AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie narkomanii

Proces wychodzenia z nałogu zawsze wymaga zaangażowania pacjenta, czasu i samozaparcia. Dlatego warto sobie pomóc i postawić na leczenie narkomanii w profesjonalnym ośrodku, pod okiem specjalistów mających wieloletnie doświadczenie z różnymi pacjentami. Ponieważ narkomania jest groźna dla zdrowia, a wielokrotnie także i życia, terapia narkotykowa powinna odbywać się we współpracy z lekarzem i terapeutą. Takie wsparcie zapewnia ośrodek terapii uzależnień Awamedic w Kielcach. Dlaczego warto zdecydować się na leczenie uzależnienia od narkotyków właśnie w województwie świętokrzyskim? Choćby dlatego, że u nas rodzina i bliscy dowiedzą się, jak leczyć narkomanię – stacjonarnie czy w ramach terapii zamkniętej – i jak jeszcze można pomóc narkomanowi.

Uzależnienie od narkotyków - objawy

Uzależnienie od narkotyków, określane także jako narkomania, daje charakterystyczne objawy, które są w stanie zauważyć znajomi czy rodzina. Zazwyczaj nałóg zaczyna się niewinnie – od chęci spróbowania czegoś nowego lub namowy kolegów. Z czasem jednak uzależnienie się nasila i wywołuje określone skutki, jak:

 • konieczność sięgania po coraz większe dawki substancji uzależniających,
 • utrata kontroli nad ilością przyjmowanych narkotyków,
 • zdobywanie za wszelką cenę pieniędzy na narkotyki,
 • objawy zespołu abstynencyjnego, takie jak nerwowość, majaczenie, agresja, otępienie.

Leczenie narkomanii - jak je rozpocząć?

Pierwszym krokiem umożliwiającym leczenie narkomanii jest uświadomienie sobie problemu, z którym się zmagamy. Dopóki uzależniony udaje, że może prawidłowo funkcjonować i nie jest chory, nie podejmie walki o zdrowie. Wystąpienie symptomów zespołu abstynencyjnego powinno być sygnałem ostrzegawczym – to wystarczający powód, by zgłosić się na leczenie uzależnienia od narkotyków prowadzone przez ośrodek leczenia narkomanii. Specjaliści oferują profesjonalną pomoc dla narkomanów: stawiają diagnozą, opracowują plan leczenia, zapewniają wsparcie psychiczne oraz leki konieczne przy łagodzeniu objawów głodu narkotykowego.

Leczenie narkomanii a stadium choroby

Leczenie uzależnienia od narkotyków, w tym od marihuany, to proces wymagający wytrwałości i silnej woli samego pacjenta – bez jego współpracy terapia narkotykowa nie przyniesie oczekiwanych skutków. Leczenie narkomanii dostosowane jest indywidualnie do danego pacjenta – jego historii choroby, stopnia uzależnienia, rodzaju przyjmowanych substancji oraz kondycji fizycznej i psychicznej. Innej pomocy wymagają pacjenci, których organizm został wyniszczony przez toksyczne substancje, a innej osoby, które uświadomiły sobie skalę problemu na wczesnym etapie uzależnienia.

Nasz ośrodek pomaga w zwalczaniu uzależnień od takich narkotyków jak m.in.:

 • Marihuana,
 • Amfetamina,
 • Heroina,
 • Kokaina,
 • Dopalacze oraz innego rodzaju substancje zmieniające świadomość.

Skuteczne metody walki z nałogiem - poznaj opcje odwyku narkotykowego

Walka z nałogiem narkotykowym to proces długotrwały i skomplikowany, ale niezwykle istotny dla zdrowia i życia pacjenta. Rozważając leczenie uzależnień od narkotyków, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które oferujemy w naszym ośrodku. Pierwszą z nich jest dostępność różnorodnych programów terapeutycznych dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Nasza terapia narkotykowa opiera się na kompleksowym i wielokierunkowym podejściu do problemu. Każdy program jest dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględnia jego stan zdrowia, rodzaj uzależnienia, poziom zaawansowania choroby oraz osobiste predyspozycje do walki z nałogiem. Korzystając z najnowocześniejszych metod leczenia narkomanii, pomagamy pacjentom w bezpieczny i skuteczny sposób porzucić narkotyki. Nasze metody obejmują zarówno terapie indywidualne, jak i grupowe, warsztaty samodoskonalenia, a także różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne takie jak:

 • Terapia poznawczo-behawioralna
 • Psychoterapia indywidualna i grupowa
 • Zajęcia artystyczne i kreatywne
 • Zajęcia z psychologiem
 • Warsztaty z nawyków zdrowego stylu życia.

