AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Dębica

Nałóg niszczy Twoje życie? Chcesz się od niego uwolnić? Stworzyliśmy miejsce, w którym na pewno się to uda! Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Dębicy i okolic nazywa się Awamedic. Zadbaliśmy o najlepsze warunki do oczyszczenia ciała i psychiki z problemów związanych z uzależnieniem. Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla mieszkańców podkarpackiego oraz innych województw zlokalizowany jest w Kielcach. Wszystkim chętnym do skorzystania z naszych usług zapewniamy dyskretny i anonimowy transport wprost do ośrodka terapii uzależnień. W nowoczesnym budynku i komfortowym otoczeniu czeka zespół profesjonalistów, którzy udzielają skutecznej pomocy w postaci terapii uzależnień.

Ośrodek leczenia uzależnień Dębica

Nie wiesz jak pokonać nałóg? Nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Dębicy oraz innych polskich miast ma doświadczenie w radzeniu sobie z najtrudniejszymi przypadkami. Zaufaj nam – sytuacja nigdy nie jest tak beznadziejna, by nie miała dobrego rozwiązania. Uleczymy Twoje ciało i duszę. Nasz doświadczony zespół tworzą lekarze, terapeuci, psychologowie. Wszyscy do Twojej dyspozycji, by wspólnie wypracować jak najlepszy efekt. 


Realizujemy również przymusowe leczenie uzależnień pacjentów z Dębicy i innych miast Polski. Każdy pobyt u nas odbywa się w komfortowych warunkach. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z podkarpackiego pomaga wyjść z różnego rodzaju uzależnień. Specjalizujemy się w leczeniu alkoholizmu, lekomanii, narkomanii, uzależnień behawioralnych. Zgłosić można się do nas z każdym problemem związanym z walką z nałogiem – jesteśmy, by pomóc.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Dębica

Awamedic to prywatny ośrodek odwykowy dla osób z Dębicy i całej Polski. Nasza oferta obejmuje pomoc każdemu, kto zmaga się z nałogiem. I to bez względu na rodzaj uzależnienia. Oferujemy kompleksowe wsparcie, ponieważ nasz zespół pracuje na autorskich terapiach, dostosowanych do potrzeb ludzi uzależnionych. W naszym ośrodku odwykowym dla pacjentów z podkarpackiego dokładamy wszelkich starań, by każdy czuł się komfortowo i miał jak najlepsze warunki do walki z chorobą. Właśnie dlatego przygotowaliśmy pokoje z łazienkami, a do dyspozycji pacjentów oddajemy cały nowoczesny dom w Kielcach. Za standard przyjęliśmy również precyzyjne działania wobec osób nowo przybyłych na naszą terapię. Każdy poddawany jest badaniom diagnostycznym, by w razie potrzeby odbyć odtruwanie farmakologiczne. Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic to przepustka do życia bez nałogu!

Terapia uzależnień Dębica

Wierzymy, że uwolnienie ze szponów nałogu jest w zasięgu każdego uzależnionego. Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Dębicy i innych miast Polski pomaga w podjęciu tego ogromnego wyzwania i zakończenia leczenia uzależnienia pełnym sukcesem. Kontroluj swoje życie i ciesz się każdym trzeźwym dniem. Awamedic – zamknięty ośrodek leczenia uzależnień pomaga skutecznie

Uzależnienie to choroba – zacznij ją leczyć!

Dla wielu osób uzależnienia wciąż pozostają tematem tabu, wydaje nam się, że dotykają wyłącznie ludzi z określonych środowisk, a problem nas nie dotyczy. Jeżeli jednak jesteś osobą uzależnioną lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z nałogiem, doskonale wiesz, że prawda jest inna. Uzależnienie może spotkać każdego, a wyjście z niego jest proste. Fakt, że uzależnienie to choroba został potwierdzony naukowo. Odstawienie alkoholu, leków czy narkotyków nie jest wyłącznie kwestią chęci – za uzależnieniem stoją skomplikowane mechanizmy fizyczne i psychiczne, przez które utrzymanie trzeźwości jest tak trudne. Nie oznacza to jednak, że z nałogu nie da się wyjść! Zgłoś się na leczenie uzależnień – Dębica to jedno z miast, w których pomagamy chorym w rzucaniu nałogów.

