AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnienia od heroiny

Uzależnienie od heroiny jest wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ heroina może uzależniać już od zażycia pierwszej dawki. Wszystko dlatego, że dostarcza do organizmu substancje podobne do endorfin – hormonów szczęścia. Jej działanie jest jednak znacznie silniejsze. W takich przypadkach może pomóc jedynie profesjonalne leczenie uzależnienia od heroiny w ramach stacjoanrnej terapii narkotykowej prowadzonej przez specjalistów. Tę oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic położony w Kielcach. Jeśli zatem Ty lub ktoś z Twoich bliskich nie jest w stanie sobie samodzielnie poradzić, warto skorzystać ze wsparcia lekarzy, terapeutów i psychologów, którzy pomogli już niejednej osobie. I Ty możesz dołączyć do grona osób żyjących bez nałogów. Wystarczy tylko chcieć…

Uzależnienie od heroiny

Heroina zazwyczaj przybiera postać białego proszku, który osoby uzależnione wdychają przez nos. Możliwe jest też przyjmowanie jej w formie zastrzyków, palenia tzw. skrętów lub poprzez wdychanie oparów wydzielających się z podgrzewanego proszku. Jej działanie wywołuje dwa różne stany – na początku następuje gwałtowny wzrost poziomu adrenaliny, który powoduje euforię. Później pojawiają się wyciszenie i uspokojenie. Ten stan błogiego szczęścia sprawia, że uzależnienie od heroiny i chęć sięgnięcia po nią wzrastają z każdą przyjętą dawką. 

Nie daj się pokonać uzależnieniu od heroiny

Decydując się na leczenie uzależnienia od heroiny, trzeba skorzystać z pomocy specjalistów, najlepiej w ramach terapii zamkniętej. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic zapewnia takie leczenie w Kielcach dla pacjentów z całej Polski. Cały proces trwa 4 tygodnie. Pierwszy tydzień to tzw. detoks – w trakcie jego trwania lekarze podają specjalistyczne leki, które łagodzą objawy odstawienia heroiny, odżywiają oganizm z zastosowaniem witamin i minerałów, a także zapewniają odpowiednią ilość płynów. Wszystko po to, by pacjent nie był odurzony i mógł w pełni świadomie rozpocząć leczenie uzależnienia od heroiny. Na czym polega taka terapia narkotykowa? Przede wszystkim na pracy nad psychiką pacjenta, który:

  • uczy się, jak radzić sobie z problemami oraz stresem,
  • poznaje sposoby na zrelaksowanie się bez stosowania heroiny,
  • zgłębia mechanizmy popadania w nałóg,
  • uczestniczy w spotkaniach z innymi uzależnionymi, poznając ich historie.

Uzależnienie od heroiny wyleczysz w Awamedic

Awamedic w Kielcach dla pacjentów z całej Polski to ośrodek, w którym specjaliści przeprowadzają skutecznie leczenie uzależnienia od heroiny w komfortowych warunkach. Szanujemy anonimowość naszych pacjentów, zapewniamy dyskrecję, z empatią podchodzimy do problemów. Staramy się dopasować metody leczenia do indywidualnych potrzeb. Oferujemy możliwość dojazdu do ośrodka nieoznakowanym autem. Jeśli uzależnienie od heroiny pozbawiło Cię rodziny i pracy, zapraszamy do kontaktu – u nas nie zostaniesz sam ze swoim problemem.