AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Terapia alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu to skomplikowany, długotrwały i złożony proces, który może przebiegać w dwojaki sposób – w postaci terapii ambulatoryjnej, w miejscu zamieszkania, lub stacjonarnej – w zamkniętym ośrodku, z dala od bliskich i otoczenia przypominającego o nałogu. Dlaczego leczenie uzależnień od alkoholu oferowane przez ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych jest skuteczniejsze od terapii grupowej, stacjonarnej? Jak leczyć alkoholizm, jak pomóc alkoholikowi i jakie wsparcie mu okazać, by pomóc wyjść z nałogu? Na te wszystkie pytania odpowiedzą fachowcy z Awamedic, oferujący specjalistyczną pomoc dla alkoholików niezależnie od stadium choroby alkoholowej. W Kielcach leczenie alkoholizmu przebiega w komfortowych warunkach, w atmosferze stymulującej do pracy nad swoimi słabościami.

Leczenie alkoholizmu

Terapia alkoholowa to bez wątpienia szansa na nowe, lepsze życie. Jaką pomoc dla alkoholików wybrać i która będzie lepsza? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Wieloletni alkoholicy, którzy z nałogiem zmagają się od lat, próbując go bezskutecznie porzucić, powinni zdecydować się na leczenie alkoholizmu w ramach terapii zamkniętej. Dlaczego? Ponieważ ta pozwala odciąć się od znanego środowiska i osób nakłaniających do sięgnięcia po alkohol. Człowiek, pozbawiony bodźców z zewnątrz, łatwiej znosi brak alkoholu, w czym pomaga mu dodatkowo wsparcie lekarzy podających odpowiednie leki. Terapia alkoholowa ambulatoryjna także ma swoje plusy, niemniej jednak sprawdzi się przede wszystkim na początkowym etapie choroby, u pacjentów o silnej motywacji do leczenia i wsparciu bliskich. Pozwala na pracę w miejscu zamieszkania, bez odcinania się od rodziny i dotychczasowego życia. Wybór zależy od indywidualnego przypadku, jednak z pewnością prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych daje dużo większe szanse na trwałe wyzdrowienie.

Detoks - pierwszy, ale bardzo ważny etap leczenia

Awamedic jako ośrodek odwykowy przyjmuje różnych pacjentów, także takich, którzy z uzależnieniem zmagają się od wielu lat. Wówczas konieczny jest tak zwany detoks alkoholowy, który rozpoczyna leczenie alkoholizmu. Taka pomoc dla osób uzależnionych trwa zazwyczaj od 3 do 4 dni, w trakcie których pacjentom podawane są specjalne leki wpływające na układ nerwowy. Dzięki nim blokowane są endorfiny wydzielane pod wpływem spożycia alkoholu, a także zmniejszają objawy zespołu odstawiennego. Leczenie uzależnień od alkoholu w ramach odtrucia organizmu obejmuje także:

  • podawanie witamin, mikro- i makroelementów,
  • wspomaganie organizmu przy pomocy elektrolitów,
  • nawadnianie organizmu (dożylnie lub doustnie),
  • niwelowaniu objawów zespołu abstynencyjnego – drgawek, lęków, agresji, osłabienia, bólu głowy.

Po pomyślnym przejściu detoksu następuje właściwa terapia alkoholowa skupiająca się przede wszystkim na współpracy z psychologiem, terapii indywidualnej oraz grupowej.

Leczenie osób uzależnionych od alkoholu

środek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic może pomóc każdemu nałogowemu alkoholikowi, jeśli tylko będzie tego chciał. Leczenie alkoholizmu według autorskiego programu zapewnia zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne spotkania z terapeutą, w trakcie których pacjent integruje się z innymi osobami uzależnionymi. Ponieważ poznaje ich historie, nie czuje się osamotniony. Uczy się, jak radzić sobie z nawracającą chęcią sięgnięcia po alkohol. Ponieważ uzależnienie od alkoholu ogranicza instynkt samozachowawczy, chory nie jest w stanie kontrolować swojego zachowania i mimo że chciałby przestać pić, to nie potrafi. Dlatego leczenia alkoholizmu z pomocą specjalistów okazuje się niezbędne, choćby ze względu na to, że pracujący w naszym zespole lekarze, terapeuci i pielęgniarki mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Należy jednak pamiętać, że środki farmakologiczne podaje się przede wszystkim w początkowym etapie leczenia alkoholizmu, później ważniejsza jest walka ze znanymi nawykami.

Pomoc dla alkoholików w Awamedic w Kielcach

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic w Kielcach to placówka zatrudniająca fachowców z kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy w swojej karierze zawodowej pomogli już wielu osobom. Między innymi dlatego terapia alkoholowa i leczenie alkoholizmu właśnie u nas przyniosły pozytywne skutki w przypadku licznej grupy pacjentów. Rozumiemy, że uzależnienie od alkoholu to problem wymagający delikatności, życzliwości i zrozumienia, dlatego gwarantujemy anonimowość i dyskrecję. Na życzenie wysyłamy nieoznakowany pojazd, który zapewnia transport do ośrodka. Nie posiadamy także szyldu na budynku, co sprawia, że z zewnątrz prezentuje się on jak zwykły hotel. Leczenie alkoholizmu w Awamedic obejmuje także pomoc dla rodzin osób uzależnionych, spotkania grupy wsparcia oraz warsztaty i spotkania, w trakcie których bliscy uczą się, jak rozmawiać z alkoholikiemi co robić w różnego rodzaju kryzysowych sytuacjach. Jeśli zatem szukasz wsparcia, chcąc odzyskać życie, które utraciłeś wskutek nałogu, zgłoś się do nas. Leczenie uzależnień od alkoholu, choć trudne, pozwala odbudować relacje rodzinne i społeczne oraz powrócić do dobrej kondycji – psychicznej i fizyczynej.