Uzależnienie jest postępującą chorobą – im dłużej zwlekasz z terapią, tym poważniejszy staje się Twój stan i coraz trudniej wyjść z nałogu. W naszym ośrodku leczenia uzależnień w Dębicy pomagamy jednak wszystkim pacjentom, niezależnie od tego, jak długo pozostają w ciągu i ile nieudanych prób wyjścia z uzależnienia mają za sobą. Nigdy nie jest za późno, żeby uwolnić się od uzależnienia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Czy uzależnienie da się wyleczyć?

Uzależnienie to choroba przewlekła – prawdopodobnie słyszałeś, że osobą uzależnioną zostaje się do końca życia. Nie oznacza to jednak, że nie ma sensu się leczyć! Z każdym rokiem zachowanie trzeźwości staje się coraz łatwiejsze, z czasem przyzwyczaisz się do nowego życia w abstynencji. Nasi terapeuci pomogą Ci zrozumieć, jak działa uzależnienie, w porę rozpoznać symptomy nawrotu i zareagować, zanim z powrotem znajdziesz się w ciągu. Zapewniamy leczenie uzależnień w Dębicy nie tylko na pierwszym etapie wychodzenia z nałogu, ale też prowadzimy spotkania grup wsparcia i zapobiegania nawrotom. Niezależnie, na którym etapie walki z uzależnieniem jesteś – skontaktuj się z nami, podpowiemy Ci, co robić dalej. Prowadzimy też konsultacje terapeutyczne, podczas których określamy problem i ustalamy cele leczenia oraz podajemy sprawdzone informacje na temat wyjścia z uzależnienia.

Dlaczego osoby uzależnione nie zgłaszają się na leczenie?

Wiele osób uzależnionych nie chce zgłosić się na terapię, a przyczyny mogą być różne. Przynajmniej na początku, zazwyczaj osoby zmagające się z nałogami wypierają istnienie problemu. Łatwiej jest szukać wymówek dla swojego zachowania, ukrywać uzależnienie przed rodziną, udawać, że ma się kontrolę nad zażywaniem alkoholu, leków czy narkotyków. Niestety nieleczone uzależnienie wciąż postępuje, dlatego oszukiwanie się nic nie daje. Jeżeli zastanawiasz się nad zgłoszeniem na terapię uzależnień w Dębicy lub innym najbliższym mieście, to najlepszy dowód, że jej potrzebujesz.

Stres przed rozpoczęciem leczenia jest normalny – wychodzenie z uzależnienia to poważna zmiana w życiu, dlatego nie jest to prosty etap dla chorego. Nasi pacjenci mają jednak wsparcie terapeutów, którzy doskonale rozumieją, jak działa uzależnienie i dlaczego chorym tak trudno jest wyjść na prostą. Często słyszymy od osób uzależnionych, że obawiają się krytyki, wyśmiania, ostracyzmu społecznego. Wynika to przede wszystkim z reakcji otoczenia, ponieważ uzależnienie często jest traktowane, jako przejaw słabej woli, niechęci do wykonywania swoich obowiązków, unikania odpowiedzialności za rodzinę. Ośrodek leczenia uzależnień w Dębicy to bezpieczne miejsce, gdzie spotkasz się z empatią i zrozumieniem. Lekarz, psycholog czy terapeuta doskonale wie, że uzależnienie jest chorobą. Zadaniem naszych specjalistów jest pomóc Ci w wyjściu na prostą, a nie oceniać czy wyśmiewać.

Dlaczego leczenie uzależnień jest niezbędne?

Niektóre osoby uzależnione nie chcą zgłosić się do ośrodka ani uczestniczyć w terapii ambulatoryjnej. Taka decyzja jest jednak najprostszą drogą do nawrotu, ponieważ odstawienie substancji uzależniających to tylko pierwszy krok do rozpoczęcia nowego życia. Uzależnienie wpływa również na psychikę – staje się jedynym sposobem na radzenie sobie z emocjami, rozładowywanie stresu, myślenie nastawia się wyłącznie na zdobycie kolejnej dawki, a osoba uzależniona oszukuje się, że ma kontrolę nad swoim życiem. Niestety nawet po przejściu detoksu, te mechanizmy nie przestają działać, dlatego tak wielu chorych wraca do nałogu. Rozwiązaniem jest tutaj właśnie terapia uzależnień. Dębica to jedno z miast, w których specjaliści Rawicom pomagają chorym w wychodzeniu z nałogu – nie na kilka miesięcy, ale na stałe.

