AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Andrychów

Awamedic to ośrodek odwykowy dla osób z Andrychowa i reszty Polski. Powstał z myślą o osobach potrzebujących pomocy w wyjściu z nałogu. Uzależnienie niszczy życie, jednak jest chorobą którą można i należy leczyć. W naszym ośrodku odwykowym dla pacjentów z małopolskiego na każdego potrzebującego czeka zespół specjalistów, gotowych by uleczyć ciało i duszę. Działamy na autorskich metodach terapeutycznych, stworzyliśmy komfortowe warunki dla każdego chętnego, by rozpocząć walkę o trzeźwe życie. Standardem jest, że każdy pacjent przechodzi kompleksowe badania, które pozwalają przeprowadzić odtruwanie farmakologiczne – o ile jest potrzebne. Nasze drzwi są otwarte, czekamy pełni zrozumienia i gotowi do walki o Ciebie, Twoje zdrowie i życie. Wybierz Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic. 

Ośrodek leczenia uzależnień Andrychów

Chcesz raz na zawsze pokonać uzależnienie? Sięgnij po najlepsze wsparcie. Nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Andrychowa oraz innych polskich miast działa po to, by skutecznie leczyć. Pomagamy wyjść z lekomanii, narkomanii, alkoholizmu i uzależnień behawioralnych. Dla tych, którzy wątpią w możliwość pokonania nałogu, stworzyliśmy całe zaplecze skupiające się wyłącznie na pacjentach i powodzeniu ich leczenia. Do dyspozycji każdego pacjenta, nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z małopolskiego, oddaje cały zespół specjalistów. Doświadczeni lekarze, psychologowie i terapeuci są po to, by efektywnie przeprowadzić Cię przez drogę do trzeźwości. Świadczymy usługi również w ramach przymusowego leczenia pacjentów z Andrychowa

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Andrychów

Po naszym zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień możesz spodziewać się tego, co najlepsze. Jesteśmy otwarci na potrzeby osób uzależnionych, rozumiemy w jak trudnym momencie życia właśnie jesteś. To dlatego stworzyliśmy Awamedic, ponieważ wierzymy, że każdy walczący z nałogiem zasługuje na profesjonalne i skuteczne leczenie uzależnień. Przywracamy wiarę w trzeźwe życie, uczymy czerpania radości z każdego dnia bez odurzenia. Wszystko to dzieje się w warunkach, które standardem dorównują kilkugwiazdkowemu hotelowi. Uwierz, że Twoje życie może być dobre i przynosić satysfakcję – pozwól sobie na trzeźwość i wybierz nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień.

Terapia uzależnień Andrychów

Chcesz zawalczyć o swoje życie? Wybierz nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Andrychowa i okolic. Awamedic specjalizuje się w leczeniu uzależnień wszelkiego typu. Jeżeli jeszcze się wahasz – zapraszamy do Kielc, gdzie mieści się nasz ośrodek terapii uzależnień, tu w komfortowych warunkach jesteśmy w stanie pomóc każdemu. Wykonaj pierwszy krok. Osoby z Małopolski, które chcą skorzystać z naszej pomocy dowozimy do ośrodka nieoznakowanym autem. Awamedic to gwarancja dyskrecji, wygody i skuteczności. Mamy najlepsze warunki do tego, aby skierować Twoje życie na właściwe, trzeźwe tory. 

Dlaczego warto zgłosić się na leczenie uzależnień w Andrychowie?

Doskonale wiemy, w jakich warunkach czasem muszą leczyć się osoby uzależnione. Tworząc Awamedic wzięliśmy więc pod uwagę nie tylko kompetencje personelu i skuteczność programu terapeutycznego, ale też komfort. W prywatnym ośrodku leczenia uzależnień w Andrychowie będziesz mieszkać w przestronnym, dwuosobowym pokoju z prywatną łazienką. Możesz zapomnieć o zatłoczonych oddziałach szpitalnych oraz publicznych ośrodkach, w których często trzeba czekać na przyjęcie nawet kilka miesięcy. Awamedic jest czynny przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Możesz więc zgłosić się na leczenie, kiedy tylko się na to zdecydujesz.

Rozumiemy, że podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii nie jest proste. Właśnie dlatego, staramy się to maksymalnie ułatwiać. Masz problem z dotarciem do ośrodka? W tym również Ci pomożemy! Zadzwoń do nas i podaj adres, a wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód, którym dotrzesz do ośrodka. Nawet, jeśli nie masz kogo poprosić o pomoc, nie musisz rezygnować z rozpoczęcia terapii. Doskonale rozumiemy, że osobom uzależnionym zależy na zachowaniu dyskrecji. Nasz ośrodek z zewnątrz wygląda jak zwyczajny hotel, a na samochodzie nie ma logo, dzięki czemu nikt nie dowie się o Twoim problemie, jeśli tego nie chcesz.

