AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie alkoholizmu Bydgoszcz

Nie możesz poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu? Sięgasz po niego wciąż i wciąż? Postaw na leczenie alkoholizmu dla mieszkańców Bydgoszczy, które odbędziesz w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Awamedic. Proponowana przez nas terapia alkoholowa to przede wszystkim:autorski program, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, indywidualne podejście do każdego przypadku, komfortowe warunki, szansa dla każdego pacjenta, również będącego w stanie nietrzeźwości, leczenie alkoholizmu dla osób z Bydgoszczy, prowadzone z dala od domu.

Terapia alkoholizmu Bydgoszcz

Ile razy próbowałeś zerwać z nałogiem – 2, 3, a może więcej? Jedną z przyczyn niepowodzeń może być przebywanie w znanym środowisku, pełnym pokus. Dlatego zamknięta terapia alkoholowa dla osób z Bydgoszczy, którą proponuje ośrodek Awamedic w Kielcach, może być znacznie skuteczniejsza. Wszystko dlatego, że takie leczenie alkoholizmu pozwala skupić się na pracy nad samym sobą i walce ze schematami, według których dotychczas postępowaliśmy. Brak dostępu do alkoholu wspiera proces detoksu, a podawane leki, witaminy, minerały i elektrolity łagodzą skutki odstawienia uzależniającej substancji. Organizm pacjenta zostaje odżywiony i nawodniony. Dla wielu osób zakończenie detoksu to pierwszy moment od wielu lat, w którym są w 100% trzeźwi.

Odtrucie alkoholowe, odwyk Bydgoszcz

Leczenie alkoholizmu dla mieszkańców Bydgoszczy skupia się na zmianie toku myślenia. Pomaga wyzwolić się ze szponów nałogu dzięki:

  • poznawaniu historii innych uzależnionych w trakcie spotkań grupowych,
  • indywidualnym rozmowom z psychoterapeutą.

Celem terapii psychologicznej jest:

  • zmiana sposobu myślenia,
  • wzmocnienie pewności siebie,
  • nauka radzenia sobie z problemami,
  • poprawa lub odnowienie stosunków osoby uzależnionej z rodziną i bliskimi,
  • powrót do pracy.

Na tym etapie nie podaje się już leków, dlatego leczenie alkoholizmu i jego skuteczność to przede wszystkim wyraz silnej woli, determinacji i samozaparcia pacjenta. Proponowana przez Awamedic pomoc dla alkoholików obejmuje również wsparcie dla rodziny, która uczy się, jak postępować w kryzysowych sytuacjach, jak rozmawiać z bliskim, który cierpi na chorobę alkoholową, i jak mu pomóc.

Właściwa terapia to klucz do zerwania z nałogiem

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic zapewnia swoim pacjentom z Bydgoszczy wszystko, czego potrzebują w trakcie terapii. Dwuosobowe pokoje z prywatnymi łazienkami usytuowane są w nieoznakowanym budynku, który przypomina zwykły hotel. Dzięki temu możliwe jest zachowanie anonimowości oraz dyskrecji. W razie potrzeby zapewniamy także pomoc dla alkoholików w postaci transportu z miejsca zamieszkania czy też pobytu w Bydgoszczy do Kielc. Pracujący u nas lekarze, terapeuci i pielęgniarki zrobią wszystko, by Ci pomóc, musisz tylko na to pozwolić.

4 – dniowa detoksykacja organizmu
w pakiecie z psychoterapią
1000zł TANIEJ

Dowiedz się więcej

+48 664 700 306