Dbając o najwyższą jakość świadczonych usług, zespół naszych specjalistów nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, doskonaląc się w najnowszych trendach w leczeniu narkomanii w Polsce. U nas, leczenie odwykowe narkomana to nie tylko walczymy z objawami, ale przede wszystkim z przyczynami uzależnienia, co gwarantuje większą skuteczność terapii oraz mniejsze ryzyko nawrotu choroby.

Kompleksowa pomoc dla osób uzależnionych i ich bliskich - leczenie narkomanii

Rozumienie, jak pomóc narkomanowi, który nie chce się leczyć, to kluczowy krok dla bliskich pragnących zapewnić wsparcie. Nasza oferowana kompleksowa pomoc dla osób uzależnionych i ich rodzin opiera się na skutecznych strategiach zaangażowania w proces leczenia narkomanii. Wiemy, jak niełatwo jest znaleźć właściwe słowa i podejście, dlatego budujemy drogę, która prowadzi do terapii narkotykowej, nawet dla tych, którzy na początku wykazują brak chęci do współpracy.

Wspieramy rodziny w procesie pomocy narkomanom, zapewniając nie tylko informacje o narkomanii i jej leczeniu, ale również łącząc je z dostępnymi zasobami i siatką wsparcia. Nasza oferta obejmuje porady dotyczące prowadzenia rozmów na temat uzależnień, zarządzania konfliktami i dbania o zdrowie emocjonalne całej rodziny. Jesteśmy tu, aby podpowiedzieć, jak pomoc narkomanowi, jak zrozumieć trudności, z jakimi się boryka i jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Niezależnie od stopnia uzależnienia, wierzymy, że każdy ma w sobie siłę do walki z narkomanią. W naszej ofercie, leczenie narkomanii jest realizowane przez doświadczonych specjalistów, którzy zrozumieją i pomogą Ci i Twoim bliskim w tej złożonej sytuacji.

Pierwsze sygnały problemu - jak rozpoznać objawy narkomanii

Definicja narkomanii jest obszerna i odnosi się do pewnej grupy zachowań nawykowych. Wśród typowych objawów narkomanii zidentyfikowanych przez specjalistów, najczęstsze to: zmiany w zachowaniu, spadek zainteresowań, osłabienie kondycji fizycznej oraz znaczące zmiany w wyglądzie. Jeżeli zauważamy u bliskiej osoby takie objawy, możliwe, że to początek problemu z uzależnieniem, na który należy zareagować.

Dalszym krokiem w identyfikacji narkomanii jest obserwacja objawów głodu narkotykowego. Te objawy narkomanii mogą obejmować znaczący spadek masy ciała, problemy ze snem, a nawet halucynacje. Pamiętać jednak należy, że wczesne rozpoznanie problemu jest kluczem do skutecznego leczenia narkomanii. Dlatego też, jeżeli zauważasz u siebie lub u kogoś bliskiego ww. objawy narkomani, nie bagatelizuj tego. Szukanie pomocy to pierwszy krok w walce z uzależnieniem. Często osoby z problemem narkotykowym nie są świadome swojej sytuacji. Edukacja na temat narkomanii, jej skutków i wczesnych objawów narkomanii ma więc kluczowe znaczenie zarówno dla możliwych uzależnionych, jak i ich najbliższego otoczenia.

Przyczyny i konsekwencje narkomanii

Narkomania, czyli uzależnienie od narkotyków, stanowi poważny problem społeczny, dotykający nie tylko jednostki, ale całe społeczeństwo. To złożony stan, którego geneza jest różnorodna. Definicja narkomanii jest szeroka, obejmuje zespół objawów charakteryzujących uzależnienie, wśród nich kompulsywne pragnienie zażywania substancji oraz pojawienie się symptomów abstynencyjnych po ich odstawieniu. Narkomania w Polsce stanowi duże wyzwanie dla systemu opieki zdrowotnej i służb społecznych.

