AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Odtrucie alkoholowe

Według danych WHO, nawet 900 tysięcy Polaków zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Znajduje to odzwierciedlenie w liczbie osób poszukujących pomocy w walce z alkoholizmem. W naszym ośrodku Awamedic prowadzimy detoks alkoholowy, którego celem jest odstawienie alkoholu w bezpiecznych warunkach oraz oczyszczenie organizmu. Jest to doskonały pierwszy krok, aby z powrotem przejąć kontrolę nad swoim życiem i zacząć trzeźwo myśleć. Jeżeli nie zaczniesz działać, Twój problem będzie się nieustannie pogłębiał. Nie zwlekaj i zgłoś się na odtruwanie alkoholowe, dopóki nie jest za późno!

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Przerwanie ciągu alkoholowego nie jest proste, ponieważ wiąże się z licznymi objawami zespołu abstynencyjnego. Fizyczne uzależnienie od alkoholu sprawia, że jego odstawienie jest dla organizmu szokiem. Przejście odtrucia alkoholowego pozwala uporać się z takimi symptomami, jak:

  • biegunka, mdłości, wymioty,
  • bóle i drżenie mięśni,
  • intensywne pocenie się,
  • wahania ciśnienia tętniczego,
  • ogólne osłabienie organizmu,
  • w skrajnych przypadkach – padaczka alkoholowa.


Przebieg odtrucia alkoholowego jest zależny od długości ciągu alkoholowego czy ogólnego stanu pacjenta. Zawsze bierzemy to pod uwagę, dlatego dla każdego pacjenta tworzymy indywidualny plan działania. Zapewniamy też opiekę medyczną, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Dlaczego warto przejść odtrucie alkoholowe w ośrodku?

Wiele osób uzależnionych próbuje odstawić alkohol we własnym domu. Niestety, zazwyczaj kończy się to porażką i powrotem do picia. Trudno jest wytrwać w trzeźwości, gdy pojawiają się objawy zespołu odstawiennego, a alkohol jest dostępny w domowym barku lub pobliskim sklepie. Właśnie dlatego, detoks alkoholowy w zamkniętym ośrodku jest znacznie bardziej skuteczny i prostszy do przejścia. Pacjent może odizolować się od swojego codziennego środowiska, co zdecydowanie ułatwia odstawienie alkoholu.

W naszej klinice pacjenci otrzymują też leki i substancje odżywcze, co znacznie przyspiesza regenerację organizmu. Samodzielne próby farmakologicznego łagodzenia objawów zespołu odstawiennego mogą skończyć się pogorszeniem stanu pacjenta, a nawet zatruciem. W poważnych przypadkach zespół odstawienny może też prowadzić do powikłań. Nie warto więc eksperymentować, ale zaufać specjalistom, którzy doskonale wiedzą, jak bezpiecznie przeprowadzić odtrucie alkoholowe. Nie zwlekaj i zgłoś się do nas, pomożemy Ci w walce z alkoholizmem!

Kiedy zgłosić się na detoks alkoholowy?

Jeżeli zastanawiasz się nad zgłoszeniem na odtrucie alkoholowe, z pewnością nie robisz tego bez powodu. Osoby uzależnione często wypierają konieczność działania i wmawiają sobie, że nie potrzebują pomocy. Jest to jeden z objawów alkoholizmu – życie w świecie iluzji i zaprzeczeń. Detoks prowadzimy dla wszystkich osób, które chcą oczyścić organizm z toksyn nagromadzonych na skutek nadużywania alkoholu. Przejście detoksu alkoholowego jest zalecane alkoholikom na wszystkich etapach uzależnienia. Detoksykacja pomoże Ci powrócić do sił i przygotować się do leczenia alkoholizmu, którego z pewnością również potrzebujesz.

Im dłużej nie reagujesz, tym poważniejszy staje się problem. Detoks alkoholowy w ośrodku jest najlepszym sposobem, aby przygotować się do rozpoczęcia leczenia uzależnień. Jeżeli więc Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, nie zwlekaj! Zgłoś się na odtrucie do ośrodka Awamedic i odzyskaj trzeźwość myślenia.

Detoksykacja alkoholowa w Awamedic - dlaczego warto?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że detoks alkoholowy jest dla osoby uzależnionej trudnym czasem, dlatego dbamy o naszych pacjentów na każdym etapie odtrucia. Jedną z najważniejszych kwestii jest dla nas dyskrecja. Wiemy, że wielu alkoholików stara się ukryć swój problem przed otoczeniem. Nasz ośrodek przypomina więc zwyczajny hotel, a w razie potrzeby zapewniamy też dowóz do kliniki nieoznakowanym samochodem. Osoby postronne nie muszą wiedzieć, że potrzebujesz detoksu alkoholowego. Obawa przed reakcją otoczenia nie jest już więc powodem, aby odkładać leczenie alkoholizmu na później.

Regularnie kontrolujemy też psychiczny i fizyczny stan zdrowia naszych pacjentów. Przebieg detoksu alkoholowego dostosujemy do Twojego samopoczucia oraz stopnia zaawansowania problemu. Na bieżąco będziemy też przeprowadzać badania krwi, aby mieć pewność, że odtrucie alkoholowe przebiega zgodnie z planem. Wszystko po to, aby zapewniać naszym pacjentom bezpieczną i możliwie bezbolesną detoksykację.

Życie po przejściu detoksu alkoholowego

Przejście detoksu alkoholowego to dopiero początek walki z alkoholizmem. Chociaż jest to bardzo istotne, nie można zapominać również o psychicznym wymiarze uzależnienia. Odtrucie przygotowuje naszych pacjentów do rozpoczęcia leczenia alkoholizmu podczas terapii. Doświadczeni terapeuci doskonale wiedzą, jak pracować z osobą uzależnioną od alkoholu. Dzięki temu, nasi pacjenci przepracowują swoje problemy podczas zajęć indywidualnych i grupowych, a po wyjściu z ośrodka są gotowi, aby zmierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego bez sięgania po alkohol.

Odtrucie alkoholowe to ważny pierwszy krok do odzyskania trzeźwości na stałe. Warto jednak pamiętać o ciągłej pracy nad sobą, aby uniknąć powrotu do uzależnienia po wyjściu z ośrodka. Prowadzimy również spotkania i warsztaty terapeutyczne, nie tylko dla pacjentów, ale też ich rodzin. Pamiętaj, że wyjście z choroby alkoholowej jest możliwe. Trzeba jednak potrafić przyjąć dostępną pomoc i zgłosić się do ośrodka Awamedic!