AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Odtrucie alkoholowe Warszawa

Uzależnienie od alkoholu może spotkać każdego, a powrót do trzeźwości z czasem staje się coraz trudniejszy. Warto jednak pamiętać, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. W naszym ośrodku prowadzimy detoks alkoholowy w Warszawie, podczas którego pacjenci w bezpiecznych warunkach odzyskują trzeźwość oraz oczyszczają organizm z nagromadzonych podczas ciągu alkoholowego toksyn. Im szybciej zgłosisz się po pomoc, tym większa szansa, że unikniesz poważnych problemów ze zdrowiem, utraty pracy czy zerwania więzi z bliskimi. Jeżeli zmagasz się z alkoholizmem lub ktoś z Twoich bliskich ma taki problem, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!

Skuteczny detoks alkoholowy w Warszawie

Wiele osób uzależnionych ma za sobą próby przejścia detoksu alkoholowego w warunkach domowych. Niestety zazwyczaj kończy się to niepowodzeniem, ponieważ szybko pojawiają się dokuczliwe objawy zespołu abstynencyjnego. Należą do nich m.in.:

  • mdłości i wymioty,
  • bóle głowy i mięśni,
  • intensywne pocenie,
  • skoki ciśnienia i przyspieszone tętno.


Mogą też pojawiać się poważne powikłania np. halucynacje, padaczka alkoholowa czy majaczenie tzw. delirium tremens. Odtrucie alkoholowe powinno więc przebiegać pod opieką profesjonalistów, którzy w porę udzielą fachowej pomocy. Właśnie dlatego w naszym ośrodku na bieżąco sprawdzamy stan zdrowia pacjentów, żeby mieć pewność, że detoksykacja przebiega prawidłowo.

Jak wygląda odtrucie alkoholowe w Warszawie?

Detoks alkoholowy w naszym ośrodku leczenia uzależnień to przede wszystkim dokładne oczyszczenie organizmu oraz zakończenie ciągu alkoholowego. Odtrucie zazwyczaj trwa kilka dni, ale jego przebieg zawsze ustalamy indywidualnie. Jest to uzależnione od długości ciągu oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. W tym czasie, podajemy pacjentowi leki oraz substancje odżywcze, aby zminimalizować objawy zespołu abstynencyjnego oraz przyspieszyć regenerację organizmu. Regularnie wykonujemy badania krwi, żeby mieć pewność, że detoks alkoholowy przebiega prawidłowo. Zapewniamy opiekę lekarza, dlatego nasi pacjenci mogą poczuć się naprawdę bezpiecznie.

Odtrucie alkoholowe odbywa się w zamkniętym ośrodku, dlatego pacjentowi zdecydowanie łatwiej jest przetrwać pierwsze, najtrudniejsze dni powrotu do trzeźwości. Izolacja od codziennego środowiska może wydawać się stresująca, ale w rzeczywistości zdecydowanie ułatwia odstawienie alkoholu. Warto pamiętać, że przejście detoksu alkoholowego to dopiero pierwszy krok do wyjścia z alkoholizmu na stałe. Jego głównym celem jest przygotowanie do leczenia alkoholizmu, które również prowadzimy w naszym ośrodku.

Kiedy zgłosić się na odtrucie alkoholowe?

Jeżeli wpadasz w ciągi, a próbie odstawienia alkoholu towarzyszą objawy zespołu abstynencyjnego, to najwyższy czas zgłosić się na detoks alkoholowy. Jeżeli nie zdecydujesz się na pomoc profesjonalistów, z czasem Twój problem będzie się tylko pogłębiał. Im szybciej przejdziesz odtrucie alkoholowe, tym lepiej. Alkohol z czasem coraz bardziej wyniszcza ciało i psychikę: pojawiają się choroby wątroby, trzustki, żołądka, układu krążenia, alkoholik traci kontrolę nad emocjami. Wszystko to prowadzi do utraty pracy, konfliktów w rodzinie, a w skrajnych przypadkach nawet bezdomności. Detoks alkoholowy w Warszawie jest szansą, aby tego uniknąć i wrócić do normalnego życia.

Odtrucie alkoholowe jest rozwiązaniem dla wszystkich osób, które odczuwają negatywne skutki picia. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś uzależniony lub wypierasz tę świadomość. Z pewnością jednak szukasz informacji na temat detoksu alkoholowego nie bez powodu, dlatego zgłoś się do nas, a z pewnością Ci pomożemy.

Dlaczego warto przejść detoks alkoholowy w ośrodku?

Detoks alkoholowy nie jest łatwym czasem dla osoby uzależnionej. Odstawienie alkoholu to ogromna zmiana, a dodatkowo wiąże się ze złym samopoczuciem. Warto ułatwiać sobie ten proces na tyle, na ile to możliwe. Właśnie dlatego, odtrucie alkoholowe w ośrodku jest zdecydowanie lepszym wyjściem niż samodzielne próby odstawienia alkoholu w domu. Personel naszego ośrodka pomógł już setkom osób uzależnionym w powróceniu do trzeźwości. Doskonale wie więc, jak zaopiekować się pacjentem, który zmaga się z objawami zespołu abstynencyjnego. Jeżeli obawiasz się odtrucia alkoholowego, zgłoś się do nas. W naszym ośrodku przeprowadzimy Cię przez ten proces możliwie łagodnie i bezstresowo. W Awamedic odstawisz alkohol, oczyścisz organizm i przygotujesz się do rozpoczęcia leczenia uzależnień na terapii, którą również prowadzimy w naszym ośrodku.

Detoksykacja alkoholowa a leczenie alkoholizmu

Odtruwanie alkoholowe pozwala odzyskać trzeźwość i uporać się z fizyczną chęcią sięgnięcia po alkohol. Nie można jednak zapominać, że uzależnienie obejmuje również sferę psychiczną. Właśnie dlatego, po zakończeniu detoksu, najlepiej od razu przystąpić do leczenia alkoholizmu, czyli pracy z terapeutą. W naszym ośrodku pacjenci uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Celem leczenia uzależnień jest zmiana sposobu myślenia oraz wykształcenie zdrowych metod radzenia sobie z emocjami, aby w przyszłości pacjent nie czuł potrzeby sięgnięcia po alkohol. Detoks alkoholowy jest więc dobrym początkiem, ale pracę nad sobą trzeba kontynuować, żeby zmienić swoje życie i poradzić sobie z wyzwaniami, które z pewnością pojawią się po opuszczeniu ośrodka.

Prowadzimy również spotkania i warsztaty dla osób, które zakończyły już terapię stacjonarną oraz rodzin alkoholików. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich powinien udać się na detoks alkoholowy lub leczenie uzależnień, zgłoś się do nas!