Na czym polega leczenie uzależnień?

Zdarza się, że osoby uzależnione nie wierzą w skuteczność terapii. Setki historii naszych pacjentów pokazują jednak, że opłaca się zawalczyć o siebie. Podczas leczenia uzależnień w Dębicy przepracujesz problemy, które doprowadziły do nałogu – uzależnienie nie pojawia się bez powodu. Być może masz za sobą traumy z dzieciństwa, wychowałeś się w rodzinie z problemem alkoholowym, cierpisz na zaburzenia osobowości – właśnie takie problemy warto przepracować podczas terapii. Dzięki leczeniu lepiej zrozumiesz mechanizmy uzależnienia, nauczysz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze przed nawrotem, poznasz sposoby na radzenie sobie z pokusą powrotu do nałogu, rozpoznasz wyzwalacze itp. Dzięki temu, po opuszczeniu ośrodka znacznie łatwiej będzie Ci poradzić sobie w otoczeniu, w którym napotkani ludzie czy konkretnie sytuacje będą przypominać o uzależnieniu.

Jak wygląda terapia uzależnień w Dębicy?

Staramy się, żeby terapia uzależnień w Dębicy była jak najmniej stresująca dla pacjentów. Zapewniamy przestronne dwuosobowe pokoje z prywatnymi łazienkami – będzie Ci znacznie wygodniej, niż w przepełnionych, publicznych placówkach. Nasz ośrodek leczenia uzależnień w Dębicy działa 24/7 – możesz zgłosić się o każdej porze, nie odkładaj rozpoczęcia terapii na później. Nie musisz sam odstawiać substancji uzależniających – zaczniemy od detoksu, a kiedy zregenerujesz organizm – zapewnimy Ci wsparcie terapeutów.

Oferujemy różne pomocy – większość naszych pacjentów wybiera terapię stacjonarną. Pobyt w ośrodku pozwala odizolować się od codziennego środowiska, dzięki czemu łatwiej jest przetrwać pierwsze, najtrudniejsze tygodnie trzeźwości. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz uczestniczyć w leczeniu stacjonarnym, prowadzimy również terapię ambulatoryjną. Zajęcia trwają od 10 do 17, a resztę dnia spędzisz poza ośrodkiem. Taka forma pomocy również jest skuteczna, dlatego pomożemy Ci wybrać rozwiązanie, które jest bardziej odpowiednie dla Ciebie.

Ile trwa leczenie uzależnień w Dębicy?

Nie ustalamy z góry czasu trwania terapii, ponieważ każda osoba uzależniona jest inna. Zazwyczaj leczenie uzależnień w Dębicy trwa jednak ok. czterech tygodni, ponieważ taki czas jest potrzebny, żeby praca z terapeutami przyniosła efekty. Wszystko jest jednak zależne od postępów leczenia. Najważniejsza jest motywacja pacjenta – jeśli naprawdę chcesz zerwać z uzależnieniem, wyciągniesz z terapii znacznie więcej, niż osoba, która została zgłoszona na nią przez rodzinę i nie wierzy w powodzenie leczenia.

Wsparcie dla rodzin osób uzależnionych

Ktoś z Twoich bliskich zmaga się z uzależnieniem? Rozwiązaniem jest ośrodek leczenia uzależnień. Dębica to jedno z miast, w których pomagamy nie tylko chorym, ale też ich rodzinom. Doskonale wiemy, jak trudne jest wspieranie osoby uzależnionej, która manipuluje bliskimi. Prowadzimy więc grupę wsparcia dla bliskich – na spotkaniach podpowiemy Ci, jak mądrze pomagać osobie uzależnionej i nie zapominać o Twoim zdrowiu psychicznym. W Awamedic dostępne są też grupy rozwoju osobistego i grupy zapobiegania nawrotom – dzięki uczestnictwu w takich spotkaniach, chorym łatwiej jest wytrwać w trzeźwości po opuszczeniu ośrodka lub zakończeniu pierwszego etapu terapii ambulatoryjnej. Grupy rozwoju osobistego są przeznaczone również dla DDA – nasi terapeuci pomagają uporać się ze wspomnieniami z dzieciństwa i radzić sobie w dalszym życiu bez zaglądania do kieliszka.

Terapia uzależnień w Dębicy pozwala zacząć nowe życie na trzeźwo. Szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej osoby? Skontaktuj się z nami!