AWAMEDIC

Marihuana – i jej działanie na mózg

Marihuana – jej wpływ na zdrowie – negatywny – potwierdzają lekarze. Ich zdanie podzielają naukowcy, którzy odkryli, że skręt z marihuaną może powodować nawet schizofrenię. Jednak ci, którzy od lat palą tzw. trawkę, twierdzą, że jest to zioło o właściwościach leczniczych i prozdrowotnych. Jednak marihuana ma negatywny wpływ na zdrowie i można się od niej uzależnić.

Marihuana – jej wpływ na zdrowie jest negatywny. Dlaczego?

Zawiera delta9 tetrahydrokannabinolu (delta 9-THC), substancję, która negatywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy i szybko powoduje uzależnienie psychiczne. Jej zadaniem jest bowiem wysyłanie nieprawidłowych sygnałów do komórek, które tworzą tkankę nerwową naszego mózgu. Substancję tę zawierają także nasiona marihuany (feminizowane, zarówno nasiona indoor, nasiona outdoor, jak również nasiona autoflowering).

Jak marihuana oddziałuje na nasz mózg?

Podczas palenia marihuany THC szybko przechodzi z płuc do krwi, co prowadzi do zapoczątkowania niekorzystnych procesów chemicznych w naszych szarych komórkach. THC oddziałuje tylko na te miejsca w mózgu, gdzie znajdują się komórki nerwowe wydzielające dopaminę – neuroprzekaźnik, który odpowiada m.in. za napęd ruchowy i procesy emocjonalne. Największe zagęszczenie tych komórek obserwujemy w części mózgu, która odpowiada za pamięć, myślenie, koncentrację, percepcję czasu i koordynację ruchową.

W wyniku działania THC następuje zmiana w aktywności tych komórek, czego skutkami są objawy „haju”, czyli:
zniekształcone postrzeganie rzeczywistości,
zaburzenie koordynacji ruchowej,
zaburzenie logicznego myślenia,
zaburzenia pamięci.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Zobacz więcej

Podobne artykuły

Jak pomóc alkoholikowi?
Jak pomóc alkoholikowi?

Zastanawiasz się, jak skutecznie pomóc bliskiej osobie borykającej się z problemem alkoholowym? Wsparcie może przyjąć różne formy, a odpowiednio dobrana terapia jest kluczowa dla powodzenia. Dowiedz się więcej o kompleksowej

Zobacz więcej
Czy seksoholizm to choroba?
Czy seksoholizm to choroba?

Zastanawiasz się, co stoi za zjawiskiem seksoholizmu i czy może być uznany za zaburzenie? Artykuł porusza problem seksoholizmu, wyjaśniając, na czym polega uzależnienie i jakie terapie mogą pomóc osobom dotkniętym

Zobacz więcej

4 – dniowa detoksykacja organizmu 
w ośrodku Awamedic
w pakiecie z psychoterapią

1000zł TANIEJ

Dowiedz się więcej

+48 664 700 306