AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Odtrucie alkoholowe Poznań

Osoba uzależniona nie jest w stanie funkcjonować bez alkoholu – każda próba jego odstawienia kończy się szeregiem dokuczliwych objawów zespołu odstawiennego. Trudno w domowych warunkach wykazać się na tyle silną wolą, aby ponownie nie zajrzeć do kieliszka, kiedy dręczą nas drżenie mięśni, mdłości czy przyspieszone tętno. Właśnie dlatego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest detoks alkoholowy w specjalistycznym ośrodku, gdzie pacjenci mogą odciąć się od swojego środowiska i zregenerować organizm. Z myślą o osobach uzależnionych prowadzimy odtrucie alkoholowe w Poznaniu, które jest świetnym pierwszym krokiem poprzedzającym leczenie alkoholizmu. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z piciem, nie zwlekaj! Im szybciej zgłosisz się na detoks alkoholowy, tym lepiej!

Dlaczego najlepiej przejść detoks alkoholowy w ośrodku?

Wiele osób uzależnionych obawia się detoksu alkoholowego w ośrodku. Wolą więc podejmować próby zerwania z nałogiem we własnym domu. Niestety objawy zespołu abstynencyjnego są na tyle trudne do zniesienia, że zazwyczaj kończy się to porażką i powrotem do picia. Każde niepowodzenie dodatkowo obniża samoocenę osoby uzależnionej, co utrudnia wyjście z alkoholizmu. Warto więc zdecydować się na bardziej skuteczne i bezpieczne odtrucie alkoholowe w ośrodku Awamedic. Pacjent znajduje się pod opieką medyczną, dzięki czemu w razie wystąpienia powikłań natychmiast otrzymuje pomoc. Jest to bardzo istotne, ponieważ podczas odtrucia alkoholowego mogą występować nawet drgawki czy halucynacje. Jeżeli masz za sobą nieudane próby odstawienia alkoholu, nie poddawaj się! Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci wyjść z ciągu alkoholowego i powrócić do trzeźwości.

Odtrucie alkoholowe w Awamedic

Pomogliśmy już setkom pacjentów w powrocie do trzeźwości, dlatego wykorzystujemy zdobyte doświadczenie, aby pomagać kolejnym osobom uzależnionym. Do każdego chorego podchodzimy indywidualnie. Detoks alkoholowy zazwyczaj trwa ok. tygodnia, ale jest to uzależnione od długości ciągu oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Cały proces przebiega pod opieką medyczną, dlatego zapewniamy chorym bezpieczeństwo, również jeśli pojawiają się powikłania zespołu abstynencyjnego. Regularnie wykonujemy też badania laboratoryjne, aby mieć pewność, że odtrucie alkoholowe przebiega prawidłowo. Podajemy również odpowiednio dobrane leki i substancje odżywcze, aby zapewnić pacjentowi możliwie najszybszą regenerację i ograniczyć objawy zespołu odstawiennego do minimum.

Najważniejsze cele odtrucia alkoholowego

Nasz detoks alkoholowy w Poznaniu to przede wszystkim bezpieczny i skuteczny sposób na powrót do trzeźwości. Jego przejście może uchronić pacjenta przed coraz poważniejszymi konsekwencjami alkoholizmu, a w naprawdę poważnych przypadkach – ratuje życie. Osobie uzależnionej znacznie łatwiej jest odstawić alkohol, jeżeli znajduje się w zamkniętym ośrodku niż w warunkach domowych, gdzie nie ma dostępu do profesjonalnej pomocy. W skrajnych przypadkach detoks alkoholowy może być nawet groźny dla zdrowia, dlatego w naszym ośrodku pacjenci znajdują się pod stałą opieką medyczną.

Warto też pamiętać, że odtrucie alkoholowe pozwala oczyścić się z toksyn, które nagromadziły się tam podczas ciągu. Detoksykacja alkoholowa to najlepszy sposób, aby powrócić do równowagi. Uzależnienie od alkoholu wiąże się nie tylko z piciem, ale też po prostu niezdrowym trybem życia. Zdarza się, że alkoholik rzadko spożywa wartościowe posiłki, przyjmuje niewiele płynów innych od alkoholu czy nawet zaniedbuje higienę osobistą. Detoks alkoholowy w ośrodku regeneruje organizm, dzięki czemu pacjent przygotowuje się do rozpoczęcia leczenia alkoholizmu.

Nie odkładaj detoksu alkoholowego na później!

Osoby uzależnione bardzo często obawiają się detoksu alkoholowego, dlatego wciąż zwlekają ze zgłoszeniem się do ośrodka. Warto jednak pamiętać, jak poważne są konsekwencje alkoholizmu. Uzależnienie od alkoholu może prowadzić do zapalenia, marskości czy stłuszczenia wątroby, nadciśnienia tętniczego, udaru, nowotworów układu pokarmowego, zaników pamięci czy nawet psychozy alkoholowej. Alkoholizm niszczy nie tylko zdrowie, ale też inne ważne sfery życia chorego: relacje z rodziną czy karierę zawodową. Im szybciej zgłosisz się na odtrucie alkoholowe, tym większa szansa, że unikniesz coraz bardziej bolesnych konsekwencji alkoholizmu. Detoksykacja alkoholowa oczywiście nie jest prosta, ale ten wysiłek zdecydowanie się opłaca, ponieważ na szali znajduje się reszta Twojego życia, której z pewnością nie chcesz spędzić na piciu. U większości naszych pacjentów organizm zostaje oczyszczony już po ok. tygodniu. W kilka dni możesz dokonać tego, co może wydawać Ci się niemożliwe – przerwać ciąg i przestać pić. Nie zwlekaj i zgłoś się na detoks alkoholowy w Poznaniu!

Detoks alkoholowy już za Tobą - co dalej?

Odtrucie alkoholowe to bardzo ważny moment w życiu każdej osoby uzależnionej, ale nie można zapominać również o psychicznym wymiarze alkoholizmu. Detoks alkoholowy w Poznaniu to doskonały wstęp do leczenia uzależnień podczas zajęć terapeutycznych. W naszym ośrodku pracują specjaliści, którzy zdobyli wiedzę i doświadczenie niezbędne do pracy z osobami uzależnionymi. Pacjenci spotykają się z nimi podczas zajęć indywidualnych i grupowych, podczas których dowiadują się więcej na temat alkoholizmu oraz metod radzenia sobie z chęcią sięgnięcia po alkohol. Podczas leczenia alkoholizmu przygotowują się więc na wyzwania, czekające po opuszczeniu ośrodka.

W Awamedic oferujemy pomoc również osobom, które już zakończyły detoks alkoholowy i leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku. Organizujemy różnego typu warsztaty, podczas których uzależnieni mogą dalej pracować nad sobą, aby prościej było im zachować trzeźwość. Prowadzimy również zajęcia przeznaczone dla rodzin i osób współuzależnionych, dlatego nikt nie zostaje pozbawiony pomocy. W naszym ośrodku możesz więc przejść odtrucie alkoholowe, ale też całkowicie zmienić sposób myślenia i nauczyć się zdrowych sposobów radzenia sobie z emocjami.

Leczenie choroby alkoholowej nie jest proste i szybkie, ale jak najbardziej możliwe. Zgłoś się na detoks alkoholowy do Awamedic i dołącz do setek pacjentów, którym pomogliśmy powrócić do trzeźwości. Im szybciej odstawisz alkohol, tym lepiej, dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już teraz!