AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie alkoholizmu Wrocław

Dwa kluczowe etapy leczenia alkoholizmu dla mieszkańców Wrocławia. Alkoholizm to ciężka choroba, która może dotknąć każdego. Dlatego też leczenie alkoholizmu dla osób z Wrocławia wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i indywidualnego podejścia do pacjenta. Takie wsparcie zapewnia ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic, do którego mogą przyjechać pacjenci z województwa dolnośląskiego. Wystarczy poinformować nas o konieczności transportu, a pod wskazany adres przyjedzie nieoznakowany samochód, który zapewni dojazd do Kielc.

Terapia alkoholowa przeprowadzana jest w atmosferze zrozumienia i empatii. By jednak leczenie alkoholizmu mogło skończyć się szczęśliwie, potrzebna jest współpraca z pacjentem. Ośrodek leczenie uzależnień alkoholowych dla mieszkańców Wrocławia przyjmuje wszystkie osoby, także nietrzeźwe, oferując profesjonalną pomoc dla alkoholików w ramach: tzw. detoksu, właściwej terapii złożonej z indywidualnych i grupowych spotkań z terapeutą.

Terapia alkoholizmu Wrocław

Dlaczego detoks alkoholowy jest konieczny? Ponieważ tylko trzeźwy pacjent jest w stanie zapanować nad chęcią sięgnięcia po używki. Zazwyczaj odtrucie trwa ok. 7 dni i polega na podawaniu pacjentom leków, które łagodzą objawy odstawienia. U uzależnionych często występują:

  • bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty,
  • niekontrolowane drżenie rąk i języka,
  • bezsenność, rozdrażnienie, agresja,
  • zaburzenia pracy serca,
  • majaczenie i halucynacje.

Detoks alkoholowy Wrocław

Warto pamiętać, że alkohol, spożywany regularnie w nadmiernych ilościach, uszkadza wątrobę, przewód pokarmowy, negatywnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. Właśnie dlatego profesjonalne leczenie alkoholizmu dla osób z Wrocławia, przeprowadzane w Awamedic, to często jedyne wyjście. Oferowana przez nas terapia alkoholowa obejmuje także rodziny uzależnionych. Dzięki temu pomoc dla alkoholików jest kompleksowa i daje większe szanse na wyzdrowienie. Leczenie alkoholizmu obejmuje głównie rozmowy z psychoterapeutą, które odbywają się indywidualnie lub w grupie. Ich celem jest:

  • uświadomienie pacjentowi skali problemu,
  • wskazanie wpływu alkoholu na organizm i psychikę człowieka,
  • nauka radzenia sobie ze stresem i problemami.

Daj sobie pomóc, postaw na profesjonalistów

Terapia alkoholowa i leczenie alkoholizmu to proces długotrwały, który wymaga samozaparcia, silnej woli i determinacji ze strony pacjenta. Można jednak sobie pomóc i postawić na profesjonalną pomoc dla alkoholików z Wrocławia zapewnianą przez psychologów, pielęgniarki i lekarzy z Awamedic w Kielcach. Pracujący u nas fachowcy:mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnorodnymi pacjentami, stosują autorski program terapii, podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta, zapewniają anonimowość i dyskrecję.

Chcesz wyleczyć się z dala od domu we Wrocławiu? Już dziś zgłoś się do nas, poproś o transport i przyjedź – terapia alkoholowa to Twoja szansa na lepszą przyszłość!

4 – dniowa detoksykacja organizmu 
w ośrodku Awamedic
w pakiecie z psychoterapią

1000zł TANIEJ

Dowiedz się więcej

+48 664 700 306