AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Będzin

Każdego dnia zmagasz się z uzależnieniem? Masz tego dość? Nie jesteś sam. Uzależnienie to choroba, którą można leczyć. Zrób to z naszą pomocą. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób ze śląskiego to miejsce, w którym zaznasz profesjonalnej pomocy i skutecznej terapii uzależnień. Do dyspozycji każdego uzależnionego jest cały zespół specjalistów – lekarz, psycholog, terapeuta, personel wspierający. Z takim zapleczem sukces leczenia jest w zasięgu wszystkich pacjentów Awamedic. Nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Będzina realizuje również przymusowe leczenie uzależnień. Zawsze w jak najlepszych warunkach. Zapraszamy wszystkich potrzebujących wsparcia w walce z alkoholizmem, lekomanią, narkomanią i uzależnieniami behawioralnymi.

Ośrodek leczenia uzależnień Będzin

Walka z uzależnieniem wymaga odwagi. Jednak zdecydowanie warto ją podjąć. Z pomocą Awamedic – osiągniesz swój cel. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Będzina mieści się w Kielcach, ale z otwartymi drzwiami czeka na potrzebujących z całej Polski. Celem dotarcia do naszego ośrodka leczenia uzależnień można skorzystać z anonimowego transportu w postaci nieoznakowanego auta. 

Zapraszamy na terapię uzależnień osoby z Będzina i okolic. Awamedic spełnia najwyższe oczekiwania i skutecznie wyprowadza z nałogu. 

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Będzin

Awamedic, jako profesjonalny i wyjątkowo komfortowy ośrodek odwykowy, dostępny jest zarówno dla osób z Będzina, jak i całej Polski. Szeroki zakres działania i bogate doświadczenie pozwala nam na realizację skutecznej terapii uzależnień każdego rodzaju nałogu. Dzięki autorskim terapiom i uważnemu nadzorowi nad ich postępem jesteśmy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym. Naszym pacjentom zapewniamy:

  • zakwaterowanie w ekskluzywnych pokojach z łazienkami;
  • pełne badania diagnostyczne;
  • w razie potrzeby odtruwanie farmakologiczne;
  • dostęp do pomocy i wsparcia najlepszych w branży psychologów, terapeutów i lekarzy.

Ośrodek leczenia uzależnień Awamedic to najpewniejszy sposób na uwolnienie z nałogu. Wykorzystaj tę szansę!

Terapia uzależnień Będzin

Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Będzina i innych miast Polski pomoże Ci odzyskać kontrolę nad Twoim życiem. Otworzymy Twoje oczy na to co w życiu piękne i wartościowe. Życie bez nałogu czeka, ale trzeba po nie sięgnąć. Do Twojej dyspozycji oddajemy Awamedic, najlepszy zamknięty ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Będzina oraz całej Polski. Z pomocą doświadczonych terapeutów i lekarzy, w komfortowych warunkach pokonasz chorobę i zaczniesz kontrolować swoje życie. Zapraszamy do naszego ośrodka – to tu pokonasz uzależnienie.

Jak najszybciej zgłoś się na terapię uzależnień!

Osobom uzależnionym często trudno jest podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia. Zerwanie z dawnymi schematami postępowania nie jest proste, ale zdecydowanie warto to zrobić – im szybciej, tym lepiej. Uzależnienie z czasem się pogłębia, a wyjście staje się coraz trudniejsze. Nie warto więc zwlekać, ale jak najszybciej zgłosić się po pomoc do profesjonalistów. W naszym ośrodku pomagamy osobom zmagającym się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i leków oraz problemami behawioralnymi: uzależnieniem od hazardu, Internetu, pracy i seksu.

Uzależnienie to postępująca choroba, dlatego nie warto liczyć, że Twój stan się poprawi. Im dłużej zwlekasz, tym większe ryzyko, że spotkają Cię najpoważniejsze konsekwencje uzależnienia: rozpad więzi rodzinnych, bezrobocie, bezdomność, problemy zdrowotne czy nawet śmierć z przedawkowania. Możesz jednak tego uniknąć, dlatego pozwól sobie pomóc i zgłoś się na leczenie uzależnień w Będzinie.

