AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Bydgoszcz

Chcesz skutecznie uwolnić się ze szponów nałogu? Wybierz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Bydgoszczy i okolic, Awamedic. Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego, oraz innych województw mieści się w nowoczesnym budynku w Kielcach. Gwarantujemy pacjentom pełną anonimowość oraz najwyższy komfort. Osobom z kujawsko-pomorskiego, które chcą skorzystać z pomocy naszego ośrodka terapii uzależnień, zapewniamy specjalny, nieoznakowany samochód, który zabierze ich z Bydgoszczy i okolic do naszego ośrodka leczenia uzależnień.

Terapia uzależnień Bydgoszcz

Borykasz się z problemem uzależnienia? Nie wierzysz w to, że dasz radę chorobie? Nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Bydgoszczy oraz innych polskich miast został stworzony po to, aby pomóc osobom takim jak Ty. Nasz doświadczony zespół tworzą:

  • lekarze,
  • terapeuci,
  • psychologowie.

Przymusowe leczenie uzależnień pacjentów z Bydgoszczy i innych miast odbywa się u nas w najlepszych warunkach. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z kujawsko-pomorskiego pomaga wyjść z:

  • alkoholizmu,
  • lekomanii,
  • narkomanii,
  • uzależnień behawioralnych.

Ośrodek leczenia uzależnień Bydgoszcz

Awamedic – ośrodek odwykowy dla osób z Bydgoszczy i całej Polski oferuje pomoc każdemu, kto zmaga się z uzależnieniem, bez względu na jego rodzaj. Nad przebiegiem autorskich terapii czuwa zespół z długoletnim doświadczeniem. W naszym ośrodku odwykowym dla pacjentów z kujawsko-pomorskiego staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do walki z chorobą. Do dyspozycji osób chcących wyjść z uzależnienia są wygodne pokoje z łazienkami.  Naszym standardem jest także przeprowadzanie kompleksowych badań diagnostycznych, a w razie potrzeby również odtruwania farmakologicznego. Dzięki naszej pomocy masz większe szanse na odniesienie sukcesu w walce o siebie samego. Wybierz Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic i uwolnij się od nałogu!

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Bydgoszcz

Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Bydgoszczy i innych miast Polski pomoże Ci przywrócić Twoje życie na właściwe tory oraz uwolnić się ze szponów nałogu. Sprawimy, że na nowo zaczniesz dostrzegać piękno otaczającego Cię świata, bez woalki nałogu przesłaniającej oczy. Wybierz Awamedic, najlepszy zamknięty ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Bydgoszczy oraz całej Polski i zacznij w pełni kontrolować swoje życie. Pamiętaj, że uzależnienie to poważna choroba, która wymaga profesjonalnej pomocy! Leczenie alkoholizmu u osób z Bydgoszczy, a także innych uzależnień u nas to pierwszy krok do wolności.

Leczymy uzależnienia na każdym etapie

Uzależnienie to poważna choroba, która obejmuje ciało i psychikę. Nieleczony problem wciąż postępuje, a z czasem coraz trudniej jest wyjść z nałogu. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe! Podstawowo można podzielić uzależnienie na cztery fazy: nieważne, w której się znajdujesz, wciąż warto zgłosić się na detoks alkoholowy w Bydgoszczy, a następnie zacząć terapię.

Faza wstępna to moment, kiedy jeszcze nie uważasz się osobę uzależnioną ani nie wzbudzasz podejrzeń otoczenia. Chętnie pijesz w wolnym czasie i szukasz do tego okazji, a z czasem alkohol zapewnia Ci coraz lepsze samopoczucie. Tolerancja rośnie, dlatego pijesz więcej i więcej. Pierwsza faza może trwać nawet kilka lat, ponieważ trudno tutaj zauważyć sygnały alarmowe: koncentrację na piciu alkoholu czy coraz większe dawki spożywanych trunków.

Następny etap to faza ostrzegawcza: tutaj coraz częściej szukasz okazji do picia. Możesz organizować spotkania ze znajomymi tylko po to, żeby mieć się z kim się napić. Z czasem zaczynasz też pić w samotności, tłumacząc się stresem czy chęcią relaksu po pracy. Na tym etapie, chorzy rzadko decydują się na leczenie uzależnień w Bydgoszczy, ponieważ wypierają istnienie problemu. Sygnałami alarmowymi zdecydowanie są picie w ukryciu i luki w pamięci, czyli tzw. urwany film. Jeżeli pijesz do nieprzytomności, niezależnie czy w towarzystwie, czy samotnie, to sygnał, że niezbędny może okazać się ośrodek odwykowy w Bydgoszczy.

Jeżeli nie zaczniesz się leczyć, rozpoczyna się faza krytyczna. Tutaj tracisz już kontrolę nad piciem, dlatego zaniedbujesz relacje z bliskimi, obowiązki zawodowe, rezygnujesz ze swoich pasji. Na problem z alkoholem zaczynają zwracać uwagę osoby z najbliższego otoczenia. Coraz częściej rano musisz sięgnąć po alkohol, żeby poczuć się lepiej po wczorajszym piciu. Na tym etapie większość osób uzależnionych obarcza winą za picie innych, aby pozbyć się wyrzutów sumienia.

Kolejny etap to faza chroniczna, z którą wiążą się nawet kilkunastodniowe ciągi alkoholowe. Przy próbach odstawienia pojawiają się dokuczliwe objawy zespołu abstynencyjnego: wymioty, drgawki, zmiany ciśnienia. Obecne są też stany lękowe, problemy z pamięcią, a nawet urojenia czy psychozy. Alkohol staje się priorytetem, dlatego relacje z bliskimi się rozpadają, niemożliwe staje się chodzenie do pracy i wykonywanie innych obowiązków. Pamiętaj, że nasz ośrodek leczenia uzależnień w Bydgoszczy pomaga chorym, niezależnie od tego, jak długo pozostają w ciągu. Możesz się do nas zgłosić pod wpływem alkoholu, nie musisz trzeźwieć sam. Zadbamy, aby wychodzenie z ciągu było łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Jak wygląda terapia uzależnień w Bydgoszczy?