Kolejnym plusem terapii uzależnień w Andrychowie jest możliwość wyboru formy leczenia. Wielu z naszych pacjentów przechodzi stacjonarną terapię uzależnień. Pozwala to odciąć się od środowiska, w którym żyjesz na co dzień oraz skoncentrować na pracy nad sobą. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz zgłosić się na stacjonarną terapię w ośrodku, w Awamedic dostępne jest również leczenie dochodzące. Zajęcia terapeutyczne trwają tutaj siedem godzin dziennie, a resztę czasu będziesz spędzać poza ośrodkiem. Wsparcie w walce z uzależnieniem jest dostępne – trzeba po prostu pozwolić sobie pomóc.

Etapy leczenia uzależnień w Andrychowie

W Awamedic przejdziesz cały proces wychodzenia z uzależnienia. Pomagamy pacjentom znajdującym się na każdym etapie walki z nałogiem. Jeżeli nie masz pewności, jakiej pomocy potrzebujesz, zgłoś się na konsultacje terapeutyczne. Nasi specjaliści leczenia uzależnień przeanalizują Twój problem i opowiedzą, jak będzie wyglądać leczenie.

Możesz zgłosić się do nas również pod wpływem substancji psychoaktywnych – nie musisz trzeźwieć na własną rękę. Jeżeli będziesz tego potrzebować, w ośrodku leczenia uzależnień w Andrychowie przejdziesz również detoks. Kiedy odzyskasz siły i zaczniesz trzeźwo myśleć, rozpoczniesz terapię uzależnień. Spotkania z terapeutą pomogą Ci zrozumieć, jakie są mechanizmy uzależnienia. Specjalista pomaga też rozpoznawać objawy nawrotu oraz radzić sobie z emocjami bez używek. W naszym ośrodku odbywają się zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe. Spotkania z terapeutą w cztery oczy sprawiają, że otrzymujesz przestrzeń tylko dla siebie, gdzie specjalista w 100% skupia się na Tobie. Wartościowe są również zajęcia grupowe – nasi pacjenci mogą tutaj dzielić się doświadczeniami oraz wzajemnie wspierać się w walce z uzależnieniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ uzależnienia nieuchronnie prowadzą do trudności w relacjach międzyludzkich, a często też zamknięcia na innych, niechęci do opowiadania o sobie, ukrywania problemów.

Co robić po zakończeniu terapii uzależnień?

Podczas walki z uzależnieniem zdecydowanie warto mieć wsparcie. Nasza pomoc nie kończy się na kilku tygodniach lub miesiącach terapii uzależnień. W Awamedic udzielamy wsparcia również osobom, które pierwszy etap leczenia mają już za sobą. Organizujemy spotkania grupy rozwoju osobistego oraz grupy zapobiegania nawrotom. Regularny kontakt z terapeutą oraz innymi osobami uzależnionymi, które pracują nad sobą, znacznie ułatwia zachowanie abstynencji. Uzależnienie trwa do końca życia, ale z każdym miesiącem wytrwanie w trzeźwości staje się coraz łatwiejsze. Leczenie uzależnień w Andrychowie pozwala zacząć nowe, zdrowsze i bardziej satysfakcjonujące życie.

Przechodzisz nawrót? Pomożemy Ci wrócić na właściwą ścieżkę!

Na temat uzależnień krąży wiele mitów. Warto pamiętać, że to choroba, a nie kwestia słabej woli. Za uzależnieniem stoją psychiczne i fizyczne mechanizmy, które sprawiają, że odstawienie alkoholu, leków, narkotyków i dopalaczy czy powstrzymanie się od destrukcyjnych zachowań (np. pracy ponad siły lub wielogodzinnych maratonów gier komputerowych) jest tak trudne. Na drodze wychodzenia z uzależnienia zdarzają się gorsze momenty, dlatego tak często dochodzi do nawrotów. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli tym razem się nie udało, wciąż masz szansę na stałe wyjść z nałogu – rozwiązaniem jest prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Andrychów to jedno z miejsc, w których znajdziesz profesjonalną opiekę terapeutów Awamedic. Niezależnie, czy rozpoczynasz walkę z uzależnieniem po raz pierwszy, czy masz za sobą nawroty, pomożemy Ci zerwać z nałogiem raz na zawsze.

Nawrót to przede wszystkim okazja do refleksji nad tym, co zawiodło. Pod okiem naszych terapeutów przeanalizujesz, dlaczego nie udało Ci się wytrwać w abstynencji. To ważna nauka na przyszłość – pozwoli Ci lepiej rozpoznawać wyzwalacze oraz ryzykowne sytuacje, aby w przyszłości lepiej sobie z nimi radzić i w porę poprosić o pomoc. W naszym ośrodku odbywają się również spotkania grup wsparcia, które mają na celu właśnie zmniejszenie ryzyka nawrotu. Utrzymywanie kontaktu z terapeutami i innymi chorymi po zakończeniu podstawowego leczenia uzależnień w Andrychowie zdecydowanie pomaga wytrwać w trzeźwości.

Pomagamy również rodzinom osób uzależnionych!

