AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Odtrucie alkoholowe Gdańsk

Alkoholizm to ciężka i niejednokrotnie śmiertelna choroba, ale warto pamiętać, że można ją z powodzeniem leczyć. Problem jest jednak zbyt poważny, aby mierzyć się z nim samodzielnie, dlatego zdecydowanie warto zgłosić się do naszego ośrodka Awamedic na detoks alkoholowy w Gdańsku. Jest to najlepszy sposób na przerwanie ciągu alkoholowego, czyli pierwszy krok do wyjścia z alkoholizmu. Jeżeli zmagasz się z uzależnieniem od alkoholu lub ktoś z Twoich bliskich ma taki problem, nie zwlekaj! Jak najszybciej zgłoś się na odtrucie alkoholowe i pozwól sobie pomóc.

Dlaczego warto przejść detoks alkoholowy w ośrodku?

Wiele osób uzależnionych próbuje zerwać z alkoholem na własną rękę w warunkach domowych. Warto jednak pamiętać, że przejście odtrucia alkoholowego nie jest proste i powinno przebiegać pod opieką specjalisty. Odstawieniu alkoholu towarzyszą różne nieprzyjemne, a czasem nawet potencjalnie niebezpiecznie objawy, takie jak:

  • drżenie mięśni,
  • biegunka, nudności, wymioty,
  • zmiany ciśnienia tętniczego,
  • ból głowy,
  • lęk, niepokój, pobudzenie,
  • drgawki,
  • halucynacje.


W naprawdę poważnych przypadkach dochodzi do powikłań, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu pacjenta, dlatego pomoc medyczna jest tutaj bardzo ważna. Warto też wziąć pod uwagę, że wytrwanie w postanowieniu o odstawieniu alkoholu jest znacznie łatwiejsze, kiedy chory znajduje się w zamkniętym ośrodku. Nasz detoks alkoholowy w Gdańsku to doskonały sposób, aby odizolować się od wyzwalaczy i negatywnego wpływu codziennego środowiska. Zgłoś się na odtrucie i zerwij z alkoholem na dobre!

Jak wygląda odtrucie alkoholowe w Awamedic?

W naszym ośrodku pacjenci znajdują się pod stałą opieką medyczną, dlatego detoks alkoholowy jest bezpieczny i możliwie komfortowy dla chorego. Regularnie wykonujemy też badania laboratoryjne, aby sprawdzać, czy odtrucie alkoholowe przebiega prawidłowo. Detoks zazwyczaj trwa około tygodnia, ale jest to uzależnione od długości trwania ciągu alkoholowego oraz ogólnego stanu chorego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sytuacja każdego pacjenta jest nieco inna, dlatego każdy pacjent otrzymuje u nas indywidualnie dobrane leki, wspomagające przebieg detoksu alkoholowego. Podajemy również substancje odżywcze, aby maksymalnie przyspieszyć proces regeneracji wyniszczonego organizmu.

Dbamy również prywatność naszych pacjentów. Mamy świadomość, że osoby uzależnione wciąż są stygmatyzowane w społeczeństwie. Nasz ośrodek leczenia uzależnień Awamedic z zewnątrz wygląda jak zwyczajny hotel, aby zapewnić dyskrecję. W razie potrzeby, zapewniamy też dojazd do placówki nieoznakowanym samochodem. Zgłoś się na odtrucie alkoholowe w Gdańsku, a my zajmiemy się resztą!

Kiedy zgłosić się na detoks alkoholowy w Gdańsku?

Osoby uzależnione od alkoholu praktycznie zawsze początkowo wypierają istnienie problemu. Wolą oszukiwać się, że nie potrzebują pomocy, aby nie uniknąć zderzenia z bolesną rzeczywistością. Niestety im dłużej zwlekasz z rozpoczęciem detoksykacji, tym bardziej wyniszczony staje się Twój organizm. Zdecydowanie lepiej jest spojrzeć prawdzie w oczy i jak najszybciej zgłosić się na odtrucie alkoholowe.

Jeżeli wpadasz w ciągi, a próbom odstawienia alkoholu towarzyszą nieprzyjemne objawy – nie ma na co czekać! Oznacza to, że jesteś osobą uzależnioną i potrzebujesz pomocy. Pierwszym krokiem powinna być detoksykacja alkoholowa w ośrodku Awamedic. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu oraz powrót do trzeźwości. Trzeba jednak pamiętać, że alkoholizm ma zarówno wymiar fizyczny, jak i psychiczny. Detoks alkoholowy jest więc tylko pierwszy etapem, który ma przygotować chorego do leczenia alkoholizmu pod okiem terapeutów. Pamiętaj, że profesjonalna pomoc jest dostępna! Do Ciebie należy tylko decyzja, aby z niej skorzystać.

W jaki sposób detoks alkoholowy pomaga uzależnionemu?

Alkohol jest dla ludzkiego organizmu po prostu trucizną. Jeżeli więc jest zażywany regularnie, w nadmiernych ilościach, uszkadza praktycznie wszystkie organy. Mogą pojawiać się problemy z wątrobą, żołądkiem, trzustką, układem krążenia, a nawet zaburzenia psychiczne. Detoks alkoholowy pozwala oczyścić organizm z toksycznych substancji, uzupełnić niedobory pokarmowe oraz zregenerować pacjenta psychicznie i fizycznie. Jest to najlepszy i najbardziej bezpieczny sposób, aby wyjść z ciągu alkoholowego i uwolnić się od nieprzyjemnych, a nawet groźnych dla zdrowia symptomów zespołu abstynencyjnego. Detoksykacja alkoholowa przede wszystkim poprawia samopoczucie pacjenta, ponieważ ułatwia odzyskiwanie sił, które z pewnością przydadzą się osobie rozpoczynającej walkę z alkoholizmem.

Warto pamiętać, że odtrucie alkoholowe pozwala też poprawić stan psychiczny chorego. Jest to niezbędne, aby przejść do leczenia uzależnień, skoncentrowanego na problemach pacjenta, które doprowadziły do do popadnięcia w alkoholizm oraz oczywiście metodach radzenia sobie z nimi. Detoks alkoholowy jest pierwszym, ale bardzo ważnym krokiem, który pozwala przygotować się do dalszej walki z uzależnieniem.

Leczenie po przejściu detoksu alkoholowego

Nasze odtrucie alkoholowe w Gdańsku pozwala pacjentowi się zregenerować i przygotować do rozpoczęcia leczenia alkoholizmu. Jest to bardzo istotne, ponieważ uzależnienie ma nie tylko wymiar fizyczny, ale też psychiczny. Bez pracy nad sobą, zmiany sposobu myślenia i wypracowania zdrowych sposobów radzenia sobie z emocjami, alkoholik szybko wróci do picia. W naszym ośrodku leczenia uzależnień prowadzimy terapię indywidualną i grupową, a także dodatkowe warsztaty przeznaczone dla alkoholików i ich rodzin. Doświadczeni terapeuci pomagają zrozumieć mechanizmy uzależnienia, a przede wszystkim – uczą pacjentów, jak opierać się wyzwalaczom i radzić sobie w trudnych sytuacjach po opuszczeniu ośrodka. Leczenie alkoholizmu nie ma być chwilowym odwykiem od alkoholu – jego celem jest długofalowa poprawa oraz przygotowanie pacjenta do samodzielnego funkcjonowania po opuszczeniu ośrodka.

Bezskutecznie próbujesz wyjść z uzależnienia od alkoholu? Im dłużej zwlekasz, tym trudniej Ci będzie zerwać z piciem. Już teraz zgłoś się na odtrucie alkoholowe w ośrodku Awamedic!