AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień behawioralnych

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień w Kielcach oferujemy kompleksowe leczenie uzależnień behawioralnych. Są to uzależnienia czynnościowe, które wiążą się z obsesyjnym powtarzaniem konkretnej czynności po to, by osiągnąć pożądany stan emocjonalny, taki jak ulga czy euforia. W naszym ośrodku leczenia uzależnień behawioralnych pracujemy z pacjentami nad tym, by opanować wewnętrzny przymus podejmowania wymienionych działań. Terapia prowadzona jest na podstawie sprawdzonego, autorskiego programu, w którym kładzie się duży nacisk zarówno na emocje, jak i schematy myślenia osoby walczącej z uzależnieniem behawioralnym. Współpracujemy z najlepszymi terapeutami, którzy mają wieloletnie doświadczenie w swojej pracy.

Na czym polega terapia uzależnień behawioralnych?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic pomaga pacjentom z całej Polski. W ramach terapii uzależnień behawioralnych wspieramy pacjentów w walce z:

  • seksoholizmem,
  • uzależnieniem od internetu,
  • pracoholizmem,
  • hazardem.

Leczenie uzależnień behawioralnych w zamkniętym ośrodku pozwala skupić się na swoim problemie, z dala od znanego środowiska, które skłania do powrotu do uzależnienia. Wspierający zespół terapeutów, pielęgniarek i psychoterapeutów pomaga pacjentom zrozumieć istotę nałogu i uczy, jak odreagowywać napięcie w inny sposób. Specjalny, autorski program leczenia uzależnień behawioralnych jest dopasowywany do potrzeb pacjenta, jego charakteru, sposobu życia i temperamentu, a także ewentualnych zaburzeń emocjonalnych. Ze względu na specyfikę tego typu uzależnień i brak możliwości wyeliminowania danego czynnika z życia pacjenta (np. zakupów) leczenie uzależnień behawioralnych skupia się jedynie na pracy nad psychiką, bez stosowania leków farmakologicznych czy detoksykacji. Terapeuta prowadzi zarówno spotkania grupowe, jak i indywidualne. Obcowanie z innymi osobami zmagającymi się z podobnymi objawami sprawia, że uzależnieni stopniowo się otwierają i przyznają do problemu, co ma również efekt terapeutyczny.

Leczenie uzależnień behawioralnych to wsparcie dla pacjentów i ich bliskich

Leczenie uzależnień behawioralnych odbywa się w naszym ośrodku w komfortowych, kameralnych warunkach. Pacjenci mają do dyspozycji pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką. Dbamy także o dyskrecję oraz anonimowość. Nasz ośrodek nie ma szyldu, co zapewnia neutralność. Na życzenie wysyłamy również nieoznakowany pojazd, który dowozi pacjenta do ośrodka. Leczenie uzależnień behawioralnych skupia się przede wszystkim na osobach dotkniętych nałogiem, jednak nieodzowna jest także pomoc dla bliskich pacjentów. W naszym ośrodku leczenia uzależnień wspieramy też rodziny uzależnionych.