AWAMEDIC

Oferta ośrodka

Leczenie uzależnień Zawiercie

Marzysz o życiu wolnym od uzależnienia? Zdecyduj się na działanie i profesjonalną pomoc.

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień dla osób z Zawiercia i okolic, ma otwarte drzwi dla wszystkich potrzebujących pomocy, nawet tych w najbardziej beznadziejnej sytuacji. Dzięki doświadczeniu i wieloletniej praktyce zapewniamy najlepsze warunki zdrowienia i wysoką skuteczność naszej terapii. Osobom z województwa śląskiego, które chcą skorzystać z pomocy naszego ośrodka terapii uzależnień, zapewniamy dyskretny samochód bez oznakowania, który zabierze ich z Zawiercia i okolic do naszego ośrodka leczenia uzależnień.

Ośrodek leczenia uzależnień Zawiercie

W naszym ośrodku odwykowym dla osób z Zawiercia pomoc znajdzie każdy potrzebujący wsparcia w walce z uzależnieniem. Nałóg niszczy Twoje życie? Wątpisz, czy jesteś w stanie z nim zerwać? Awamedic jest właśnie dla Ciebie, swoją skuteczną pracą pomagamy nawet w najtrudniejszych przypadkach. Nasz ośrodek leczenia uzależnień dla pacjentów z Zawiercia i reszty Polski to gwarancja wysokiego standardu zakwaterowania w pokoju z łazienką, ale przede wszystkim profesjonalna opieka medyczna i terapeutyczna. Każdy pobyt w naszym ośrodku leczenia uzależnień zaczyna się od kompleksowych badań diagnostycznych, które stanowią punkt wyjścia do dalszych działań – w tym do odtruwania farmakologicznego. Leczymy ciało i umysł, działamy kompleksowo, ponieważ daje to najlepsze efekty. Ośrodek Leczenia Uzależnień Awamedic to najprostsza droga do trzeźwego życia.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Zawiercie

Trafiłeś tu, bo szukasz sposobu na pokonanie uzależnienia? Wykonaj jeszcze jeden krok – telefon do nas. Awamedic – ośrodek terapii uzależnień dla osób z Zawiercia oraz innych polskich miast powstał z myślą o pomocy osobom cierpiącym z powodu nałogu. Pomagamy wyjść z alkoholizmuu, narkomanii, lekomanii, wszelkich uzależnień behawioralnych. Bez względu na to jak nazwiesz swój nałóg, jesteśmy w stanie pomóc w każdej sytuacji. Wszystko dzięki wykwalifikowanym specjalistom – lekarze, terapeuci i psychologowie czekają, by ulżyć w Twoich cierpieniach i pomóc rozpocząć trzeźwe życie. Leczymy również w ramach przymusowego leczenia uzależnień pacjentów z Zawiercia.

Terapia uzależnień Zawiercie

Zapraszamy do kontaktu wszystkich uzależnionych, którzy myślą o zmianie swojego życia. Trzeźwość jest warta wszelkich starań, a leczenie uzależnień w naszym ośrodku w Kielcach to najskuteczniejszy sposób na odzyskanie trzeźwego życia. Damy Ci wsparcie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości, wyposażymy w narzędzia, które pozwolą czerpać radość z małych przyjemności. W Awamedic każdy pacjent jest dla nas najważniejszy i zasługuje na skuteczną pomoc. Wybierz Awamedic – nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień, a odzyskasz kontrolę i radość z każdego dnia.  

Komu pomagamy na terapii uzależnień?

W ośrodku Awamedic leczymy pacjentów uzależnionych od różnych substancji i zachowań. Pomagamy alkoholikom, narkomanom, lekomanom oraz osobom uzależnionym od hazardu, seksu, pracy, Internetu i gier komputerowych. Niezależnie od tego, z jakim problemem się zmagasz, pamiętaj, że z uzależnienia można wyjść. Leczenie uzależnień w Zawierciu przebiega pod opieką doświadczonych terapeutów, którzy doskonale rozumieją, jakie mechanizmy stoją za uzależnieniem. Nauczymy Cię, jak nie ulegać pokusie powrotu do nałogu oraz radzić sobie z emocjami w zdrowy sposób. Przekonaj się, że rozpoczęcie życia od nowa i naprawienie relacji z bliskimi są możliwe.

