AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie alkoholizmu Kielce

Leczenie alkoholizmu to skomplikowany, długotrwały i złożony proces, który może przebiegać w dwojaki sposób – w postaci terapii stacjonarnej, w miejscu zamieszkania, lub ambulatoryjnej – w zamkniętym ośrodku, z dala od bliskich i otoczenia przypominającego o nałogu. Dlaczego leczenie uzależnień od alkoholu oferowane przez ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych jest skuteczniejsze od terapii grupowej, stacjonarnej? Jak leczyć alkoholizm, jak pomóc alkoholikowi i jakie wsparcie mu okazać, by pomóc wyjść z nałogu? Na te wszystkie pytania odpowiedzą fachowcy z Awamedic, oferujący specjalistyczną pomoc dla alkoholików niezależnie od stadium choroby alkoholowej. W Kielcach leczenie alkoholizmu przebiega w komfortowych warunkach, w atmosferze stymulującej do pracy nad swoimi słabościami.

Terapia alkoholizmu Kielce - stacjonarnie czy w zamkniętym ośrodku?

Terapia alkoholowa to bez wątpienia szansa na nowe, lepsze życie. Jaką pomoc dla alkoholików wybrać i która będzie lepsza? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Wieloletni alkoholicy, którzy z nałogiem zmagają się od lat, próbując go bezskutecznie porzucić, powinni zdecydować się na leczenie alkoholizmu w ramach terapii zamkniętej. Dlaczego? Ponieważ ta pozwala odciąć się od znanego środowiska i osób nakłaniających do sięgnięcia po alkohol. Człowiek, pozbawiony bodźców z zewnątrz, łatwiej znosi brak alkoholu, w czym pomaga mu dodatkowo wsparcie lekarzy podających odpowiednie leki. Terapia alkoholowa stacjonarna także ma swoje plusy, niemniej jednak sprawdzi się przede wszystkim na początkowym etapie choroby, u pacjentów o silnej woli, motywacji i wsparciu bliskich. Pozwala na pracę w miejscu zamieszkania, bez odcinania się od rodziny i dotychczasowego życia. Wybór zależy od indywidualnego przypadku, jednak z pewnością prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych daje dużo większe szanse na trwałe wyzdrowienie.

Odtrucie alkoholowe, odwyk Kielce

Awamedic jako ośrodek odwykowy przyjmuje różnych pacjentów, także takich, którzy z uzależnieniem zmagają się od wielu lat. Wówczas konieczny jest tak zwany detoks alkoholowy, który rozpoczyna leczenie alkoholizmu. Taka pomoc dla nałogowych alkoholików trwa zazwyczaj od 7 do 10 dni, w trakcie których pacjentom podawane są specjalne leki wpływające na układ nerwowy. Dzięki nim blokowane są endorfiny wydzielane pod wpływem spożycia alkoholu, a także zmniejsza się głód alkoholowy. Leczenie uzależnień od alkoholu w ramach odtrucia organizmu obejmuje także:

  • podawanie witamin, mikro- i makroelementów,
  • wspomaganie organizmu przy pomocy elektrolitów,
  • nawadnianie organizmu (dożylnie lub doustnie),
  • niwelowaniu objawów zespołu abstynencyjnego – drgawek, lęków, agresji, osłabienia, bólu głowy.

Po pomyślnym przejściu detoksu następuje właściwa terapia alkoholowa skupiająca się przede wszystkim na współpracy z psychologiem, terapii indywidualnej oraz grupowej.

Leczenie nałogowych alkoholików w prywatnym ośrodku w Kielcach

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic może pomóc każdemu nałogowemu alkoholikowi, jeśli tylko będzie tego chciał. Leczenie alkoholizmu według autorskiego programu zapewnia zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne spotkania z terapeutą, w trakcie których pacjent integruje się z innymi osobami uzależnionymi. Ponieważ poznaje ich historie, nie czuje się osamotniony. Uczy się, jak radzić sobie z nawracającą chęcią sięgnięcia po alkohol. Ponieważ uzależnienie od alkoholu ogranicza instynkt samozachowawczy, chory nie jest w stanie kontrolować swojego zachowania i mimo że chciałby przestać pić, to nie potrafi. Dlatego leczenia alkoholizmu z pomocą specjalistów okazuje się niezbędne, choćby ze względu na to, że pracujący w naszym zespole lekarze, terapeuci i pielęgniarki mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Należy jednak pamiętać, że środki farmakologiczne podaje się przede wszystkim w początkowym etapie leczenia alkoholizmu, później ważniejsza jest walka ze znanymi nawykami.

Pomoc dla alkoholików w Awamedic w Kielcach

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic w Kielcach to placówka zatrudniająca fachowców z kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy w swojej karierze zawodowej pomogli już wielu osobom. Między innymi dlatego terapia alkoholowa i leczenie alkoholizmu właśnie u nas przyniosły pozytywne skutki w przypadku licznej grupy pacjentów. Rozumiemy, że uzależnienie od alkoholu to problem wymagający delikatności, życzliwości i zrozumienia, dlatego gwarantujemy anonimowość i dyskrecję. Na życzenie wysyłamy nieoznakowany pojazd, który zapewnia transport do ośrodka. Nie posiadamy także szyldu na budynku, co sprawia, że z zewnątrz prezentuje się on jak zwykły hotel. Leczenie alkoholizmu w Awamedic obejmuje także pomoc dla rodzin osób uzależnionych, spotkania grupy wsparcia oraz warsztaty i spotkania, w trakcie których bliscy uczą się, jak rozmawiać z alkoholikiemi co robić w różnego rodzaju kryzysowych sytuacjach. Jeśli zatem szukasz wsparcia, chcąc odzyskać życie, które utraciłeś wskutek nałogu, zgłoś się do nas. Leczenie uzależnień od alkoholu, choć trudne, pozwala odbudować relacje rodzinne i społeczne oraz powrócić do dobrej kondycji – psychicznej i fizyczynej.