AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnienia od marihuany

Uzależnienie od marihuany znacznie różni się od innych narkotyków ze względu na to, że często nie daje objawów fizycznych. Mimo że proces uzależniania się od marihuany trwa znacznie dłużej niż w przypadku tzw. narkotyków twardych, w niektórych przypadkach może pomóc jedynie leczenie uzależnienia od marihuany przeprowadzone przez specjalistów. I Ty szukasz profesjonalnego wsparcia? Ośrodek leczenia narkomanii Awamedic w Kielcach proponuje zamkniętą, stacjonarną terapię narkotykową dla osób z całej Polski opartą o autorski program, prowadzoną przez lekarzy i terapeutów z wieloletnim doświadczeniem.

Jak objawia się uzależnienie od marihuany?

Marihuana to tak naprawdę suszone kwiatostany konopi indyjskiej lub siewnej. Za jej uzależniające i psychoaktywne działanie odpowiada HTC, substancja, która wpływa na pracę ośrodkowego układu nerwowego. Zazwyczaj osoby uzależnione palą marihuanę w postaci skrętów lub z pomocą tzw. fifek, rzadziej dodają do spożywanego jedzenia. Marihuana szybko przenika do mózgu, w związku z czym:

 • przynosi uczucie relaksu i odprężenia,
 • powoduje zaburzenia percepcji, halucynacje i urojenia,
 • obniża koncentrację,
 • pobudza wyobraźnię,
 • tymczasowo upośledza pamięć krótkotrwałą,
 • zwiększa łaknienie,
 • rozkurcza mięśnie i rozszerza oskrzela,
 • może powodować tzw. synestezję, czyli słyszenie kolorów lub widzenie dźwięków.

Uzależnienie od marihuany może być niebezpieczne – halucynacje i urojenia sprawiają, że nieraz osoby uzależnione skaczą z okna, ponieważ myślą, że potrafią latać. Długotrwałe i częste przyjmowanie HTC sprawia, że odurzenie ma charakter stały. Dlatego też leczenie uzależnienia od marihuany w takich przypadkach bywa konieczne

Jak pomóc osobie zmagającej się z uzależnieniem od marihuany?

W opinii społecznej dalej panuje przeświadczenie, że marihuana nie uzależnia i nie jest szkodliwa. Potwierdza je legalizacja marihuany w Holandii czy Szwajcarii. Według lekarzy obecny w niej składnik – HTC – może powodować trwałe skutki, takie jak:

 • zapaści, zaburzenia pracy układu oddechowego i sercowo-naczyniowego,
 • trwałe zaburzenia koncentracji, percepcji i przyswajania wiedzy,
 • ataki agresji i nadwrażliwość,
 • unikanie kontaktu z ludźmi, zamknięcie się w sobie.
    

Wówczas konieczne jest leczenie uzależnienia od marihuany w profesjonalnym ośrodku z pomocą psychiatrów i psychoterapeutów. Niezbędne jest przede wszystkim uświadomienie problemu osobie uzależnionej, a następnie nauka radzenia sobie z chęcią sięgnięcia po marihuanę. Warto także przeanalizować przyczyny, z powodu których pacjent zaczął zażywać narkotyki, by wyeliminować źródło problemu. Nad tym procesem czuwają specjaliści z Awamedic oferujący terapię zamkniętą, jak i ambulatoryjną dla narkomanów. Leczenie uzależnienia od marihuany przebiega w komfortowych warunkach, z zachowaniem anonimowości oraz z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Oferujemy możliwość dojazdu do ośrodka dla mieszkańców całej Polski i pobyt w dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami. Zapraszamy do kontaktu.

Leczenie uzależnienia od marihuany w Awamedic

W naszym ośrodku leczenia uzależnień od marihuany – Awamedic, stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nasze doświadczenie pozwala nam zrozumieć, że leczenie uzależnienia od marihuany to proces, który wymaga nie tylko medycznej interwencji, ale także wsparcia emocjonalnego. Nasza oferta skierowana jest do osób, które chcą wyjść z nałogu i rozpocząć nowe, wolne od narkotyków życie.

Zastosowana przez nas terapia uzależnienia od marihuany jest kompleksowa i obejmuje zarówno aspekty psychologiczne, jak i fizyczne związane z uzależnieniem. Wykorzystujemy sprawdzone techniki terapeutyczne, które pomagają pacjentom zrozumieć przyczyny swojego problemu, a następnie naukę radzenia sobie z pokusami i stresami, które mogą prowadzić do nawrotu. W Awamedic dbamy o to, by pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas całego procesu leczenia. Zapewniamy prywatność, anonimowość oraz środowisko, które sprzyja zdrowiu i regeneracji. Leczenie uzależnienia od marihuany jest wyzwaniem, ale z odpowiednim wsparciem i dedykowaną terapią, można go pokonać. Nasz zespół specjalistów jest dostępny na każdym etapie terapii, pomagając pacjentom odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Komfortowy odwyk od marihuany - jak wygląda proces terapii w ośrodku Awamedic

W ośrodku Awamedic rozumiemy, jak ważny jest komfortowy odwyk od marihuany. Nasze podejście obejmuje rzetelny proces detoksykacji, który pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem. W praktyce detoks od marihuany jest dostosowywany indywidualnie, z uwzględnieniem Twojego stanu i potrzeb. Co więcej, starannie monitorujemy ten proces, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i skuteczne wsparcie.

