AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie narkomanii

Proces wychodzenia z nałogu zawsze wymaga zaangażowania pacjenta, czasu i samozaparcia. Dlatego warto sobie pomóc i postawić na leczenie narkomanii w profesjonalnym ośrodku, pod okiem specjalistów mających wieloletnie doświadczenie z różnymi pacjentami. Ponieważ narkomania jest groźna dla zdrowia, a wielokrotnie także i życia, terapia narkotykowa powinna odbywać się we współpracy z lekarzem i terapeutą. Takie wsparcie zapewnia ośrodek terapii uzależnień Awamedic w Kielcach. Dlaczego warto zdecydować się na leczenie uzależnienia od narkotyków właśnie w województwie świętokrzyskim? Choćby dlatego, że u nas rodzina i bliscy dowiedzą się, jak leczyć narkomanię – stacjonarnie czy w ramach terapii zamkniętej – i jak jeszcze można pomóc narkomanowi.

Uzależnienie od narkotyków - objawy

Uzależnienie od narkotyków, określane także jako narkomania, daje charakterystyczne objawy, które są w stanie zauważyć znajomi czy rodzina. Zazwyczaj nałóg zaczyna się niewinnie – od chęci spróbowania czegoś nowego lub namowy kolegów. Z czasem jednak uzależnienie się nasila i wywołuje określone skutki, jak:

  • konieczność sięgania po coraz większe dawki substancji uzależniających,
  • utrata kontroli nad ilością przyjmowanych narkotyków,
  • zdobywanie za wszelką cenę pieniędzy na narkotyki,
  • objawy zespołu abstynencyjnego, takie jak nerwowość, majaczenie, agresja, otępienie.

Leczenie narkomanii - jak je rozpocząć?

Pierwszym krokiem umożliwiającym leczenie narkomanii jest uświadomienie sobie problemu, z którym się zmagamy. Dopóki uzależniony udaje, że może prawidłowo funkcjonować i nie jest chory, nie podejmie walki o zdrowie. Wystąpienie symptomów zespołu abstynencyjnego powinno być sygnałem ostrzegawczym – to wystarczający powód, by zgłosić się na leczenie uzależnienia od narkotyków prowadzone przez ośrodek leczenia narkomanii. Specjaliści oferują profesjonalną pomoc dla narkomanów: stawiają diagnozą, opracowują plan leczenia, zapewniają wsparcie psychiczne oraz leki konieczne przy łagodzeniu objawów głodu narkotykowego.

Leczenie narkomanii a stadium choroby

Leczenie uzależnienia od narkotyków, w tym od marihuany, to proces wymagający wytrwałości i silnej woli samego pacjenta – bez jego współpracy terapia narkotykowa nie przyniesie oczekiwanych skutków. Leczenie narkomanii dostosowane jest indywidualnie do danego pacjenta – jego historii choroby, stopnia uzależnienia, rodzaju przyjmowanych substancji oraz kondycji fizycznej i psychicznej. Innej pomocy wymagają pacjenci, których organizm został wyniszczony przez toksyczne substancje, a innej osoby, które uświadomiły sobie skalę problemu na wczesnym etapie uzależnienia.

Nasz ośrodek pomaga w zwalczaniu uzależnień od takich narkotyków jak m.in.:

  • Marihuana,
  • Amfetamina,
  • Heroina,
  • Kokaina,
  • Dopalacze oraz innego rodzaju substancje zmieniające świadomość.

Terapia narkotykowa - zamknięta i skuteczna

W zależności od potrzeb możliwości są dwie: terapia stacjonarna (zamknięta), przeprowadzana najczęściej z dala od domu, w specjalistycznym ośrodku, lub ambulatoryjna, w miejscu zamieszkania, polegająca na cyklicznych spotkaniach z terapeutą – indywidualnych lub grupowych. Leczenie uzależnienia od marihuany i innych narkotyków w ośrodku leczenia uzależnień rozpoczyna detoks narkotykowy, pozwalający odżywić organizm i pozbyć się z krwi szkodliwych substancji. Pacjentom podaje się mikro- i makroelementy, witaminy oraz elektrolity, by poprawić parametry krwi. Po pomyślnym odtruciu następuje właściwe leczenie narkomanii, czyli terapia narkotykowa skupiająca się przede wszystkim na psychice pacjenta i zmianie sposobu myślenia oraz nauce kontrolowania swojego zachowania. Warto pamiętać, że samodzielne próby przeprowadzenia detoksu mogą być szkodliwe, zwłaszcza że osoby na głodzie narkotykowym nie kontrolują swojego zachowania.

Zdecyduj się na Awamedic w Kielcach

Widzisz, że uzależnienie od narkotyków odbiera Ci radość życia, i chcesz sobie pomóc? Właśnie dla Ciebie powstał ośrodek leczenia narkomanii i innych uzależnień Awamedic położony w Kielcach. Leczenie narkomanii wprawdzie nigdy nie jest łatwe, ale z pomocą wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy, terapeutów oraz pielęgniarek każdy może wrócić do dawnego życia, bez nałogów. Nasz ośrodek zapewnia komfortowe warunki – terapia narkotykowa jest całkowicie anonimowa. Budynek wygląda jak zwyczajny hotel, nie ma żadnego szyldu ani widocznej nazwy. Na życzenie pod wskazany adres wysyłamy specjalny samochód z kierowcą, który przywiezie pacjenta do Kielc. Gwarantujemy pobyt w pokojach dwuosobowych z prywatnymi łazienkami. Dlaczego leczenie narkomanii prowadzone przez ośrodek leczenia narkomanii ma większe szanse na powodzenie od terapii stacjonarnej? Ponieważ odbywa się z dala od znanego środowiska – pacjent ma mniej pokus i możliwości, by sięgnąć po substancje odurzające, może skoncentrować się na terapii i współpracy z psychologiem oraz psychoterapeutą. U nas otrzymasz pomocną dłoń i odnajdziesz dawne życie, które zabrały Ci narkotyki. Zapraszamy do kontaktu.