AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Gdynia

Nałóg powoli niszczy Ci życie i nie wiesz, jak się od niego uwolnić? Konieczne może być wsparcie zespołu specjalistów – lekarzy, psychologów i psychoterapeutów. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic dzięki wykwalifikowanej kadrze z długoletnim doświadczeniem pomoże Ci wyjść z nałogu. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z alkoholizmem, narkomanią, lekomanią czy z uzależnieniami behawioralnymi – w każdym przypadku doświadczeni specjaliści dobiorą odpowiednią formę leczenia i pomogą Ci wrócić na właściwe tory.

Pobyt w ośrodku terapii uzależnień Gdynia

Dobrze wiemy, że dla wielu osób zmagających się z ciężkimi nałogami pobyt w zamkniętym ośrodku uzależnień jest trudnym, być może i wstydliwym doświadczeniem. Dlatego właśnie naszym pacjentom gwarantujemy całkowitą anonimowość. Osoby uzależnione z Gdyni, które zdecydują się na udział w terapii, są dowożone specjalnym, nieoznakowanym samochodem prosto do centrum leczenia w Kielcach. Ośrodek terapii uzależnień Awamedic został przygotowany w taki sposób, aby każdemu pacjentowi zapewnić jak najlepsze, komfortowe warunki oraz całkowitą prywatność.

Leczenie uzależnień – jak przebiega?

Pobyt w centrum leczenia uzależnień każdy pacjent rozpoczyna od konsultacji terapeutycznych, które mają na celu określenie indywidualnego problemu oraz przygotowanie planu leczenia. Sama terapia stacjonarna trwa minimum 4 tygodnie, a dalszy pobyt zależny jest od osiągniętych efektów. Dzięki ustaleniu celów terapii na samym początku pobytu pacjent wie, do czego dąży, a z pomocą zespołu doświadczonych lekarzy, psychologów oraz terapeutów jest w stanie osiągnąć to, co zaplanował i rozpocząć dalsze życie bez nałogów. Sama terapia pozwala pacjentowi poznać mechanizmy uzależnień oraz sposoby na walkę z nimi. Podczas zajęć grupowych może też poznać historię innych osób, co często działa motywująco – pacjent uświadamia sobie, że nie jest sam ze swoim problemem oraz że możliwe jest wyjście z nałogu. Leczenie uzależnień osób z Gdyni może jednak wymagać także detoksu farmakologicznego – za pomocą którego organizm zostaje oczyszczony z nagromadzonych wcześniej toksyn.

Ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Gdyni

Mieszkańcy Gdyni zmagający się z nałogami, takimi jak alkoholizm, narkomania, lekomania, hazard, seksoholizm czy uzależnienie od Internetu, znajdą profesjonalną pomoc w naszym centrum. Ośrodek leczenia uzależnień Awamedic powstał po to, aby każdy zagubiony człowiek, który zmaga się z nałogiem, uzyskał wsparcie lekarzy, psychologów oraz psychoterapeutów i dzięki czterotygodniowej terapii odnalazł właściwą ścieżkę swojego życia.