AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie alkoholizmu Toruń

Co wyróżnia ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic dla osób z Torunia?Nie kontrolujesz ilości spożywanego alkoholu? Nigdy nie kończysz imprezy po jednej butelce? Leczenie alkoholizmu dla osób z Torunia w ośrodku Awamedic może Ci pomóc. Dokładamy wszelkich starań, by terapia alkoholowa była skuteczna. Zależy nam także, by przebiegała w atmosferze empatii i zrozumienia dla osób chorych. Zdajemy sobie sprawę, że proces wychodzenia z nałogu wymaga zaangażowania nie tylko ze strony pacjenta, ale także terapeutów, lekarzy i pielęgniarek. W Awamedic, oferującym kompleksowe leczenie uzależnień od alkoholu, znajdziesz się w dobrych rękach doświadczonych specjalistów, którzy pomogli już wielu osobom takim jak Ty.

Chcesz wiedzieć, dlaczego ośrodek leczenia uzależnień Awamedic dla osób z Torunia to najlepszy wybór? Ponieważ pracują w nim specjaliści z kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy w trakcie swojej kariery zawodowej mieli kontakt z wieloma różnymi przypadkami. Terapia alkoholowa odbywa się na podstawie autorskiego programu, którego nie znajdziesz w żadnym innym ośrodku w Polsce. Nie zapominamy o pacjentach z Torunia, którzy z alkoholizmem zmagają się wiele lat, dlatego przyjmujemy na leczenie alkoholizmu także osoby nietrzeźwe. W razie potrzeby zapewniamy komfortowy dojazd do ośrodka nieoznakowanym samochodem, dzięki czemu nie musisz martwić się o własny transport. Awamedic oferuje pobyt w dwuosobowych, komfortowych pokojach z łazienkami w budynku, który zapewnia anonimowość. Jeśli zależy Ci, by żaden ze znajomych w Toruniu nie dowiedział się, że zdecydowałeś się na leczenie alkoholizmu, zapraszamy właśnie do nas.

Leczenie alkoholizmu dla uzależnionych i ich rodzin

Skuteczna pomoc dla alkoholików to także wsparcie udzielane przez najbliższych. Rozumieją to nasi specjaliści, dlatego proponowana przez nas terapia alkoholowa to również spotkania z rodziną pacjenta. Zarówno osoba uzależniona, jak i współmałżonek czy dzieci mogą uczestniczyć w rozmowach z psychologiem, który podpowie, jak pomóc osobie uzależnionej, jak z nią rozmawiać i jak należy reagować w trudnych sytuacjach.

Leczenie alkoholizmu to walka z własnymi słabościami

Leczenie alkoholizmu dla osób z Torunia w Awamedic trwa 4 tygodnie. Zazwyczaj pierwsze 7 dni obejmuje tzw, detoks alkoholowy. W jego trakcie pacjent przyjmuje witaminy, minerały, elektrolity oraz leki (zazwyczaj w formie kroplówki), które mają:

  • wzmocnić organizm,
  • poprawić nawodnienie,
  • łagodzić objawy związane z odstawieniem alkoholu, takie jak: drżenie rąk i języka, agresja, bezsenność, przyspieszone tętno, duszności itp.

Po pomyślnie zakończonym detoksie następuje właściwe leczenie alkoholizmu pacjentów z Torunia. Wówczas, w trakcie spotkań grupowych, uzależniony poznaje problemy i historie innych osób. Spotkania indywidualne mają na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, poszukiwanie sposobów radzenia sobie ze stresem i emocjami bez sięgania po alkohol. Chcesz zapanować nad własnymi pokusami? Zapraszamy do kontaktu!

Przestań się oszukiwać – zacznij walczyć z alkoholizmem!

Osoby uzależnione często powtarzają, że w każdej chwili mogą przestać pić i mają nad tym pełną kontrolę. Wbrew temu, co myślą rodziny, nie wynika to ze złej woli, ale mechanizmu iluzji i zaprzeczeń, który jest nierozerwalnie połączony z uzależnieniem. Chory sam nie potrafi pogodzić się ze świadomością, że stał się niewolnikiem alkoholu, dlatego woli oszukiwać się, że wszystko jest w porządku i może wytrzeźwieć, ale po prostu nie chce. To jeden z powodów, dla których osoby uzależnione tak późno trafiają na leczenie alkoholizmu w Toruniu. Rodziny zazwyczaj zauważają problem znacznie wcześniej, ale próby nakłonienia partnera czy dziecka do leczenia zazwyczaj kończą się irytacją, a nawet agresją uzależnionego. Doskonale rozumiemy, jak trudna jest sytuacja nie tylko alkoholika, ale też jego bliskich, dlatego w naszym ośrodku pomagamy również rodzinom osób uzależnionych. Chcesz dowiedzieć się więcej o terapii alkoholizmu i grupach wsparcia? Zadzwoń do nas jeszcze dzisiaj!

Jak wygląda trzeźwienie alkoholika?

Uzależnienie od alkoholu nie pojawia się z dnia na dzień, dlatego trudno oczekiwać, że da się z niego wyleczyć w kilka dni. Alkoholizm ma swoje etapy, tak samo jak wychodzenie z niego. Podczas trzeźwienia w mózgu zachodzą zmiany biochemiczne, które przekładają się na różne zachowanie i samopoczucie alkoholika.

