AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie lekomanii

Leczenie lekomanii to długotrwały proces wymagający profesjonalnych działań terapeutycznych. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic w Kielcach oferuje leczenie uzależnienia od leków w komfortowych warunkach. Pracujemy w oparciu o autorski program terapetyczny i zatrudniamy najlepszych specjalistów – lekarzy, pielęgniarki, psychologów – którzy od wielu lat pomagają ludziom wyjść z nałogu. Są to eksperci, którzy wiedzą, jak pomóc osobie uzależnionej od leków, znają jej schematy myślenia, wiedzą, co przeżywa i czego się obawia. Wykazują się prawdziwą empatią i życzliwością wobec pacjentów, co również ma działanie terapeutyczne, zarówno przy leczeniu lekomanii, jak i każdego innego nałogu.

Terapia lekomanii Kielce

W Awamedic proponujemy leczenie lekomanii dla pacjentów z całej Polski. W razie potrzeby zapewniamy transport do ośrodka – nieoznakowany samochód przyjeżdża po pacjenta pod wskazany adres. Pracujący u nas lekarze i terapeuci zajmują się leczeniem uzależnienia od różnego rodzaju leków:

  • nasennych,
  • uspokajających,
  • hormonalnych,
  • przeciwbólowych.

Jeśli uważasz, że terapia dla lekomanów nie jest Ci potrzebna, a problem wcale Cię nie dotyczy, odpowiedz sobie na kilka pytań:

  1. Czy przyjmujesz coraz większe dawki leków?
  2. Czy samodzielnie przedłużasz kuracje zlecone przez lekarza?
  3. Czy skupiasz nadmierną uwagę na sposobach zdobycia leku?
  4. Czy zauważasz obniżoną koncentrację, nerwowość?

Jeśli dostrzegasz u siebie wskazane objawy, ośrodek leczenia lekomanii udzieli Ci profesjonalnego wsparcia. Zamknięte leczenie lekomanii polega przede wszystkim na indywidualnych i grupowych rozmowach z psychologiem, który wspólnie z pacjentami poszukuje źródeł uzależnienia i podpowiada, w jaki sposób radzić sobie z problemami bez leków.

Leczenie uzależnień od leków Kielce

Dbamy, by terapia dla lekomanów odbywała się w komfortowych warunkach. Zapewniamy kameralne pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką. Gwarantujemy także anonimowość i dyskrecję w trakcie leczenia lekomanii, dlatego nasz ośrodek leczenia uzależnień nie posiada szyldu, z zewnątrz prezentując się jak klasyczny hotel.

Jak leczyć uzależnienie od leków?

Leczenie lekomanii rozpoczyna się od wykonania szczegółowych badań diagnostycznych. Jeśli pacjent nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć do ośrodka, zapewniamy transport pod wskazany adres. Pojazd jest nieoznakowany. Jeśli problem uzależnienia jest Ci bliski i zastanawiasz się, jak leczyć lekomanię, zapraszamy do kontaktu. Oferujemy zarówno pomoc osobie uzależnionej od leków, jak i jej bliskim. Organizujemy grupy wsparcia oraz konsultacje terapeutyczne.