AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Tarnów

Masz dosyć życia w nałogu? Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Tarnowa oferuje skuteczne leczenie. Awamedic kieruje swoją propozycję do mieszkańców całego województwa małopolskiego. Już sama lokalizacja i organizacja naszego ośrodka w Kielcach stwarza bardzo dobre warunki do wyrwania się ze szponów nałogu. Jesteśmy z pacjentami na każdym etapie drogi prowadzącej do wyjścia z uzależnienia. Gwarantujemy najwyższy komfort leczenia, który pacjenci odczuwają już w trakcie transportu do Kielc. Wszystkim osobom z województwa małopolskiego, zdecydowanym na skorzystanie z pomocy naszego ośrodka terapii uzależnień, zapewniamy anonimowy transport wprost pod nasze drzwi – gdzie czekamy z pomocą.

Ośrodek leczenia uzależnień Tarnów

Czy nasz ośrodek terapii uzależnień dla osób z Tarnowa sprosta Twoim oczekiwaniom? Czy faktycznie pomoże w walce z chorobą? Awamedic, czyli prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z województwa małopolskiego, stwarza wszelkie warunki do komfortowego powrotu do zdrowia i przejęcia kontroli nad własnym życiem. Czeka cały zespół specjalistów gotowych do pomocy, wśród nich: terapeuci, psycholodzy, lekarze. To dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu skutecznie leczymy: alkoholizm, lekomanię, narkomanię i uzależnienia behawioralne. 

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Tarnów

Nasz ośrodek odwykowy dla osób z Tarnowa i całej Małopolski to miejsce nowoczesne i w pełni kompetentne, by pomóc zmagającym się z nałogiem. Leczymy wszystkie możliwe rodzaje uzależnień. Dzięki niezawodnej pracy doświadczonego zespołu specjalistów i autorskim terapiom osiągamy satysfakcjonujące efekty. W pełnym zdrowieniu pomagają również komfortowe warunki, które nasz ośrodek leczenia uzależnień zapewnia każdemu pacjentowi z Tarnowa. Jako standard przeprowadzamy kompleksowe badania diagnostyczne natychmiast po przyjęciu do naszego ośrodka i na podstawie ich wyników obieramy dalszą drogę działania. Naszym celem jest, by jak najszybciej doprowadzić każdego pacjenta do pełnego zdrowia. Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic czeka na Twój pierwszy krok!

Terapia uzależnień Tarnów

Ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Tarnowa stworzony został z myślą o ludziach cierpiących z powodu uzależnienia. Dlatego w Awamedic jesteśmy pełni zrozumienia dla trudów sytuacji, w której znajdują się nasi pacjenci i ich rodziny. Z tego też powodu zadbaliśmy o maksymalny komfort każdego z podopiecznych ośrodka. Nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Tarnowa specjalizuje się w profesjonalnej i skutecznej pomocy. Jej efektem jest przejęcie kontroli nad własnym życiem oraz nabycie umiejętności czerpania radości z każdego dnia bez nałogu. Pomoc jest na wyciągnięcie ręki – wykorzystaj to!

Sygnały alarmowe – kiedy zgłosić się na odwyk?

Mechanizm iluzji i zaprzeczeń jest jedną z bardzo ważnych części uzależnienia. Chory okłamuje nie tylko bliskich, ale przede wszystkim samego siebie, zaprzeczając faktom i bagatelizując problem. Takie mechanizmy sprawiają jednak, że osoba uzależniona wciąż odkłada leczenie uzależnień. Tarnów jest jednym z miejsc, gdzie możesz zgłosić się na terapię bez skierowania i czekania, aż zwolni się miejsce w publicznym ośrodku. Im szybciej zapiszesz się na leczenie, tym lepiej, ponieważ konsekwencje uzależnienia z czasem stają się tylko poważniejsze.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Tarnowie pomaga osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków i leków, ale też zmagającym się z problemami behawioralnymi: pracoholizmem, seksoholizmem, uzależnieniem od hazardu, komputera i Internetu. Są to poważne choroby, które z czasem postępują, dlatego nie warto odkładać terapii na później. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich: stara się ukrywać swoje uzależnienie przed rodziną, kłamie o swojej trzeźwości, zwiększa dawki substancji psychoaktywnych, a odstawienie wiąże się z przykrymi objawami, nie ma na co czekać. Im szybciej zgłosisz się na leczenie alkoholizmu w Tarnowie, tym lepiej.

Jak wygląda leczenie uzależnień w Tarnowie?

