AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Radom

Zastanawiasz się jak poradzić sobie z nałogiem? Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia, które oferuje Awamedic. To nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Radomia. Zlokalizowany w spokojnej okolicy, w nowoczesnym budynku w Kielcach, stanowi najlepszy wybór dla mieszkańców województwa mazowieckiego, ale nie tylko. Wszystkim pacjentom z całej Polski zapewniamy komfortowe warunki do zdrowienia oraz maksymalną anonimowość. Zaczyna się to od pierwszego kontaktu z naszym ośrodkiem, dlatego zainteresowanych skorzystaniem z pomocy naszego ośrodka terapii uzależnień, zamieszkujących Radom i okolice, dowozimy do Kielc nieoznakowanym samochodem. Pełna dyskrecja, bezpieczeństwo i skuteczność – tak wygląda leczenie uzależnień w Awamedic.  

Ośrodek leczenia uzależnień Radom

Nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Radomia powstał z myślą o wszystkich potrzebujących wsparcia w radzeniu sobie z problemem uzależnienia. W celu skutecznego działania zadbaliśmy o elementy niezbędne do powrotu do zdrowia. Od komfortowych warunków w domu Awamedic, po profesjonalną i doświadczoną kadrę. Nasi lekarze, terapeuci i psycholodzy tylko czekają, by udzielić Ci pomocy i okazać wsparcie. Awamedic, czyli prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Radomia realizuje również przymusowe leczenie uzależnień. Oferujemy pomoc przy wyjściu z alkoholizmu, lekomanii, narkomanii i uzależnień behawioralnych.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Radom

Uwierz, że jesteśmy w stanie Ci pomóc. Nasz ośrodek odwykowy dla osób z Radomia i reszty Polski, gwarantuje nowoczesne leczenie i komfortowe warunki dla każdego, kto zmaga się z nałogiem. Pomagamy bez względu na rodzaj uzależnienia. Robimy to skutecznie ponieważ nasi specjaliści to wykwalifikowani i doświadczeni terapeuci i psycholodzy, działający w oparciu o przetestowane, autorskie metody terapeutyczne. Każdy pobyt w naszym ośrodku leczenia uzależnień zaczyna się od kompleksowych badań diagnostycznych, a w razie potrzeby również od odtrucia farmakologicznego. Zaufaj naszemu doświadczeniu – wybierz Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic i uwolnij się od nałogu!

Terapia uzależnień Radom

Awamedic to działający od wielu lat ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Radomia. Swoim wsparciem i skutecznym działaniem przyczynił się do zmiany życia tysięcy osób zmagających się z różnymi nałogami. Każde uzależnienie ma ogromny wpływ na życie, i to nie tylko uzależnionego, ale również całej jego rodziny i najbliższego otoczenia. Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Radomia jest najlepszym wyjściem. Tu doświadczysz kompleksowej opieki i profesjonalnej pomocy, nastawionej na realizację celu, którym jest uwolnienie od nałogu. Jesteśmy, by zadziałać w Twojej sprawie – skorzystaj z naszej pomocy. 

Dlaczego leczenie uzależnień pomaga?

Wiele osób uzależnionych w końcu pęka i postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Pierwszym krokiem jest detoks, ale warto pamiętać, że uzależnienie to nie tylko kwestia ciała, ale też psychiki. Niestety wiele osób wraca do nałogu, nawet jeśli ma za sobą odtrucie. Psychiczna pokusa sięgnięcia po substancję uzależniającą jest zbyt silna, żeby zachować trzeźwość. Właśnie tutaj pojawia się terapia uzależnień. Radom to jedno z miast, których mieszkańcy mogą skorzystać z leczenia w Awamedic.

Terapeuci uzależnień doskonale wiedzą, z czym mierzy się ich pacjent. Rozumieją mechanizmy stojące za uzależnieniem, dlatego podczas leczenia lepiej poznasz swoją chorobę. Zrozumienie nałogu sprawia, że łatwiej nad nim zapanować. Pobyt w ośrodku leczenia uzależnień w Radomiu pozwoli Ci poznać wyzwalacze i najczęstsze przyczyny powrotu do uzależnienia. Dzięki temu, w porę zauważysz, że rośnie ryzyko sięgnięcia po alkohol, narkotyki czy leki i zareagujesz, zanim z powrotem znajdziesz się w ciągu.

W życiu wielu osób uzależnionych po odstawieniu pojawia się poczucie pustki. Zdobywanie pieniędzy, kupowanie środków psychoaktywnych, ukrywanie uzależnienia przed bliskimi – wszystko to zajmuje wiele czasu, dlatego chory zaniedbuje swoje obowiązki, traci dawne zainteresowania, niechętnie spędza czas z innymi. Po detoksie warto więc nauczyć się wypełniać sobie czas wartościowych zajęciami i rozwijać się po latach zmarnowanych na uzależnienie. Leczenie uzależnień w Radomiu pozwoli Ci czerpać satysfakcję z życia w trzeźwości.

Nie zwlekaj – zgłoś się na terapię uzależnień w Radomiu!

