AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Odtrucie narkotykowe

Narkomania może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy status społeczny, a mimo wszystko często wciąż pozostaje tematem tabu. Jeżeli zmagasz się z uzależnieniem od narkotyków lub ktoś z Twoich bliskich ma taki problem, pamiętaj, że nie jesteś sam. W naszym ośrodku leczenia uzależnień Awamedic prowadzimy terapię oraz detoksykację narkotykową. Pomagamy pacjentom zażywającym rożne substancje psychoaktywne, niezależnie od stadium uzależnienia, na którym się znajdują. Im dłużej zwlekasz, tym poważniejsze stają się konsekwencje narkomanii. Nie czekaj dłużej i zgłoś się na detoks narkotykowy już dziś!

Jak przebiega odtrucie narkotykowe?

Osoby uzależnione prędzej czy później zaczynają dostrzegać zgubne konsekwencje zażywania narkotyków. Niestety ich odstawienie jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać – silna wola często okazuje się tutaj niewystarczająca. Pojawiają się dokuczliwe objawy zespołu abstynencyjnego, które różnią się w zależności od substancji, ale najczęściej są to:

  • mdłości i wymioty,
  • senność lub nadmierne pobudzenie,
  • drżenie mięśni,
  • skoki ciśnienia tętniczego.

Nasz zespół ma doświadczenie w prowadzeniu detoksykacji narkotykowej po różnych środkach. Doskonale wiemy, jak złagodzić objawy zespołu abstynencyjnego, aby zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo i możliwie największy komfort podczas odtrucia.

Detoks narkotykowy w Awamedic

Wiele osób uzależnionych wciąż odkłada detoks alkoholowy na później z obawy przed nieprzyjemnymi objawami lub ogromnymi zmianami w dotychczasowym stylu życia. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic powstał, aby pomagać wszystkim, którzy zmagają się z narkomanią. Naszym pacjentom zapewniamy komfortowe warunki – zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami. W razie potrzeby, pomagamy również w dotarciu do ośrodka – zapewniamy transport nieoznakowanymi samochodem. Nasz ośrodek terapii nie posiada też na zewnątrz żadnego szyldu, wszystko po to, aby zapewnić naszym pacjentom anonimowość. Nikt niepowołany nie musi wiedzieć o Twojej walce z narkomanią.

Detoksykacja narkotykowa odbywa się pod opieką medyczną, dlatego udzielimy Ci wsparcia w walce z dokuczliwymi objawami abstynencyjnymi. Otrzymasz płyny, substancje odżywcze oraz indywidualnie dobrane leki, które przyspieszą i ułatwią regenerację organizmu. Detoks narkotykowy w naszym ośrodku zazwyczaj trwa kilka dni. Jest to jednak uzależnione od rodzaju substancji oraz Twojego stanu zdrowia. Nasz zespół podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, dlatego możesz mieć pewność, że dostosujemy się do Twoich potrzeb. Jeżeli chcesz odzyskać trzeźwość i zacząć normalnie funkcjonować, nie zwlekaj. Zgłoś się na odtrucie narkotykowe w Awamedic i zerwij z uzależnieniem!

Odtruwanie narkotykowe po różnych substancjach

Nasz prywatny ośrodek terapii Awamedic pomaga osobom zmagającym się z uzależnieniem od różnego rodzaju substancji: marihuany, heroiny, kokainy, amfetaminy czy dopalaczy. Mechanizmy działania tych środków oraz skutki uzależnienia mogą się różnić, ale nie zmienia to faktu, że jeśli je zażywasz – potrzebujesz pomocy. Przeprowadzamy detoks narkotykowy, a następnie pracujemy z pacjentami podczas terapii uzależnień. Wszystko po to, aby uporać się z fizycznym i psychicznym wymiarem narkomanii.

Detoks narkotykowy przynosi przede wszystkim ulgę, ponieważ pozwala uwolnić się od działania substancji psychoaktywnych. Po odtruciu odzyskasz trzeźwość, co przygotuje Cię na dalsze leczenie uzależnień. Zrobisz pierwszy, bardzo ważny krok do powrotu do normalnego życia i wyjścia z narkomanii już na stałe. Im dłużej zwlekasz, tym trudniej odzyskać trzeźwość, dlatego nie odkładaj tego na później i zgłoś się do nas!

Dlaczego warto przejść leczenie uzależnień?

W Awamedic prowadzimy nie tylko odtrucia narkotykowe, ale też dalsze leczenie uzależnienia od narkotyków. Wszystko dlatego, że mechanizmy stojące za narkomanią są skomplikowane oraz obejmują zarówno ciało, jak i psychikę. Podczas detoksu, koncentrujemy się na fizycznym wymiarze uzależnienia. Żeby jednak pacjent dał radę wytrwać w trzeźwości po opuszczeniu ośrodka, musi nauczyć się, jak radzić sobie z pokusą sięgnięcia po narkotyki, która z pewnością prędzej czy później się pojawi.

Podczas terapii uzależnień, pacjent pracuje nad sobą pod okiem specjalistów. Zajęcia indywidualne i grupowe pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy uzależnienia oraz nauczyć się zdrowych metod radzenia sobie z emocjami. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień oferuje nie tylko terapię stacjonarną, ale też spotkania grup wsparcia czy pomoc dla rodzin narkomanów. Jeżeli więc zmagasz się z uzależnieniem od narkotyków, nie czekaj. Zgłoś się na detoks narkotykowy jak najszybciej, zanim wyjście z nałogu stanie się jeszcze trudniejsze.