AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Bełchatów

Najlepszym miejscem do odbycia terapii uzależnień jest Awamedic, nasz ośrodek odwykowy dla osób z Bełchatowa, otwarty jest również dla potrzebujących z reszty Polski. Przez lata działania udowadniamy, że uzależnienie to choroba, którą można skutecznie leczyć. Dajemy pełne zaplecze organizacyjne i wsparcie medyczno – terapeutyczne, do tego by również Twoje leczenie zakończyło się pełnym sukcesem i doprowadziło do życia w trzeźwości. Każdy pacjent poddawany jest badaniom diagnostycznym, a w razie potrzeby przeprowadzamy odtruwanie farmakologiczne. Wszystkich kwaterujemy w pokojach o wysokim standardzie, wyposażonych w łazienki. Mamy najlepsze warunki i sprawdzone metody, które pozwalają wyjść z nałogu.

Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic – sprawdź naszą pomoc! 

Ośrodek leczenia uzależnień Bełchatów

Szukasz pomocy i chcesz mieć pewność, że trafiasz w najlepsze ręce? Nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Bełchatowa i reszty Polski opiera się na pracy doświadczonych specjalistów, prawdziwych praktyków skutecznej terapii uzależnień. Lekarze, terapeuci, psychologowie i pozostały personel medyczny empatycznie i indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta. To dzięki nim nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z łódzkiego efektywnie pomaga zwalczyć uzależnienie i rozpocząć trzeźwe życie. Pomagamy również w ramach przymusowego leczenia uzależnień pacjentów z Bełchatowa.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Bełchatów

Droga do trzeźwości nie jest łatwa, ale zdecydowanie cel jest warty wszelkiego zachodu. Oferujemy profesjonalne wsparcie w postaci terapii uzależnień w komfortowym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień dla osób z Bełchatowa i okolic. Pomoc specjalistów z Awamedic to najskuteczniejszy sposób na wkroczenie w trzeźwe życie. W razie potrzeby z łódzkiego i dowolnego miejsca w Polsce zabieramy chętnych na skorzystanie z naszej pomocy, dyskretnym, bo nieoznakowanych autem. Wygodnie dotrzesz wprost do naszego ośrodka leczenia uzależnień, gdzie czeka skuteczna pomoc.  Terapia uzależnień Bełchatów

Mimo wszystko masz wątpliwości czy sobie poradzisz w walce z nałogiem? Jesteśmy po to, by wspierać Twoją wiarę w siebie i dać Ci narzędzia do trzeźwego patrzenia na życie. Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Bełchatowa i innych miast Polski pomoże Ci wyrwać się ze szponów nałogu. Awamedic to najlepszy zamknięty ośrodek leczenia uzależnień dla osób z województwa łódzkiego. Taka opinia zobowiązuje do profesjonalizmu, troski o każdego pacjenta i wysokiej skuteczności leczenia uzależnień. Zaufaj nam wiemy, że uzależnienie to poważna choroba, która wymaga profesjonalnego działania. Jesteśmy po to, by działać dla Ciebie! 

Dlaczego tak trudno wyjść z uzależnienia?

Masz za sobą nieudane próby zachowania trzeźwości? A może ktoś z Twoich bliskich kilka razy deklarował, że tym razem wyjdzie z uzależnienia, ale za każdym razem wraca do starych nawyków? Wynika to ze skomplikowanych mechanizmów fizycznych i psychicznych, które stoją za uzależnieniem. Jest to choroba postępująca, nieuleczalna i w wielu przypadkach śmiertelna. Nie oznacza to jednak, że nie ma nadziei na poprawę! Leczenie pod okiem specjalistów terapii uzależnień pozwala zmienić szkodliwy styl życia i nauczyć się funkcjonowania w trzeźwości. Wiele osób uzależnionych wychodzi z nałogu i już do niego nie wraca. Warto więc dać sobie szansę i zgłosić się do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień w Bełchatowie, gdzie Ty lub Twój bliski otrzymacie fachową pomoc!

Nawroty często wynikają z braku wiedzy na temat choroby, którą jest uzależnienie. Poznanie stojących za nią mechanizmów oraz wyzwalaczy, które powodują nieodpartą chęć powrotu do uzależnienia i sprawiają, że chorzy wracają do swoich starych nawyków. Właśnie dlatego, kluczowe jest nie tylko przejście detoksu, ale też praca nad psychiką. Uzależnienie nie pojawiło się bez przyczyny – zazwyczaj stoją za nim traumatyczne przeżycia, zaburzenia osobowości czy problemy emocjonalne. Niezwykle trudno poradzić sobie z tym samodzielnie, dlatego zaczynamy uciekać w uzależnienia, co jednak w dalszej perspektywie prowadzi wyłącznie do kolejnych problemów. Przejście terapii pozwala uporać się z trudnościami i czerpać satysfakcję z nowego, trzeźwego życia.

Jak wygląda leczenie uzależnień w Bełchatowie?

Podstawą terapii uzależnień są oczywiście zajęcia terapeutyczne. Dzięki nim, nasi Pacjenci zaczynają lepiej rozumieć, dlaczego wpadli w uzależnienie oraz jakie są przyczyny, czemu tak trudno im z niego wyjść. Terapeuci pokazują też techniki radzenia sobie z pokusą powrotu do nałogu, która nieuchronnie pojawi się po opuszczeniu ośrodka. Pacjenci są więc dobrze przygotowani na powrót do samodzielnego życia. W ośrodku tworzy się też wyjątkowa społeczności, dzięki której osoby uzależnione na nowo uczą się tworzenia wartościowych relacji i przygotowują się do naprawienia więzi z najbliższymi.

