AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie alkoholizmu Białystok

Ktoś z Twoich bliskich zmaga się z nałogiem alkoholowym, ale nie potrafisz go wesprzeć? Pomóc może leczenie alkoholizmu dla osób z Białegostoku w profesjonalnej placówce, którą jest ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic w Kielcach. Zatrudniamy empatycznych terapeutów z ponad 20-letnim doświadczeniem, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Świadczona przez nich pomoc dla alkoholików pozwala pacjentom z Białegostoku odbudować poczucie własnej wartości i zapanować nad swoimi słabościami.

Terapia alkoholizmu Białystok

Zamknięta terapia alkoholowa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które zmagają się z silnym nałogiem. Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych dla osób z Białegostoku przyjmuje pacjentów znajdujących się w tzw. ciągu, którzy nie są w stanie samodzielnie pokonać problemu, który ich dotknął. U takich osób z powodzeniem stosujemy detoks alkoholowy. To jeden z etapów, który składa się na kompleksowe leczenie uzależnień od alkoholu. Jego celem jest doprowadzenie pacjenta do stanu trzeźwości w bezpiecznych warunkach. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ wielokrotnie zdarza się, że proces odstawienia alkoholu bez lekarskiej pomocy doprowadza do zagrożenia zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Odtrucie alkoholowe, odwyk Białystok

Alkoholizm wywołuje negatywne skutki nie tylko w stanie zdrowia pacjenta – wpływa także na:

  • kondycję psychofizyczną,
  • postrzeganie świata,
  • relacje z rodziną i znajomymi.

Leczenie alkoholizmu przeznaczone dla osób z Białegostoku i innych miast polega przede wszystkim na spotkaniach z terapeutą. Terapia alkoholowa w Awamedic to zarówno rozmowy w grupie, z innymi uzależnionymi, w trakcie których poznają oni wzajemnie swoje historie, jak i indywidualne konsultacje z psychologiem. Połączenie tych dwóch metod leczenia daje najlepsze efekty, ponieważ pozwala:

  • pracować nad pewnością siebie,
  • poczuć przynależność do grupy,
  • poznać źródło problemu,
  • nauczyć się radzić sobie z problemami bez używek,
  • zrozumieć, że życie w trzeźwości może być lepsze od życia w nałogu.

Awamedic uczy, jak radzić sobie w przyszłości

Ośrodek leczenia uzależnień Awamedic oferuje pomoc dla alkoholików, która przynosi długotrwałe efekty. Dzięki zaangażowaniu i indywidualnemu podejściu terapeutów do pacjenta osoby uzależnione uczą się, jak funkcjonować w przyszłości w codziennym życiu, by nie powrócić do nałogu. Ćwiczą silną wolę, poszukują motywacji do trzeźwości, naprawiają relacje z bliskimi. Warto jednak pamiętać, że pacjenci po powrocie do Białegostoku muszą samodzielnie wykorzystać umiejętności, które nabyli w czasie terapii alkoholowej, a leczenie alkoholizmu tak naprawdę nigdy się nie kończy, gdyż wymaga ciągłej pracy nad samym sobą.

Chcesz przyjechać do nas z Białegostoku? Skontaktuj się z nami i podaj adres, pod który przyjedzie nasz kierowca. Oferujemy anonimowość, komfortowe warunki i fachowe wsparcie. Dzięki nam otrzymasz pomocną dłoń. Od Ciebie zależy, jak ją wykorzystasz!