AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Odtrucie alkoholowe Kielce

Odtrucie alkoholowe to pierwszy etap wychodzenia z choroby alkoholowej. Dlaczego jest tak ważny i potrzebny? Ponieważ alkohol uzależnia zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym – organizm domaga się określonych substancji, jeśli wcześniej dostarczaliśmy je przez dłuższy czas. W związku z tym detoks alkoholowy niesie za sobą określone objawy – niekontrolowane drgawki, wymioty oraz uczucie niepokoju. Samodzielnie trudno sobie z nimi poradzić. Nasz profesjonalny, prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach zapewnia odtrucie alkoholowe dla pacjentów z województwa świętokrzyskiego i całej Polski w komfortowych warunkach i z pomocą specjalistów.

Detoks alkoholowy Kielce

U wielu pacjentów, zwłaszcza tych zmagających się z uzależnieniem od wielu lat, negatywne skutki odstawienia alkoholu pojawiają się już po kilku godzinach. Między innymi dlatego, detoks alkoholowy, przeprowadzany bez profesjonalnego wsparcia i opieki medycznej, może być nawet groźny dla zdrowia. Wszystko dlatego, że część osób zmaga się fizycznymi i psychicznymi objawami zespołu abstynencyjnego, czyli:

  • nudnościami i wymiotami,
  • brakiem apetytu,
  • drżeniem dłoni i powiek,
  • bólem głowy,
  • osłabieniem,
  • bezsennością,
  • nerwowością i rozdrażnieniem,
  • agresją,
  • lękiem.

Odtrucie alkoholowe w ośrodku Awamedic

Pamiętajmy, że detoksykacja organizmu i terapia alkoholowa to nie są tożsame pojęcia – detoks jest elementem długotrwałego procesu leczenia alkoholizmu. Na czym więc polega odtrucie alkoholowe? To odżywienie organizmu i wyeliminowanie z obiegu krwi szkodliwych substancji. Etap ten, określany także jako detoks alkoholowy, trwa od 3 do 4 dni, – w tym czasie w naszym prywatnym ośrodku odwykowym lekarze podają leki, które łagodzą objawy odstawienia alkoholu, a ponadto odżywiają organizm pacjenta, by ten mógł w pełni sił przystąpić do właściwej terapii. Uzupełniają także poziom elektrolitów, który maleje, ponieważ elektrolity biorą udział w metabolizmie alkoholu. Pacjentom podaje się także mikro- i makroelementy oraz regularnie bada krew, by zweryfikować, czy detoksykacja alkoholowa przynosi pożądane skutki.

Leczenie stacjonarne w zamkniętym ośrodku, oddalonym od domu i znanego środowiska, to często jedyna skuteczna metoda walki z nałogiem na początkowym etapie. Wieloletni alkoholicy, nawet jeśli przestaną pić na kilka dni, szybko ponownie sięgają po substancje uzależniające, ponieważ nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze skutkami detoksu alkoholowego. Wprawdzie samo odtrucie alkoholowe nie zlikwiduje nałogu, ale na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie – w sensie fizycznym organizm nie będzie domagał się alkoholu, do sukcesu brakuje jednak jeszcze terapii skupionej na psychicznej sferze uzależnienia.

Na czym polega leczenie choroby alkoholowej?

Leczenie alkoholizmu jest procesem złożonym i wymaga podjęcia różnorodnych działań terapeutycznych, jak i medycznych. Skuteczny detoks alkoholowy i terapia polegają nie tylko na zaprzestaniu picia, ale także na poznaniu i zrozumieniu mechanizmów, które kierują działaniem osoby uzależnionej. W Polsce leczenie odwykowe alkoholików opiera się na założeniach Jerzego Mellibrudy, psychologa specjalizującego się w problemach uzależnień. Zgodnie z jego koncepcją istnieją pewne mechanizmy, które sprawiają, że łatwo wpaść w nałóg. Są to: predyspozycje i czynniki wewnętrzne – brak umiejętności radzenia sobie z problemami, słaba psychika, skłonność do autodestrukcji, choroby, czynniki zewnętrzne – długotrwały stres, silne oddziaływanie psychofizyczne alkoholu, wpływ alkoholu na emocje i postrzeganie rzeczywistości. Detoks alkoholowy w Kielcach prowadzony przez nasz ośrodek Awamedic jest jednak doskonałym początkiem walki z uzależnieniem.

Kiedy zgłosić się na detoks alkoholowy?

Leczenie choroby alkoholowej w prywatnym ośrodku pozwala nie tylko poznać te mechanizmy, ale także zrozumieć je i nauczyć się z nimi walczyć w taki sposób, by nie poddać się uzależnieniu. Żeby jednak rozpocząć pracę nad psychiką, najpierw trzeba uporać się z fizycznym wymiarem uzależnienia. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest tutaj detoks alkoholowy. Nie warto odkładać go na później, ponieważ z czasem problem staje się coraz poważniejszy. Jeżeli więc każda próba odstawienia alkoholu wywołuje u Ciebie objawy odstawienne, to wyraźny znak, że potrzebujesz odtrucia alkoholowego. Pozwól sobie pomóc i wyjdź z ciągu alkoholowego pod opieką specjalistów!

Odtrucie alkoholowe w naszym ośrodku w Kielcach - dlaczego warto?

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, prywatny odwyk alkoholowy możesz przejść właśnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień w Kielcach. Dzięki zmianie otoczenia, masz większe szanse na porzucenie dotychczas znanych schematów, poza tym z dala od domu będziesz całkowicie anonimowy. W razie potrzeby organizujemy pacjentom dojazd do Kielc nieoznakowanym samochodem. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic nie jest opatrzony żadnym szyldem, dlatego detoksykacja alkoholowa w województwie świętokrzyskim przebiega w komfortowych warunkach. Jeżeli więc obawiasz się ostracyzmu społecznego, pamiętaj, że nikt nie musi dowiedzieć się o Twoim problemie.

Detoks alkoholowy w Kielcach zawsze jest prowadzony indywidualnie. Potrzeby naszych pacjentów się różnią, dlatego dostosowujemy czas trwania odwyku alkoholowego jest elastyczny. Z tego samego powodu, koszty pobytu w naszym ośrodku również nie są sztywno ustalone. Zgłoś się do nas, a my dostosujemy przebieg detoksu alkoholowego do Twojego stanu zdrowia.

Co robić po zakończeniu detoksu alkoholowego?

Po przejściu odtrucia alkoholowego, warto kontynuować pobyt w naszym ośrodku. Zapewniamy nie tylko wsparcie podczas odstawiania alkoholu, ale też w walce z psychiczną pokusą powrotu do uzależnienia. Podczas leczenia alkoholizmu, nasi terapeuci pracują z pacjentami, aby rozwiązać problemy, które doprowadziły do chęci ucieczki w alkohol. Pobyt w ośrodku po przejściu detoksu alkoholowego pozwala lepiej przygotować się do samodzielnego funkcjonowania oraz zmierzenia się z wyzwalaczami i trudnymi emocjami, które nieuchronnie się pojawią.

Chcesz uwolnić się od nałogu? Zgłoś się do nas, a nie zostaniesz sam ze swoim problemem! Odwyk alkoholowy w Kielcach, który przeprowadzają zatrudnieni w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień specjaliści, to gwarancja bezpieczeństwa i profesjonalnego wsparcia.