AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Częstochowa

Chcesz raz na zawsze zerwać z nałogiem? Polecamy nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Częstochowy i reszty Polski. W Awamedic na każdego czeka profesjonalna pomoc. Zapraszamy do naszej nowoczesnej siedziby mieszczącej się w Kielcach, gdzie stworzyliśmy wygodne warunki do komfortowego wyjścia z nałogu. Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z pomocy naszego ośrodka terapii uzależnień z województwa śląskiego dowozimy do naszej siedziby nieoznakowanym autem, w dowolnym terminie. Wygoda leczonego i jego pełna pełna anonimowość. To nasze priorytety, które przynoszą pacjentom mnóstwo korzyści.

Ośrodek leczenia uzależnień Częstochowa

Zastanawiasz się czy nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Częstochowy jest również dla Ciebie? Stworzyliśmy go po to, by pomagać w skutecznych zmaganiach z problemem uzależnienia. Pomagamy pacjentom z całej Polski, dlatego warto skorzystać z doświadczenia naszych lekarzy, terapeutów, psychologów, pielęgniarek. Jesteśmy empatyczni, skuteczni, otwarci na potrzeby wszystkich pacjentów. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień realizuje również przymusowe leczenie uzależnień, także pacjentów z Częstochowy. Do leczonych u nas uzależnień należą: alkoholizm, lekomania, narkomania, uzależnienia behawioralne.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Częstochowa

Awamedic to nowoczesny ośrodek odwykowy dla osób z Częstochowy i terenu całej Polski. Uzależnienia są różne, jednak wszystkie jednakowo mocno niszczą życie, dlatego pomagamy wyjść z każdego z rodzajów nałogu. Wszystko dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta i dopracowanym, autorskim terapiom prowadzonym przez doświadczonych psychologów i terapeutów. Pobyt w naszym ośrodku odwykowym dla pacjentów z Częstochowy i województwa śląskiego zaczyna się od gruntownych badań diagnostycznych, które są punktem wyjścia do decyzji o ewentualnym odtruwaniu farmakologicznym. Każda uzależniona osoba znajdzie u nas profesjonalną pomoc, opartą na indywidualnym podejściu.  Zdecyduj się na skorzystanie z naszej pomocy – Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic gwarantuje najlepsze warunki do zdrowienia.

Terapia uzależnień Częstochowa

Awamedic, czyli nasz ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Częstochowy powstał, by skutecznie pomagać. Dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi i skuteczności, wiemy, że możemy Ci pomóc. Życie bez nałogu jest możliwe, jednak wymaga działania. Nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Częstochowy jest najlepszym wyborem, i to również dla uzależnionych z całego kraju. Realizujemy efektywne, bo kompleksowe leczenie, które pozwala zacząć cieszyć się życiem, bez problemów związanych z nałogiem. Wykorzystaj szansę na trzeźwe życie!

Przyjmujemy na terapię 24 h na dobę

Doskonale wiemy, że rozpoczęcie terapii to bardzo ważny, ale też trudny moment w życiu osoby uzależnionej. Staramy się więc jak najbardziej ułatwić początek zmian na lepsze, dlatego zapewniamy nie tylko skuteczność leczenia, ale też komfortowe warunki w ośrodku. Nie mamy ściśle ustalonych godzin przyjęć – Pacjenci mogą zgłaszać się do nas przez całą dobę. Nie wymagamy też trzeźwości – nie musisz samodzielnie odstawiać substancji psychoaktywnych, aby zgłosić się na terapię. Możesz przyjechać do nas pod wpływem, a nasi specjaliści rozpoczną pomoc od profesjonalnego odtrucia. Dzięki temu, objawy zespołu odstawiennego zostaną zredukowane do minimum, a Tobie łatwiej będzie przygotować się do pracy nad sobą podczas terapii.

Masz problem z dotarciem do ośrodka? W tym również możemy Ci pomóc! Oferujemy dowóz na miejsce nieoznakowanym samochodem, dzięki czemu nikt nie musi wiedzieć o Twoim problemie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że osoby uzależnione często popadają w konflikty z rodziną i nie mogą liczyć na wsparcie bliskich, gdy rozpoczynają leczenie. Właśnie dlatego, udzielamy kompleksowej pomocy, aby zachęcać osoby uzależnione do terapii, zamiast utrudniać im jej rozpoczęcie. Pamiętaj, że wsparcie jest dostępne, musisz tylko podjąć decyzję, że chcesz z niego skorzystać. Jeżeli interesuje Cię prywatny ośrodek leczenia uzależnień, Częstochowa to miejsce, gdzie możesz zgłosić się po pomoc do Awamedic.