Detoks jest ważny, ale to terapia uzależnień w Bydgoszczy pozwala na stałe uwolnić się od nałogu. Podczas leczenia przepracujesz ze specjalistą swoje problemy, od których wcześniej uciekałeś w uzależnienia. Terapeuci wytłumaczą Ci, na jakich mechanizmach opiera się uzależnienie i jak radzić sobie z wyzwalaczami. Nałogi wynikają z różnego rodzaju problemów emocjonalnych czy doświadczeń z czasów dzieciństwa – na terapii dotrzesz do źródła swojego uzależnienia, dzięki czemu łatwiej Ci będzie się z nim uporać.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych, narkotykowych, lekowych i behawioralnych oferuje różne formy pomocy. Większość naszych Pacjentów korzysta z terapii stacjonarnej. Pobyt w ośrodku zazwyczaj trwa 4 tygodnie – przez ten czas możesz się całkowicie wyłączyć i skoncentrować na walce z uzależnieniem. Dodatkowo zapewniamy komfortowe warunki zakwaterowania – nasi Pacjenci mieszkają w dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami. Tutaj nie ma porównania do zatłoczonych publicznych ośrodków, w których trudno o indywidualne podejście do Pacjenta. Zapewnimy Ci anonimowość i poczucie prywatności: oferujemy dowóz nieoznakowanym samochodem, a nasz ośrodek leczenia uzależnień w Bydgoszczy nie posiada z zewnątrz żadnego szyldu. Dbamy, żeby warunki sprzyjały pracy nad sobą i ułatwiały przetrwanie pierwszych, najtrudniejszych tygodni w trzeźwości.

Nie możesz lub nie chcesz uczestniczyć w terapii stacjonarnej? Prowadzimy również leczenie ambulatoryjne – nie musisz przebywać w ośrodku 24 godziny na dobę. Zajęcia trwają od 10 do 17, a przez resztę dnia masz czas dla siebie. Taka forma pomocy również jest skuteczna, najważniejsze, żeby pozostawać w kontakcie z terapeutą uzależnień i uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych.

Kompleksowa pomoc w ośrodku leczenia uzależnień w Bydgoszczy

W naszym ośrodku możesz przejść również odwyk narkotykowy w Bydgoszczy. Pomagamy osobom uzależnionym od marihuany, kokainy, amfetaminy, heroiny czy dopalaczy. Niezależnie od tego, jakie substancje zażywasz i jak długo pozostajesz w ciągu, wciąż masz szansę na nowe życie w trzeźwości. W naszym ośrodku prowadzimy kompleksowe leczenie: skupiamy się nie tylko na ciele, ale też psychice.

Zaczynamy od detoksu, ponieważ pozbycie się objawów zespołu abstynencyjnego jest pierwszym krokiem do uwolnienia się od nałogu. Podajemy naszym Pacjentom indywidualnie dobrane leki, witaminy i elektrolity oraz uzupełniamy płyny. Dzięki temu, zdecydowanie łatwiej jest przetrwać zespół abstynencyjny, niż w przypadku samodzielnych prób odstawienia.

Kiedy zregenerujesz się po ciągu, kolejnym etapem będzie terapia uzależnień od narkotyków w Bydgoszczy. Połączenie odtrucia z leczeniem jest najskuteczniejsze w walce z uzależnieniem – przygotujemy Cię do wyjścia z ośrodka, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie Ci się uporać z wyzwalaczami po zakończeniu terapii i powrocie do codziennego życia.

Dlaczego osoby uzależnione wracają do nałogu?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których osoby uzależnione nie decydują się na leczenie, jest przekonanie, że im to nie pomoże. W rzeczywistości jednak, historie setek naszych Pacjentów mówią same za siebie. Jedną z najczęstszych przyczyn nawrotów jest bagatelizowanie problemu i robienie coraz większych ustępstw w zachowaniu abstynencji. Czasem nawet odwiedziny w miejscu, które kojarzy się z alkoholem czy narkotykami może prowadzić do powrotu do uzależnienia. Właśnie dlatego, zdecydowanie warto zdecydować się na ośrodek terapii uzależnień w Bydgoszczy.

Terapeuci doskonale rozumieją mechanizmy stojące za uzależnieniem, dlatego rozmowy z nimi pozwalają Ci lepiej zrozumieć swoją chorobę. Dowiesz się między innymi, jak rozpoznawać nawrót i w porę reagować. Uzależnienie to przede wszystkim problem psychiki, dlatego uczęszczanie na zajęcia terapeutyczne znacznie zwiększa Twoją szansę na wyjście z uzależnienia już na stałe.

Pomoc dla osób współuzależnionych i DDA

Ktoś z Twoich bliskich zmaga się z uzależnieniem? Wychowywałeś się w rodzinie z problemem alkoholowym? Pierwsze etapy terapii już za Tobą? Leczenie uzależnień w Bydgoszczy jest dostępne również w formie spotkań grup wsparcia. Prowadzimy grupy zapobiegania nawrotom, rozwoju osobistego czy spotkania przeznaczone dla bliskich osób uzależnionych. Regularny kontakt z terapeutą i społecznością tworzącą się wokół ośrodka znacznie ułatwia wytrwanie w trzeźwości oraz zapewnia wsparcie rodzinom osób uzależnionych. Pozwól sobie pomóc i zadzwoń do nas już dzisiaj.