Uzależnienie wiąże się z cierpieniem nie tylko chorego, ale też jego bliskich. Wielu z nich wpada we współuzależnienie – próbuje za wszelką cenę kontrolować nałóg członka rodziny czy partnera oraz szuka przyczyn, dlaczego bliski nie jest w stanie zerwać z uzależnieniem. Z czasem osoba współuzależniona poddaje się i akceptuje sytuację, w której się znajduje, nawet jeśli w domu dochodzi do przemocy. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Andrychowie pomaga również bliskim naszych pacjentów.

Koncentracja na pomocy choremu często sprawia, że rodziny uzależnionych zapominają o własnym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Paradoksalnie szkodzi to nie tylko współuzależnionemu, ale też osobie, którą stara się chronić. Nadopiekuńczość i uległość wobec uzależnionego sprawiają, że ma on niezwykły komfort tkwienia w nałogu. Nie musi mierzyć się z konsekwencjami, ponieważ rodzina opiekuje się nim na każdym kroku. Uczestnicząc w spotkaniach grup wsparcia dla bliskich osób uzależnionych, pomagasz nie tylko sobie, ale też swojemu partnerowi czy członkowi rodziny zmagającemu się z nałogiem. Po opuszczeniu ośrodka, będzie potrzebował mądrego wsparcia, a nie bezwarunkowej akceptacji, nawet jeśli nie stara się, aby wytrwać w abstynencji.

Wspieramy rozwój naszych Pacjentów

Terapia uzależnień w Andrychowie to nie tylko wyjście z nałogu, ale też kompleksowa praca nad sobą. Zachęcamy naszych pacjentów do ciągłego rozwoju, ponieważ im bardziej satysfakcjonujące i aktywne życie, tym łatwiej powstrzymać się od sięgania po używki. W naszym ośrodku organizujemy warsztaty rozwoju osobistego. Jest to program terapeutyczno-rozwojowy, który opiera się na dziesięciu miesiącach regularnych spotkań. Ma formę psychologicznego treningu rozwojowego. Warsztaty rozwoju osobistego są korzystne nie tylko dla osób uzależnionych. Mogą z nich skorzystać również współuzależnieni oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików. Spotkania grupy rozwoju osobistego mogą pełnić rolę pogłębionego leczenia uzależnień w Andrychowie. Warto zgłosić się na nie po terapii podstawowej, aby wciąż pracować nad sobą i rozwiązywać trudności, które bez odpowiedniej reakcji mogłyby prowadzić do nawrotu.

Nie wierz w mity o leczeniu uzależnień!

Osoby, które nie musiały zmierzyć się z uzależnieniem, często nie rozumieją stojących za nim mechanizmów. Nic więc dziwnego, że można spotkać się z obiegowymi opiniami na temat nałogów, które nie mają wiele wspólnego z prawdą. Co gorsza, czasem wierzą w nie nawet osoby uzależnione. W ośrodku uzależnień w Andrychowie dowiesz się, na czym tak naprawdę polega uzależnienie oraz dlaczego w wychodzeniu z niego niezbędna jest pomoc profesjonalistów.

Często powtarza się, że osoby uzależnione nie mają wykształcenia, są bezrobotne lub pracują w najgorzej płatnych zawodach, pochodzą z ubogich rodzin, gdzie pojawiały się alkohol i przemoc. Takie stwierdzenie czasem jest prawdziwe, ale uzależnienie to choroba demokratyczna – może dotknąć każdego. Obserwujemy coraz więcej tzw. wysokofunkcjonujących alkoholików, którzy są w dobrej sytuacji materialnej, zajmują odpowiedzialne stanowiska, z pozoru prowadzą normalne życie. To, że masz pracę, dom i rodzinę, nie znaczy, że nie jesteś osobą uzależnioną. Jeżeli nie chcesz tego stracić, jak najszybciej zgłoś się na leczenie uzależnień w Andrychowie.

Niektóre osoby, które pochodzą z rodzin, gdzie pojawiały się uzależnienia, są przekonane, że tego typu problemy są dziedziczne. Rzeczywiście, skłonność do nałogów może być rodzinna. Nie oznacza to jednak, że ktokolwiek jest skazany na uzależnienie. Popadanie w te same nałogi co rodzice częściej wynika z powielania szkodliwych wzorców niż po prostu genetyki. Jeżeli Twoi bliscy mają problem z uzależnieniem, warto przejść terapię i uporać się z traumą z dzieciństwa. To najlepszy sposób, aby uniknąć powtarzania ich błędów.

Leczenie uzależnień behawioralnych w Andrychowie

Wciąż zdarza się też, że uzależnienia behawioralne są lekceważone. Tymczasem, uzależnić można się nie tylko od alkoholu, narkotyków i leków. Uzależnieniem może stać się również konkretne zachowanie, wszystko, co sprawia, że zaniedbujemy pozostałe dziedziny życia. W Awamedic pomagamy również pracoholikom, seksoholikom, hazardzistom oraz osobom uzależnionym od Internetu i komputera.

Potrzebujesz pomocy w walce z nałogiem? Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Andrychowie to miejsce, gdzie znajdziesz profesjonalną pomoc.