AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Katowice

Wychodzenie z nałogu wymaga profesjonalnej pomocy. Tę oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla pacjentów z Katowic, w którym można skorzystać ze wsparcia w postaci: czterotygodniowej terapii zamkniętej, terapii ambulatoryjnej, polegającej na codziennych, kilkugodzinnych zajęciach, konsultacji, mających charakter doradczy lub terapeutyczny, często poprzedzających właściwe leczenie, terapii indywidualnej, spotkań Grupy Wsparcia lub Grupy Rozwoju Osobistego.

Terapia uzależnień Katowice

Dlaczego ośrodek odwykowy Awamedic jest przeznaczony dla osób z Katowic i Śląska? Ponieważ terapia uzależnień przeprowadzona z dala od domu i znanego środowiska przynosi znacznie lepsze efekty. Wybierając prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic, odcinasz się od dotychczasowych mechanizmów zachowań, a dzięki temu możesz skupić się jedynie na procesie leczenia. Leczenie alkoholizmu w Katowicach, a także terapia uzależnienia od narkotyków czy pracy przebiegają w komfortowych warunkach, w pełni anonimowo. Choćby dlatego warto postawić na wsparcie oferowane przez ośrodek terapii uzależnień dla osób z Katowic.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Katowice

Publiczne ośrodki dla osób uzależnionych wymagają trzeźwości. W Awamedic jest inaczej – jako prywatny ośrodek leczenia uzależnień pomagamy w sposób kompleksowy, dlatego zapewniamy także detoks, który w wielu przypadkach jest niezbędny, by rozpocząć właściwą terapię. Nasi specjaliści w trakcie detoksu podają pacjentom z Katowic i Śląska specjalne leki, które łagodzą efekt odstawienia uzależniających substancji. Dodatkowo odżywiają organizm poprzez dostarczenie witamin, mikro- i makroelementów, elektrolitów oraz odpowiednie nawadnianie. Tego typu przymusowa terapia trwa około 7-10 dni, następnie, gdy pacjent jest już w 100% trzeźwy, rozpoczyna się właściwe leczenie.

Kiedy zgłosić się na leczenie uzależnień w Katowicach?

Odpowiedź jest prosta: skoro zastanawiasz się nad terapią uzależnień, to znaczy, że jej potrzebujesz. Nie czekaj, aż problem stanie się jeszcze głębszy, aż ktoś z rodziny zmusi Cię do rozpoczęcia leczenia. Im szybciej zaczniesz się leczyć, tym łatwiej będzie Ci wyjść na prostą. Uzależnienia mają różne konsekwencje: choroby wątroby, żołądka, zaburzenia psychiczne, zniszczone relacje z bliskimi, rozpad rodziny, bezrobocie, bezdomność – skutki są różne, ale nigdy dobre, dlatego nie ma, na co czekać.
Wyjątkowo niepokojące są sygnały alarmowe:
  • obsesyjne myśli o substancji/czynności uzależniającej,
  • zaniedbywanie obowiązków, żeby „pielęgnować” uzależnienie,
  • okłamywanie bliskich (że nie pijesz, nie chodzisz do kasyna, w każdej chwili możesz przestać brać itp.),
  • wmawianie sobie, że to ostatni raz (ale kolejnego dnia/tygodnia znowu robisz to samo),
  • szukanie wymówek (piję, bo stresuję się pracą, gdyby żona mnie nie denerwowała, to nie grałbym na automatach itp.).
Jeżeli nawet jedna z tych sytuacji Cię dotyczy, nie zwlekaj, tylko zgłoś się na leczenie uzależnień. Katowice to jedna z lokalizacji, w której znajdziesz profesjonalną pomoc w walce z uzależnieniami: alkoholizmem, narkomanią, lekomanią, uzależnieniem od hazardu, seksoholizmem, pracoholizmem, uzależnieniem od Internetu i gier komputerowych.

Chcesz pomóc osobie uzależnionej?

Ktoś z Twoich bliskich wpadł w uzależnienie? Zaakceptuj fakt, że potrzebna będzie pomoc terapeutów – z uzależnienia nie wychodzi się wyłącznie siłą woli lub ze względu na prośby rodziny. Im szybciej namówisz bliskiego na terapię uzależnień w Katowicach, tym lepiej dla jego zdrowia. Na rozmowę najlepiej wybrać moment, kiedy osobie uzależnionej trudno będzie zaprzeczać, że ma problem np. pojawiły się trudności w pracy, ktoś ze znajomych zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie, przydarzyła się publiczna wpadka pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Niestety, uzależnienie wiąże się z systemem iluzji i zaprzeczeń. Osoba uzależniona będzie próbowała Ci wmówić, że nie ma żadnego problemu, w każdej chwili może przestać, ma wszystko pod kontrolą. Nie wierz tym słowom i nie pomagaj bliskiemu w ukrywaniu skutków uzależnienia, chociaż tak podpowiadają Ci emocje. To najprostsza droga do współuzależnienia, a nie pomocy komuś bliskiemu. Nie wiesz, co robić? Nie masz pewności, czy przekonasz chorego do leczenia? Zadzwoń do nas i zapisz się na konsultacje terapeutyczne – powiemy Ci, co robić dalej.

Uzależnienie behawioralne to też choroba!

Nasz ośrodek leczenia uzależnień w Katowicach pomaga nie tylko alkoholikom, narkomanom i lekomanom, ale też osobom walczącym z uzależnieniami behawioralnymi. Takie problemy bywają bagatelizowane, ale w rzeczywistości są nie mniej poważne, niż uzależnienia fizyczne. Seksoholizm, uzależnienie od hazardu, Internetu czy pracoholizm potrafią całkowicie zdominować życie uzależnionego. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj terapia uzależnień, a Katowice to jedno z miast, w których możesz ją przejść. Odzyskasz kontrolę nad swoim życiem, zamiast tracić pieniądze, czas i zdrowie na destrukcyjne zachowania. Pamiętaj – uzależnienie jest chorobą, a choroby da się leczyć. Nasi terapeuci pomogą Ci zrozumieć, dlaczego uciekasz w konkretne zachowania oraz nauczą Cię, jak radzić sobie z emocjami, traumami i stresem w zdrowy sposób.

Terapia uzależnień w Katowicach już za Tobą?

Zakończyłeś pierwszy etap terapii w ośrodku leczenia uzależnień w Katowicach? To nie oznacza, że już nie otrzymasz pomocy terapeutów. W naszym ośrodku możesz zapisać się na spotkania grup wsparcia lub zapobiegania nawrotom. Kontakt z terapeutami i innymi osobami walczącymi z podobnym problemem znacznie ułatwia zachowanie trzeźwości. Gdy zabraknie Ci motywacji lub pojawią się wyzwalacze, terapeuta i grupa będą dla Ciebie najlepszym wsparciem.
Jesteś osobą uzależnioną? Ktoś z Twoich bliskich pogrąża się w uzależnieniu? Zadzwoń do nas – pracujemy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.