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz terapii uzależnień? Z Radomia możesz zgłaszać się do naszego ośrodka 24/7. Jeżeli nie masz pewności, czy musisz się leczyć, nie zwlekaj! Skoro pojawiają się myśli o rozpoczęciu terapii to najlepszy dowód, że jej potrzebujesz. Im dłużej odkładasz zgłoszenie się na leczenie, tym gorzej dla Twojego zdrowia, relacji z bliskimi, sytuacji zawodowej i finansowej. Uzależnienie potrafi odebrać dosłownie wszystko, również życie, dlatego warto pozwolić sobie pomóc, zanim do tego dojdzie. Najlepszym rozwiązaniem jest ośrodek leczenia uzależnień. Radom to miasto, gdzie udzielamy fachowej pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom. Pobyt w ośrodku lub terapia ambulatoryjna pozwoli Ci całkowicie zmienić sposób myślenia i na nowo nauczyć się funkcjonowania bez środków uzależniających. Jeżeli obsesyjnie myślisz o używkach, zaniedbujesz obowiązki i relacje z bliskimi z powodu uzależnienia, nie dajesz rady przestać, mimo negatywnych konsekwencji – nie czekaj. Z czasem problem będzie się tylko pogłębiał. Zgłoś się na leczenie uzależnień w Radomiu i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem.

Ile trwa terapia uzależnień?

Nie ustalamy sztywno czasu trwania terapii, ponieważ każdy pacjent jest inny. Osoby uzależnione zazwyczaj zostają w ośrodku leczenia uzależnień w Radomiu przez kilka tygodni, ale ten czas może być dłuższy, w zależności od postępów w terapii. To nasi terapeuci oceniają, czy konkretny pacjent jest gotowy na opuszczenie ośrodka. Terapia uzależnień powinna trwać przynajmniej 4 tygodnie, ponieważ tyle czasu potrzeba na osiągnięcie trwałych zmian w psychice. Miesiąc może wydawać się długim czasem, ale pamiętaj, że to będą bardzo wartościowe tygodnie. Dzięki leczeniu, możesz wygrać kolejne lata swojego życia – spędzić je bez substancji uzależniających, normalnie funkcjonując i dbając o zdrowie. W naszym ośrodku prowadzimy również detoks, dlatego nie musisz trzeźwieć samodzielnie – jeśli zgłosisz się do nas pod wpływem, zaczniemy od odtrucia pod opieką lekarzy i psychologów.

Jak wygląda leczenie uzależnień w Radomiu?

Obawiasz się leczenia? Nie masz powodu! Psychiczne i fizyczne zdrowie pacjentów znajduje się dla nas na pierwszym miejscu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest stacjonarna terapia uzależnień. Radom to jedno z miejsc, z których bez problemu możesz dojechać do Awamedic. Kilka tygodni pobytu w ośrodku pozwoli Ci zmienić sposób myślenia i zregenerować się psychicznie po miesiącach czy latach spędzonych w ciągu. Dużą zaletą stacjonarnego leczenia jest separacja od codziennego środowiska. Trudno całkowicie odciąć się od alkoholu, Internetu, narkotyków itp., jeśli są wszechobecne w Twoim otoczeniu. W ośrodku możesz całkowicie skupić się na pracy nad sobą. Po leczeniu uzależnień w Radomiu będziesz gotowy na funkcjonowanie w świecie, gdzie nie da się uniknąć wyzwalaczy – spotykania osób uzależnionych, widoku alkoholu itp. Nasz ośrodek nie ma nic wspólnego z publicznymi placówkami, które możesz kojarzyć z przeszłości. Zapewniamy komfortowe zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach z łazienkami. Dbamy nie tylko o skuteczność leczenia, ale też wygodę pacjentów – wszystko, żeby zredukować stres związany z wychodzeniem z uzależnienia.

Ambulatoryjna terapia uzależnień w Radomiu

Nie możesz lub nie chcesz zapisać się na terapię stacjonarną? Nasz ośrodek leczenia uzależnień w Radomiu oferuje również terapię ambulatoryjną. Zajęcia terapeutyczne trwają do 10 do 17, a resztę czasu spędzisz poza ośrodkiem. Taka forma pomocy również jest skuteczna, chociaż wymaga większej samokontroli niż pobyt w ośrodku. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dojazdu do ośrodka i dostępnych form pomocy? Zadzwoń lub napisz!

Skończyłem terapię uzależnień – co robić dalej?

Leczenie uzależnienia to proces, który wymaga przede wszystkim zaangażowania pacjenta. Żeby raz na zawsze zerwać z nałogiem, musisz tego chcieć, pracować nad sobą i czerpać jak najwięcej ze spotkań z terapeutami. Naszym pacjentom pomagamy również po ukończeniu pierwszego etapu leczenia. Terapię podstawową warto kontynuować, żeby zwiększyć swoje szanse na wyjście z uzależnienia na stałe. W naszym ośrodku działa grupa rozwoju osobistego – intensywny program terapeutyczno-rozwojowy. Polecamy uczestnictwo w nim nie tylko osobom uzależnionym, ale też DDA i osobom współuzależnionym. Terapia pogłębiona pozwala przepracować problemy i poprawić jakość życia. Oprócz tego, prowadzimy grupę zapobiegania nawrotom i grupę wsparcia dla rodzin osób uzależnionych. Pozostawanie w procesie terapeutycznym pomoże Ci powstrzymać się od uciekania w nałóg, kiedy pojawią się problemy i trudne emocje.

Leczenie uzależnień w Radomiu pozwala zmienić życie i wyjść na prostą. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z uzależnieniem, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.