lekomanią. Oprócz tego zajmujemy się terapią uzależnień behawioralnych: seksoholizmu, pracoholizmu, uzależnienia od komputera i Internetu oraz hazardu.

Zapewniamy wsparcie także osobom uzależnionym, które zakończyły pierwsze etapy terapii oraz ich bliskim. Pamiętaj – z każdej sytuacji da się wyjść, ale żeby to zrobić, trzeba pracować nad sobą, a najlepiej skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Pomagamy na każdym etapie walki z uzależnieniem, żeby jak najbardziej ułatwić Ci powrót do normalnego życia.

Jak wygląda detoks alkoholowy i narkotykowy w Szczecinie?

Być może, jak większość osób uzależnionych, masz już za sobą nieudane próby odejścia od uzależnienia. Weź pod uwagę, że w ośrodku znacznie łatwiej jest odstawić substancje uzależniające, niż w domu, bez pomocy profesjonalistów. Zapewniamy naszym Pacjentom wszystko, czego potrzebują, żeby przejść zespół abstynencyjny.

W zależności od substancji, które zażywasz, długości ciągu, wielkości dawek i Twojego ogólnego stanu zdrowia, indywidualnie ustalamy długość trwania detoksu – zazwyczaj wystarczy kilka dni. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że objawy zespołu abstynencyjnego to jedna z największych przeszkód w odejściu od uzależnienia na stałe, dlatego pomożemy Ci się z nimi uporać, zanim przejdziemy do kolejnych etapów leczenia. Podajemy naszym Pacjentom indywidualnie dobrane leki, które łagodzą lub całkiem eliminują objawy odstawienia: stany lękowe, bóle głowy, bezsenność, niepokój, nudności, wymioty, biegunkę czy zmiany ciśnienia. Dbamy również o Twój ogólny stan zdrowia, ponieważ ciąg nie sprzyja zdrowemu stylowi życia. Naszym Pacjentom podajemy płyny, witaminy, składniki mineralne i elektrolity, dzięki którym szybciej odzyskasz siły i dojdziesz do siebie. Detoks narkotykowy w Szczecinie pozwoli Ci odstawić nawet najsilniej uzależniające substancje: heroinę, kokainę, amfetaminę i dopalacze.

Co robić po detoksie?

Detoks jest pierwszym krokiem do wyjścia z uzależnienia, ale warto pamiętać, że problem nie wziął się znikąd. Uzależnienie dotyka przede wszystkim psychikę, osoba uzależniona nie myśli w zdrowy sposób. Nałogi często są też ucieczką od trudnych emocji, poczucia samotności i odrzucenia czy traum z czasów dzieciństwa. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Szczecin to jedno z miast, z których dowozimy Pacjentów na terapię. Pod opieką specjalistów zmienisz swój sposób myślenia i na nowo nauczysz się funkcjonować bez substancji uzależniających.

Po detoksie najlepiej zdecydować się na leczenie uzależnień od narkotyków w Szczecinie. W naszym ośrodku pomoc dostępna jest w formie stacjonarnej i ambulatoryjnej, dlatego możesz wybrać takie wsparcie, jakiego potrzebujesz. Podczas terapii stacjonarnej, możesz odciąć się od codziennego środowiska i całkowicie skupić na pracy nad sobą. To bardzo dobry sposób, żeby przetrwać pierwsze, najtrudniejsze tygodnie trzeźwości. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz zapisać się na terapię stacjonarną, dostępna jest również terapia ambulatoryjna. Zajęcia ze specjalistami będą trwać kilka godzin dziennie, a resztę dnia spędzisz poza ośrodkiem. Taka forma leczenia również jest skuteczna – najważniejsze to pozwolić sobie pomóc i skorzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Dlaczego warto zapisać się na leczenie alkoholizmu w Szczecinie?

Alkoholizm to najpowszechniejsze uzależnienie w Polsce – wynika to między innymi ze wciąż obecnej w naszym kraju kultury picia. Niestety między piciem dla relaksu czy rozrywki w gronie znajomych a uzależnieniem jest cienka granica. Odwyk alkoholowy w Szczecinie pozwoli Ci uwolnić się od picia, ponieważ nie skupiamy się wyłącznie na skutkach, ale przede wszystkim przyczynach. Podczas zajęć z naszymi specjalistami lepiej zrozumiesz swoje uzależnienie i problemy, które do niego doprowadziły. Pokażemy Ci techniki radzenia sobie z pokusą powrotu do picia oraz nauczymy, jak rozpoznawać nawrót i znaleźć pomoc, zanim znowu sięgniesz po kieliszek. Historie naszych Pacjentów, którzy od lat nie piją, najlepiej pokazują, że terapia uzależnień w Szczecinie naprawdę działa.

Leczenie uzależnień w Szczecinie – dlaczego działa?

Osoby uzależnione często zmagają się z nawrotami, ale to nie powód, żeby rezygnować z leczenia! Niezależnie, ile nieudanych prób zerwania z nałogiem masz za sobą, wciąż masz szansę, żeby na stałe zerwać z uzależnieniem. Terapia uzależnień od narkotyków w Szczecinie pozwala uporać się z problemem u źródła: przepracować trudności, od których uciekałeś w nałogi.

Doskonale wiemy też, że ogólne samopoczucie również ma wpływ na skuteczność leczenia uzależnień. Dbamy o poczucie prywatności i anonimowości: nasz ośrodek z zewnątrz przypomina zwyczajny hotel, nie ma żadnego szyldu, który informowałby, że to ośrodek leczenia uzależnień. Jeżeli masz problem z transportem, wyślemy po Ciebie naszego kierowcę nieoznakowanym samochodem. Niezależnie, gdzie mieszkasz, dostaniesz się na odwyk narkotykowy. Szczecin to jedno z miast, z których dowozimy Pacjentów na leczenie uzależnień. O poczucie prywatności dbamy również podczas detoksu i terapii w ośrodku. Nasi Pacjenci mieszkają w komfortowych dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami. Możesz zapomnieć o zatłoczonych, publicznych ośrodkach, w których personel nie ma wystarczająco dużo czasu dla każdej osoby uzależnionej. Zapewniamy najwyższe standardy opieki nad chorymi i ich rodzinami.

Ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem?

Uzależnienie to poważny problem, nie tylko dla chorego, ale też jego bliskich. Żeby móc wspierać osobę uzależnioną, w pierwszej kolejności musisz zadbać o siebie. W naszym ośrodku oferujemy pomoc również rodzinom naszych Pacjentów. Prowadzimy spotkania grup wsparcia dla bliskich osób uzależnionych. Możesz dołączyć również do grupy rozwoju osobistego przeznaczonej nie tylko dla chorych walczących z uzależnieniem, ale też np. Dorosłych Dzieci Alkoholików. Oprócz tego, organizujemy grupy zapobiegania nawrotom, dzięki którym znacznie łatwiej wytrwać w walce z nałogiem. Odwyk w Szczecinie to skuteczny sposób na walkę z uzależnieniem – zadzwoń do nas jeszcze dzisiaj!