Formy terapii uzależnień dostępne w Bełchatowie

Doskonale wiemy, że leczenie uzależnień wiąże się ze stresem, ponieważ odzyskanie trzeźwości to ogromna zmiana w życiu. Właśnie dlatego, dbamy o komfort naszych Pacjentów. Jeżeli interesuje Cię prywatny ośrodek leczenia uzależnień, Bełchatów to miejsce, gdzie znajdziesz placówkę prowadzoną z prawdziwą pasją i troską o dobre samopoczucie osób uzależnionych. Zapewniamy komfortowe warunki: zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z łazienką, można się do nas zgłaszać przez całą dobę, również pod wpływem środków psychoaktywnych. Nie musisz odzyskiwać trzeźwości na własną rękę – prowadzimy również odtrucia, dlatego pomożemy Ci wytrzeźwieć.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba uzależniona może skorzystać z terapii stacjonarnej. Zapewniamy więc również pomoc w formie ambulatoryjnej (dochodzącej). Zajęcia trwają tutaj od 10 do 17, a resztę dnia Pacjent spędza poza ośrodkiem. Taka forma terapii również przynosi efekty, chociaż wymaga od osoby uzależnionej większej samodyscypliny.

Nie wiesz, jakiej pomocy potrzebujesz? Zgłoś się na konsultację terapeutyczną! Nasi specjaliści określą rodzaj Twoich problemów i zaproponują najbardziej skuteczną formę leczenia. Ustalimy z Tobą cel i przebieg terapii, dzięki czemu będziesz wiedzieć, co dalej robić, aby wyjść z nałogu.

Uzależnienie dotyka nie tylko osobę chorą, ale też jej bliskich. Oferujemy więc pomoc również rodzinom naszych Pacjentów. Prowadzimy grupy wsparcia dla osób współuzależnionych, aby wspierać bliskich w trudnym życiu z uzależnionym.

Zgłoś się do prywatnego ośrodka i wyjdź z nałogu!

Perspektywa zgłoszenia się do ośrodka często wywołuje u osoby uzależnionej bardzo duży stres. Historie setek Pacjentów, którzy wyszli z uzależnienia dzięki terapii są jednak najlepszym dowodem, że warto walczyć z problemami. Jeżeli zrezygnujesz z pracy nad swoim zdrowiem psychicznym, trudno Ci będzie wytrwać w trzeźwości. Zmiana jest możliwa, ale trzeba pozwolić sobie pomóc i skorzystać z wiedzy profesjonalistów.

Pobyt w ośrodku to przede wszystkim czas dla Ciebie. Możesz odciąć się od swojego środowiska, w którym nie brakuje wyzwalaczy utrudniających wytrwanie w postanowieniu o zachowaniu trzeźwości. Wybór prywatnego ośrodka przede wszystkim daje Ci gwarancję komfortowych warunków i mniejszej liczby pacjentów. Nasi terapeuci mają wystarczająco dużo czasu dla każdego Pacjenta, ponieważ w przeciwieństwie do wielu publicznych placówek, ośrodek nie jest przepełniony. Czas spędzony w Awamedic pozwoli Ci więc przewartościować swoje życie, pozbyć się dawnych nawyków i na nowo nauczyć się funkcjonowania w trzeźwości.

Leczenie uzależnienia bez nawrotów

Nawroty to wręcz nieodłączna część wychodzenia z uzależnienia. Jeżeli więc masz za sobą nieudane próby wytrzeźwienia, nie oznacza to, że nigdy nie wyjdziesz z nałogu! Zawsze warto spróbować kolejny raz i zgłosić się na leczenie.

Opieka nad naszymi Pacjentami nie kończy się na terapii podstawowej. Udzielamy wsparcia również osobom, które już wyszły z ośrodka. Prowadzimy grupy zapobiegania nawrotom, które ułatwiają zachowanie trzeźwości po zakończeniu pierwszych etapów leczenia uzależnień. Pomaga to dalej pracować nad sobą, nawet po opuszczeniu ośrodka.

Pierwsze kroki po zakończeniu terapii

Ukończenie terapii to ważny moment w życiu każdej osoby uzależnionej. Nie oznacza to jednak, że można zaprzestać pracy nad sobą, ponieważ poza ośrodkiem jesteśmy narażeni na obecność innych osób uzależnionych oraz liczne wyzwalacze, takie jak negatywne emocje, samotność, zmęczenie czy widok osób pijących alkohol. Uczęszczanie na spotkania grup wsparcia pozwala wciąż pracować nad sobą, nawet po powrocie do swojego codziennego otoczenia. Najtrudniejsze są pierwsze miesiące trzeźwości, z czasem staje się to coraz łatwiejsze i bardziej naturalne. Dzięki wsparciu naszych terapeutów, łatwiej będzie Ci rozpocząć samodzielne życie bez używek.

Dlaczego właśnie prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Bełchatowie?

Szukasz sprawdzonej placówki w województwie łódzkim? Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Bełchatowie to odpowiedni wybór! Na pierwszym miejscu znajduje się dla nas skuteczność terapii, ale dbamy również o komfort Pacjentów. Zapewniamy anonimowość i poczucie prywatności. Nasz ośrodek z zewnątrz wygląda jak zwyczajny hotel, a dzięki możliwości dowozu nieoznakowanym samochodem, nie musisz prosić nikogo o pomoc w dotarciu do placówki.

Poczucie prywatności i różne formy dostępnej pomocy sprawiają, że pobyt w naszym ośrodku to pierwszy, bardzo ważny krok do rozpoczęcia nowego życia w trzeźwości. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami jak najszybciej!