Uzależnienie to choroba!

Masz za sobą nieudane próby zachowania trzeźwości? A może ktoś z Twoich bliskich od lat zmaga się z uzależnieniem i nie rozumiesz, dlaczego wciąż do niego wraca? Właśnie dlatego tak istotne jest wsparcie terapeuty uzależnień, który doskonale zna mechanizmy stojące za uzależnieniem, w rzeczywistości będącym chorobą. Nie można się go pozbyć raz na zawsze, ale da się zaleczyć chorobę na tyle, aby móc normalnie funkcjonować w codziennym życiu.

Samodzielne wyjście z uzależnienia jest bardzo trudne, ponieważ odstawienie substancji uzależniającej to tylko pierwszy krok. Uzależnienie nie pojawia się bez powodu, zazwyczaj stoją za nim wzorce z dzieciństwa, zaburzenia osobowości czy nieumiejętność radzenia sobie z emocjami. Bez przepracowania tego typu trudności, niezwykle trudno będzie na stałe wyjść z nałogu. Właśnie temu służą zajęcia terapeutyczne, w których biorą udział nasi Pacjenci. Pozwalają uporać się z problemami, dzięki czemu zachowanie trzeźwości jest znacznie łatwiejsze. Nasi terapeuci uczą również skutecznych metod opierania się wyzwalaczom, dlatego zdecydowanie łatwiej jest powstrzymać się od powrotu do dawnych nawyków. Nie zwlekaj i zgłoś się po pomoc – specjaliści Awamedic podejdą do Twojego problemu z empatią i pomogą Ci na nowo nauczyć się funkcjonowania w trzeźwości.

Dlaczego terapia pomaga?

Osoby uzależnione często chętniej zgłaszają się na detoks niż na terapię. Objawy zespołu abstynencyjnego są trudne do zniesienia, dlatego nasi Pacjenci szukają pomocy profesjonalistów, którzy są w stanie ułatwić przejście przez najtrudniejszy okres po odstawieniu środków psychoaktywnych. Warto jednak pamiętać, że samo wytrzeźwienie często nie jest wystarczające. Uzależnienie dotyka nie tylko ciało, ale też psychikę. Osoba uzależniona nie potrafi uporać się z emocjami i trudnościami bez używek czy destrukcyjnych zachowań. Właśnie dlatego tak istotna jest rola terapii. Nasi specjaliści pracują z Pacjentami podczas zajęć indywidualnych i grupowych, aby uświadomić im, dlaczego popadli w uzależnienie i dlaczego tak trudno jest im wrócić do normalnego, zdrowego życia. Dzięki temu nauczysz się radzić sobie z emocjami i problemami, zamiast uciekać od nich w uzależnienia.

Jak pomagamy w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień w Częstochowie?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasi Pacjenci mają różne potrzeby i możliwości. Oferujemy więc różne formy pomocy: terapię stacjonarną, ambulatoryjną oraz spotkania grup wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Leczenie stacjonarne odbywa się w komfortowych warunkach: zapewniamy pokoje dwuosobowe z łazienką, anonimowość i poczucie prywatności. Taka terapia trwa co najmniej cztery tygodnie, ponieważ taki czas jest wymagany, aby osiągnąć trwałe efekty. Pacjenci, którzy nie mają możliwości skorzystać z pomocy w ośrodku, mogą zdecydować się na terapię ambulatoryjną. Zajęcia terapeutyczne trwają od 10 do 17, a resztę dnia możesz spędzić poza ośrodkiem.

Pomoc jest dostępna również w formie warsztatów i grup wsparcia. Uczestnictwo w nich pozwala w dalszym ciągu pracować nad sobą, również po ukończeniu pierwszego etapu leczenia. Znacznie ułatwia to zachowanie trzeźwości oraz zmniejsza ryzyko nawrotów. Nie opiekujemy się jednak wyłącznie osobami uzależnionymi. Udzielamy wsparcia również współuzależnionym, żeby ułatwić im funkcjonowanie w trudnej sytuacji. Zachęcamy również do uczestnictwa w grupach rozwoju osobistego, polecanych szczególnie Dorosłym Dzieciom Alkoholików oraz osobom uzależnionym, które chcą dalej pracować nad sobą w ramach terapii pogłębionej.

Masz dosyć samotnej walki z problemami? Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Częstochowie to miejsce, gdzie otrzymasz profesjonalne wsparcie. Nie zwlekaj i zgłoś się do nas – im szybciej, tym lepiej.