Faza odwrotu

Pierwsze dwa tygodnie po odstawieniu alkoholu są specyficzne – osoba uzależniona zazwyczaj nie czuje się najlepiej. Większość alkoholików zmaga się ze zmiennymi nastrojami, niepokojem, rozdrażnieniem, przygnębieniem. Właśnie dlatego, warto zgłosić się na leczenie alkoholizmu. Toruń to jedno z miast, z których odbieramy pacjentów chcących zmienić swoje dotychczasowe życie. W ośrodku zdecydowanie łatwiej jest przetrwać pierwsze dni i tygodnie trzeźwienia, bez pójścia na łatwiznę i powrotu do picia.

Miesiąc miodowy

Kolejne 45 dni zazwyczaj jest dla alkoholika czasem euforii, ponieważ w mózgu wydziela się zwiększona ilość neuroprzekaźników. Osoba uzależniona rozpoczyna terapię, jest optymistycznie nastawiona i przekonana, że jest w stanie zerwać z alkoholem już na zawsze. Warto jednak pamiętać, że zbytnie przekonanie o swojej sile i wytrwałości również jest niebezpieczne – pewność siebie sprawia, że niektóre osoby uzależnione tracą ostrożność i ponownie wpadają w ciąg.

Faza muru

Kiedy kończy się miesiąc miodowy, alkoholik odczuwa spadek nastroju, który trwa ok. 4 miesiące. Wydzielanie neuroprzekaźników wraca do normy, uzależniony przestaje odczuwać euforię. Często zdarza się, że alkoholik czuje rozczarowanie trzeźwością, jest przytłoczony wysiłkiem, który musi włożyć w walkę z uzależnieniem. Nie oznacza to, że terapia jest nieskuteczna – to po prostu etap, który nasi specjaliści pomogą Ci przetrwać.

Faza przystosowawcza

Kolejne 4-6 miesięcy to faza przygotowawcza. Osoba uzależniona staje się bardziej stabilna emocjonalnie, przyjmuje nowe nawyki, których nauczyła się podczas terapii. Wielu alkoholików zaczyna czerpać satysfakcję z odzyskania kontroli nad swoim życiem. Trzeba jednak zachować ostrożność i nie bagatelizować zaleceń dla trzeźwiejących alkoholików.

Faza rozwiązań

Następnie nadchodzi faza rozwiązań, która trwa od 6 do 12 miesięcy. Osoba uzależniona buduje od nowa pewność siebie, szuka zainteresowań, dba o relacje z bliskimi. Na tym etapie wciąż polecamy jednak pozostawać w kontakcie z terapeutami np. podczas spotkań grup rozwoju osobistego i zapobiegania nawrotom.

Leczenie alkoholizmu w Toruniu to nie tylko abstynencja!

Terapię alkoholizmu często utożsamia się po prostu z zaprzestaniem picia. To jednak tylko pierwszy krok, ponieważ uzależnienie zmienia nie tylko ciało, ale też psychikę. Nasi terapeuci pomagają alkoholikom lepiej zrozumieć swoją chorobę i nauczyć się sobie z nią radzić. Przetrwanie wszystkich faz wychodzenia z alkoholizmu jest znacznie łatwiejsze pod opieką specjalistów. Niestety, abstynencja osiągnięta przez odtrucie zazwyczaj jest krótkotrwała. Jeśli chcesz na stałe uwolnić się od alkoholu, musisz wprowadzić w swoim życiu zmiany na lepsze. Pamiętaj, codzienne problemy nigdy nie znikną, ale da się nauczyć panowania nad emocjami i rozładowywania stresu bez żadnych używek. Nasi terapeuci pomogą Ci na nowo znaleźć pasję do życia, odbudować relacje z bliskimi i czerpać satysfakcję z życia bez zakrapiania go alkoholem.

Alkoholizm to nie nawyk – to choroba!

Dawniej często mówiło się o odwyku – to stara nazwa, która wciąż funkcjonuje w wielu ośrodkach. Warto jednak pamiętać, że uzależnienie to coś więcej niż szkodliwy nawyk, to poważna choroba, która może skończyć się nawet śmiercią. Leczenie alkoholizmu w Toruniu to skuteczny sposób, żeby wyjść z alkoholizmu i zacząć korzystać z życia na trzeźwo. Alkohol tylko pozornie daje poczucie wolności, w rzeczywistości stajesz się jego niewolnikiem i żyjesz od jednego kieliszka do drugiego. Nie chcesz spędzić kolejnych lat swojego życia na staczaniu się w uzależnienie? Skontaktuj się z nami i zgłoś się na leczenie!

Co robić po leczeniu alkoholizmu w Toruniu?

Masz już za sobą stacjonarne lub ambulatoryjne leczenie alkoholizmu? Toruń to miejsce, w którym znajdziesz pomoc również na kolejnych etapach walki z uzależnieniem. Prowadzimy spotkania grup zapobiegających nawrotom – kontakt z terapeutami i innymi osobami wychodzącymi z alkoholizmu pomoże Ci dostrzec pierwsze symptomy nawrotu i w porę zareagować, zanim będzie za późno i znowu zaczniesz pić. W Awamedic możesz zapisać się również na spotkania grup wsparcia, przeznaczone nie tylko dla alkoholików, ale też ich bliskich oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.
Alkoholizm zabiera Ci bliską osobę? Nie jesteś w stanie przestać pić? Zadzwoń lub po prostu przyjedź – pracujemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
4 – dniowa detoksykacja organizmu
w pakiecie z psychoterapią
1000zł TANIEJ

Dowiedz się więcej

+48 664 700 306