Jakie są najczęstsze przyczyny uzależnień?

Nie da się oczywiście jednoznacznie wskazać przyczyn uzależnienia, które będą prawdziwe dla wszystkich chorych, ponieważ każda historia jest inna. Nie zmienia to jednak faktu, że w losach osób uzależnionych można znaleźć punkty wspólne. Bardzo często uzależnienie wynika z niskiej samooceny, chronicznego stresu, traumatycznych przeżyć, trudnego dzieciństwa, zaburzeń osobowości, depresji czy samotności i braku wsparcia ze strony najbliższych. U wielu chorych łączy się kilka tych czynników. Niezależnie od przyczyn, z uzależnienia można wyjść. Warto jednak przejść terapię, a najlepiej zapisać się również na leczenie pogłębione, podczas którego można poświęcić jeszcze więcej czasu na przepracowanie problemów, które doprowadziły do ucieczki w uzależnienie.

Na czym polega leczenie uzależnień w Będzinie?

Korzystamy z autorskiego programu leczenia uzależnień, dzięki któremu Pacjenci kompleksowo pracują nad sobą pod okiem doświadczonych terapeutów. Terapia przede wszystkim zwiększa świadomość osoby uzależnionej. Nasi specjaliści wyjaśniają, na jakich mechanizmach opiera się uzależnienie oraz jak sobie z nimi radzić. Pacjenci uczą się radzenia sobie z emocjami, tworzenia zdrowych więzi i właściwego postępowania w sytuacjach, kiedy rośnie ryzyko nawrotu. W naszym ośrodku dostępne są zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe. Dzięki temu, każdy z Pacjentów otrzymuje od terapeutów wystarczająco dużo uwagi, a z drugiej strony – w ośrodku kształtuje się społeczność udzielająca sobie wzajemnie wsparcia. U nas otrzymasz pomoc, na którą nie możesz liczyć, jeśli nie zgłosisz się na profesjonalne leczenie.

Dlaczego warto rozpocząć terapię w Będzinie?

Na pierwszym miejscu oczywiście znajduje się dla nas skuteczność leczenia, ale dbamy również o komfort i dobre samopoczucie Pacjentów. Wychodzenie z uzależnienia nie jest prostym procesem, dlatego staramy się go maksymalnie ułatwić. Zapewniamy komfortowe warunki: zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z łazienką, na co Pacjenci nie mogą liczyć w publicznych ośrodkach. Brak możliwości dojazdu do ośrodka również nie jest problemem – w razie potrzeby zapewniamy dowóz na miejsce nieoznakowanym samochodem, aby ułatwić dostęp do pomocy, a jednocześnie zapewnić dyskrecję.

Na leczenie uzależnień w Będzinie możesz zgłosić się o dowolnej porze – nie mamy sztywno ustalonych godzin, Pacjentów przyjmujemy przez całą dobę. Co ważne, nie musisz być trzeźwy, aby rozpocząć leczenie w naszym ośrodku. Przyjmujemy również pod wpływem środków psychoaktywnych i rozpoczynamy od profesjonalnego odtrucia. W Awamedic otrzymujesz całodobową opiekę medyczną, dlatego możesz poczuć się naprawdę bezpiecznie. Po oczyszczeniu organizmu, rozpoczynamy terapię, podczas której walczysz nie tylko z fizycznym, ale też psychicznym wymiarem uzależnienia.

Terapia w ośrodku i ambulatoryjnie

Pamiętamy, że nasi Pacjenci mają różne potrzeby i możliwości, dlatego oferujemy kilka form pomocy. Po pierwsze, jest to terapia stacjonarna. Pobyt w ośrodku powinien trwać przynajmniej 4 tygodnie, aby osiągnąć trwałe efekty. Dużą zaletą leczenia stacjonarnego jest przede wszystkim możliwość odcięcia się od codziennego środowiska, dzięki czemu znacznie łatwiej jest skupić się na pracy nad sobą i walce z problemem. Komfortowe warunki zakwaterowania dodatkowo ułatwiają przejście leczenia i wytrwanie w trzeźwości.

Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na pobyt w ośrodku przez całą dobę, to nie oznacza, że musisz rezygnować z pomocy profesjonalistów. W naszym ośrodku dostępna jest również terapia dochodząca. Spędzasz kilka godzin dziennie na zajęciach terapeutycznych (od 10 do 17), a przez resztę dnia masz czas wolny. Taka forma leczenia również przynosi efekty, chociaż wymaga większego wysiłku – przebywanie poza ośrodkiem sprawia, że jesteś narażony na wyzwalacze utrudniające zachowanie trzeźwości.

Oferujemy pomoc nie tylko osobom uzależnionym, ale też ich rodzinom, ponieważ wspieranie chorego nie jest proste i wymaga odporności psychicznej. Prowadzimy więc grupy wsparcia dla bliskich, którzy zmagają się ze współuzależnieniem. Nie tylko pomaga im to poradzić sobie z problemem członka rodziny czy partnera, ale też wspierać go w lepszy, bardziej efektywny sposób oraz nie poddawać się manipulacji i wykorzystywaniu.

Zerwij z uzależnieniem raz na zawsze!

Leczenie uzależnienia nie kończy się na kilku tygodniach terapii, ponieważ jest to choroba, z której nie tak łatwo wyjść. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe! Zdecydowanie warto jednak uczestniczyć w terapii pogłębionej czy spotkaniach grupy wsparcia zapobiegającej nawrotom. Znacznie ułatwia to osobie uzależnionej wytrwanie w trzeźwości, kiedy pojawiają się codzienne problemy i trudne emocje.

Prowadzimy również grupę rozwoju osobistego skierowaną głównie do Dorosłych Dzieci Alkoholików, które zmagają się z wpływem trudnego dzieciństwa na dalsze życie. Przepracowanie szkodliwych wzorców i bolesnych wspomnień z terapeutą znacznie ułatwia osiągnięcie satysfakcjonującego życia, bez naśladowania zachowań uzależnionych rodziców. Ważne jest też kontynuowanie pracy nad sobą przez osoby, które już zakończyły terapię podstawową. Pozwala to zachować odpowiednie nastawienie i na nowo ułożyć sobie życie bez używek.

Co w rzeczywistości daje leczenie uzależnień?

Niektóre osoby uzależnione skupiają się wyłącznie na fizycznym wymiarze uzależnienia, ale nie pracują nad swoją psychiką. Niestety przerwanie ciągu jest łatwiejsze niż wygranie z mechanizmem, który popycha do ponownego sięgnięcia po substancje uzależniające. Nasi terapeuci uzależnień pokazują Pacjentom, dlaczego życie w trzeźwości jest tak dużym wyzwaniem oraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby osobie uzależnionej łatwiej było na nowo odnaleźć się w rzeczywistości, która wcześniej była zakrzywiona przez uzależnienie.

Bardzo ważną częścią terapii jest zwiększenie świadomości osoby uzależnionej. Nasi Pacjenci przede wszystkim dowiadują się, jak wiele stracili z powodu uzależnienia, poznają objawy choroby, których wcześniej nie zauważali. Uczą się radzić sobie z bezsilnością i poczuciem przymusu powrotu do nałogu, rozpoznawać sygnały zapowiadające nawrót oraz rozbrajać mechanizmy stojące za uzależnieniem. Nasi terapeuci pomagają też wykształcić zdrowe schematy postępowania oraz zacząć cieszyć się życiem w trzeźwości. To normalne, że trudno Ci wyobrazić sobie codzienność bez uzależnienia. Przejście terapii zdecydowanie pomoże Ci zmienić podejście i na nowo nauczyć się funkcjonowania w społeczeństwie.

Zgłoś się na leczenie uzależnień w Będzinie!

Uzależnienia to jedne z najpowszechniejszych problemów psychicznych, z którymi zmaga się współczesne społeczeństwo. Są to poważne choroby, z których trudno wyjść bez profesjonalnej pomocy. Właśnie dla osób uzależnionych powstały takie ośrodki, jak Awamedic, w których Pacjenci są traktowani z szacunkiem i empatią. Jeżeli interesuje Cię leczenie uzależnień, Będzin jest doskonałą lokalizacją, aby znaleźć pomoc i rozpocząć życie wolne od uzależnień.