Zastanawiasz się ile trwa odwyk od marihuany? To również jest kwestią indywidualną. Możemy jednak zapewnić, że nasz zespół specjalistów z ośrodka leczenia uzależnień od marihuany stworzy plan terapii, który jest skuteczny, a zarazem nie obciąża Cię nadmiernie. Przykładamy dużą wagę do warunków pobytu. Staramy się, aby każdy czuł się u nas jak w domu. Oferujemy pokój prywatny lub dzielony, pyszne i zdrowe posiłki, a także różne formy aktywności zapobiegające nudzie podczas Twojego pobytu. Nasza struktura opieki zapewnia stałą uwagę na Twój postęp, a także wsparcie, kiedy tego najbardziej potrzebujesz. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć swoją drogę do lepszego, wolnego od uzależnienia życia.

Psychologiczne skutki uzależnienia - jak marihuana wpływa na umysł

Uzależnienie od marihuany to złożony problem, w którym kluczową rolę odgrywają zarówno aspekty fizjologiczne, jak i psychologiczne. Zastanawiasz się, czy marihuana uzależnia? Odpowiedź brzmi: tak, może prowadzić to do uzależnienia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Analizując jak myślą osoby uzależnione od marihuany, zauważamy szereg powtarzających się wzorców. Substancja ta wpływa na percepcję rzeczywistości, często prowadząc do urojeń po marihuanie i poważnych problemów z postrzeganiem otaczającej nas rzeczywistości.

Na pewno zastanawiałeś się wiele razy, jak dokładnie marihuana wpływa na umysł. Otóż marihuana wpływa na tę część mózgu, która odpowiada za odczuwanie przyjemności, stąd pojawia się chęć ponownego zażycia. Tym samym rodzi się mechanizm uzależnienia. Finalnie, osoba uzależniona od marihuany zaczyna coraz bardziej w swoim życiu koncentrować się na substancji, zaniedbując inne aspekty swojego życia. Dlatego tak ważne jest leczenie uzależnienia od marihuany. Dzięki naszej pomocy każda osoba walcząca z tym problemem będzie mogła wrócić do pełni zdrowia i cieszyć się życiem bez środków odurzających.

Rozumienie uzależnienia od marihuany – perspektywy pacjentów i specjalistów

Rozumienie uzależnienia od marihuany to klucz do skutecznego leczenia. Każdy pacjent jest inny i dlatego też indywidualne doświadczenia i odczucia uzależnionych od marihuany są różnorodne. Ogromne znaczenie ma tu empatia oraz zdolność do zrozumienia innej perspektywy, co jest niezbędne do stworzenia personalizowanego planu leczenia.

Specjaliści zajmujący się leczeniem uzależnień od marihuany zwracają uwagę na to, jak indywidualny jest każdy przypadek. Dla niektórych pacjentów, uzależnienie od marihuany staje się problemem wynikającym z innych, głębszych problemów. Terapia powinna zatem koncentrować się nie tylko na leczeniu uzależnienia jako takiego, ale również na prowadzeniu pacjenta przez proces rozwiązania tych głębszych kwestii. Specjaliści podkreślają, że powszechne jest przekonanie, iż marihuana jest substancją mniej szkodliwą i łatwiej jest pozbyć się takiego uzależnienia. Jednak prawda jest taka, że leczenie tego uzależnienia wymaga takiego samego poziomu zaangażowania i wsparcia, jak w przypadku innych substancji.

Podjęcie decyzji o leczeniu uzależnienia od marihuany – kiedy warto szukać pomocy?

Podjęcie decyzji o leczeniu może być niezwykle trudnym krokiem dla osób walczących z uzależnieniem od marihuany. Wielu ludzi nie jest pewnych, kiedy jest odpowiedni moment na szukanie pomocy. Jeśli zauważasz, że substancja zaczyna dominować w Twoim życiu, które staje się coraz bardziej chaotyczne, czy zmagasz się z problemami zdrowotnymi związanymi z długotrwałym stosowaniem marihuany, być może nadszedł czas, aby poszukać profesjonalnego wsparcia. To samo dotyczy sytuacji, gdy mimo wielokrotnych prób nie możesz zaprzestać używania tego narkotyku – ośrodek leczenia uzależnień od marihuany może wtedy przyjść z pomocą.

Decyzja o leczeniu uzależnienia od marihuany nie jest łatwą decyzją, ale jest to pierwszy krok na drodze do zdrowia i lepszego życia. Warto wiedzieć, że nasz profesjonalny ośrodek oferuje pełne wsparcie na każdym etapie walki z uzależnieniem. Nasi pracownicy – specjaliści z wieloletnim doświadczeniem – pomogą Ci przygotować skuteczny plan terapii, dostosowany do Twojego indywidualnego przypadku. Początkowo możesz czuć lęk lub niepewność, ale pamiętaj, że przyjmowanie pomocy to dowód siły, a nie słabości. Każdy krok, nawet najmniejszy, przynosi Cię bliżej wolności od uzależnienia i pozwoli Ci w pełni cieszyć się życiem.