Narkomania przyczyny są zwykle zlokalizowane w czynnikach biologicznych, psychologicznych i społecznych. Do najważniejszych należą:

 • Predyspozycje genetyczne,
 • zaburzenia psychiczne,
 • trudne warunki życiowe,
 • brak wsparcia społecznego,
 • łatwa dostępność narkotyków.

Skutki narkomanii dla jednostki i społeczeństwa są destrukcyjne. Nie tylko zdrowie fizyczne i psychiczne jest narażone na szwank, ale znacznie pogarsza się jakość życia, utrata pracy, zerwanie więzi rodzinnych i społecznych, a nawet problemy prawne.

Walka z narkomanią niestety nie jest łatwa. Kluczową rolę odgrywa wczesne rozpoznanie problemu i podjęcie działań terapeutycznych. Jak leczyć uzależnienie od narkotyków? Metody leczenia narkomanii w naszym ośrodku obejmują zarówno terapię indywidualną, jak i grupową, wsparcie farmakologiczne, a także wielokierunkowe działania rehabilitacyjne i resocjalizacyjne. Identyfikacja problemu i natychmiastowe podjęcie leczenia jest kluczowe dla sukcesu terapeutycznego i powrotu do pełnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Terapia narkotykowa - zamknięta i skuteczna

W zależności od potrzeb możliwości są dwie: terapia stacjonarna (zamknięta), przeprowadzana najczęściej z dala od domu, w specjalistycznym ośrodku, lub ambulatoryjna, w miejscu zamieszkania, polegająca na cyklicznych spotkaniach z terapeutą – indywidualnych lub grupowych. Leczenie uzależnienia od marihuany i innych narkotyków w ośrodku leczenia uzależnień rozpoczyna detoks narkotykowy, pozwalający odżywić organizm i pozbyć się z krwi szkodliwych substancji. Pacjentom podaje się mikro- i makroelementy, witaminy oraz elektrolity, by poprawić parametry krwi. Po pomyślnym odtruciu następuje właściwe leczenie narkomanii, czyli terapia narkotykowa skupiająca się przede wszystkim na psychice pacjenta i zmianie sposobu myślenia oraz nauce kontrolowania swojego zachowania. Warto pamiętać, że samodzielne próby przeprowadzenia detoksu mogą być szkodliwe, zwłaszcza że osoby na głodzie narkotykowym nie kontrolują swojego zachowania.

Zdecyduj się na Awamedic w Kielcach

Widzisz, że uzależnienie od narkotyków odbiera Ci radość życia, i chcesz sobie pomóc? Właśnie dla Ciebie powstał ośrodek leczenia narkomanii i innych uzależnień Awamedic położony w Kielcach. Leczenie narkomanii wprawdzie nigdy nie jest łatwe, ale z pomocą wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy, terapeutów oraz pielęgniarek każdy może wrócić do dawnego życia, bez nałogów. Nasz ośrodek zapewnia komfortowe warunki – terapia narkotykowa jest całkowicie anonimowa. Budynek wygląda jak zwyczajny hotel, nie ma żadnego szyldu ani widocznej nazwy. Na życzenie pod wskazany adres wysyłamy specjalny samochód z kierowcą, który przywiezie pacjenta do Kielc. Gwarantujemy pobyt w pokojach dwuosobowych z prywatnymi łazienkami. Dlaczego leczenie narkomanii prowadzone przez ośrodek leczenia narkomanii ma większe szanse na powodzenie od terapii stacjonarnej? Ponieważ odbywa się z dala od znanego środowiska – pacjent ma mniej pokus i możliwości, by sięgnąć po substancje odurzające, może skoncentrować się na terapii i współpracy z psychologiem oraz psychoterapeutą. U nas otrzymasz pomocną dłoń i odnajdziesz dawne życie, które zabrały Ci narkotyki. Zapraszamy do kontaktu.