Robimy wszystko, aby odwyk w Tarnowie był jak najskuteczniejszy i najłatwiejszy do przejścia przez pacjenta. Nasz ośrodek działa 24/7, dlatego możesz zgłosić się o każdej porze. Doskonale rozumiemy, jak dokuczliwy jest zespół odstawienia – nie musisz trzeźwieć samodzielnie, przyjmujemy również pacjentów pod wpływem środków psychoaktywnych. W takim przypadku, zaczynamy od detoksu, aby oczyścić i zregenerować organizm, zanim zajmiemy się terapią. Dbamy o prywatność, wiemy, że osoby uzależnione niekoniecznie chcą dzielić się swoimi problemami ze wszystkimi dookoła. Nasz ośrodek z zewnątrz wygląda jak zwyczajny hotel, a pacjentom zapewniamy anonimowość. Leczenie nie musi wiązać się z plotkami i ostracyzmem społecznym. Dbamy również o komfort pacjentów: jeśli masz dość zatłoczonych publicznych placówek, wybierz Tarnów. Ośrodek leczenia uzależnień bardziej przypomina hotel niż szpitalny oddział. Nasi pacjenci mieszkają w wygodnych dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami. Zapewniamy warunki, w których poczujesz się swobodnie i łatwiej będzie Ci skupić się na walce z problemem.

Ośrodek uzależnień w Tarnowie oferuje kilka form pomocy, dlatego zapewnimy Ci wsparcie, jakiego potrzebujesz. Większość naszych pacjentów korzysta z terapii stacjonarnej, która pozwala odciąć się od codziennego środowiska i całkowicie skupić się na pracy nad sobą. Terapia zazwyczaj trwa 4 tygodnie, ale w razie potrzeby pacjent może dłużej zostać pod opieką specjalistów. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz spędzać w ośrodku całej doby, warto skorzystać z pomocy w formie ambulatoryjnej: zajęcia trwają tutaj od 10 do 17. Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z uzależnieniem i nie wiesz, co robić dalej? Umów się na konsultację terapeutyczną! Doradzimy, jaka forma pomocy będzie najlepsza oraz pokierujemy Cię dalej w walce z uzależnieniem.

Co zyskasz, dzięki leczeniu alkoholizmu w Tarnowie?

Wiele osób uzależnionych nie chce się leczyć i nie wierzy w skuteczność terapii. Wynika to jednak przede wszystkim z wymówek, którymi chory broni się przed wprowadzeniem zmian w swoim życiu. W rzeczywistości, terapeuta uzależnień w Tarnowie udziela nieocenionej pomocy w walce z nałogiem. Przepracowanie problemu u źródła jest najlepszym sposobem, aby zerwać z uzależnieniem na stałe, a nie tylko na czas trwania terapii.

Po przejściu terapii uzależnień w Tarnowie, pacjent lepiej rozumie swoją chorobę, a dzięki temu, ma nad nią kontrolę. Poznanie mechanizmów stojących za uzależnieniem sprawia, że chory jest w stanie szybciej zauważyć symptomy nawrotu i poszukać wsparcia, zanim ponownie sięgnie po substancję uzależniającą lub wróci do destrukcyjnych zachowań. Terapeuta uczy pacjenta również, jak w zdrowy sposób radzić sobie z problemami i trudnymi emocjami. Leczenie przygotuje Cię też do dalszego dbania o swoje zdrowie psychiczne oraz samodzielnej pracy nad sobą.

Co robić po terapii uzależnień?

Odwyk alkoholowy w Tarnowie jest bardzo ważnym etapem dla osoby uzależnionej, ale nie kończy walki z nałogiem, ponieważ do końca życia trzeba dbać o swoją trzeźwość, aby nie dopuścić do nawrotu. Nie oznacza to jednak, że musisz zostać sam z tym problemem! W Awamedic dbamy nie tylko o pacjentów, którzy przebywają w ośrodku, ale też o tych, którzy zakończyli już terapię podstawową. Kontakt z terapeutą i grupą wsparcia znacznie ułatwia abstynencję oraz pozwala uniknąć samotności, często towarzyszącej osobom uzależnionym.

W naszym ośrodku prowadzimy indywidualne sesje z terapeutami, spotkania grupy zapobiegania nawrotom oraz grupy rozwoju osobistego. Ukończona terapia uzależnień w Tarnowie nie oznacza, że od tego momentu musisz radzić sobie z problemem całkiem sam – zachęcamy naszych pacjentów do pozostawania w procesie terapeutycznym po ukończeniu leczenia stacjonarnego.

Ktoś z Twoich bliskich jest uzależniony? Skontaktuj się z nami!

Nie jest łatwo walczyć z uzależnieniem, ale wspieranie osoby, która ma taki problem, również jest wielkim wyzwaniem. Często pojawia się współuzależnienie, sprawiające, że rodzina nie potrafi stawiać granic osobie uzależnionej i staje się niewolnikiem jej choroby. Warto pamiętać, że bliscy w pierwszej kolejności powinni zadbać o własne zdrowie psychiczne – w innym wypadku nie będą w stanie pomóc uzależnionemu. Właśnie dlatego, ośrodek leczenia uzależnień w Tarnowie pomaga nie tylko chorym, ale też ich rodzinom. Organizujemy spotkania grupy wsparcia dla bliskich osób uzależnionych i zdecydowanie zachęcamy rodziny pacjentów do brania w nich udziału. Niezależnie, czy to Ty, czy ktoś z Twoich bliskich ma taki problem, u nas znajdziesz profesjonalną pomoc.