Uzależnienie to choroba - zgłoś się na terapię!

Osoby uzależnione bywają surowo oceniane przez otoczenie, zarzuca im się nieodpowiedzialność oraz słabą wolę. Warto jednak pamiętać, że uzależnienie to nie kaprys, ale choroba. Tak samo jak inne dolegliwości zdrowotne, wymaga profesjonalnego leczenia. Co więcej, uzależnienie to choroba postępująca. Stan zdrowia i funkcjonowanie we wszystkich sferach życia stopniowo się pogarszają. Osoba, która początkowo potrafiła łączyć uzależnienie z pracą czy spotkaniami z bliskimi, z czasem staje się coraz bardziej wyalienowana i skoncentrowana na swoim uzależnieniu. Warto jak najszybciej skorzystać z pomocy, którą oferuje prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Zawiercie to jedna z lokalizacji, gdzie znajdziesz profesjonalne wsparcie.

Uzależnienie nieodłącznie wiąże się z systemem iluzji i zaprzeczeń. Chory stara się wmówić sobie i innym, że nie ma żadnego problemu i kontroluje sytuację. Niestety ma to niewiele wspólnego z prawdą, a z czasem nałóg staje się coraz bardziej zaawansowany.

Uzależnienie jest chorobą śmiertelną, jeśli chory w porę nie poszuka pomocy, picie alkoholu, zażywanie narkotyków lub leków, może doprowadzić do śmierci. Dzieje się tak w wyniku wyniszczenia organizmu, zatrucia lub wypadków pod wpływem uzależniających substancji.

Uzależnienie to choroba podstawowa. Oznacza to, że jest oddzielnym problemem, a nie objawem innych schorzeń. Co więcej, zażywanie alkoholu, narkotyków i leków prowadzi do problemów emocjonalnych, zdrowotnych, finansowych itd. Osoby uzależnione często oszukują się, że przestaną pić, jeśli zmienią pracę, przestaną kłócić się z partnerem, przeprowadzą się… Niestety, takie podejście się nie sprawdza. Pierwszym krokiem do wyjścia z uzależnienia jest przyznanie się przed samym sobą, że potrzebujesz pomocy.

Oprócz tego, uzależnienie jest chorobą chroniczną, co oznacza, że nie można jej całkowicie wyleczyć. Nie oznacza to jednak, że nie ma nadziei na lepszą przyszłość! Wiele osób uzależnionych wychodzi z nałogu i zachowuje trzeźwość do końca życia. Warto jednak pamiętać, że nawroty są naturalną częścią leczenia uzależnień. Zawiercie to miejsce, gdzie możesz zgłaszać się wiele razy. Terapeuci pomogą Ci wrócić na właściwą ścieżkę po nawrocie i na nowo zacząć pracować nad sobą. Nieważne, ile upadków masz na swoim koncie, wciąż masz szansę na zerwanie z uzależnieniem.

Kiedy trzeba zgłosić się na terapię?

Zastanawiasz się, czy to już czas, żeby zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień w Zawierciu? Skoro to rozważasz, to znak, że już czas na terapię. Jeśli rodzina radzi Ci rozpoczęcie leczenia, wpadasz w ciągi, odczuwasz objawy zespołu abstynencyjnego i trudno Ci się uwolnić od myślenia o swoim uzależnieniu, warto poprosić profesjonalistów o pomoc. Im szybciej rozpoczniesz terapię uzależnień w Zawierciu, tym większa szansa, że unikniesz najpoważniejszych konsekwencji uzależnienia: bezrobocia, bezdomności, zerwanych kontaktów z bliskimi oraz chorób trzustki, wątroby, żołądka i nerek. Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci zerwać z nałogiem – raz na zawsze.

Dlaczego właśnie terapia uzależnień w Zawierciu?

Ośrodek leczenia uzależnień Zawiercie to miejsce nastawione na dobro pacjenta. Możemy zapewnić lepsze warunki niż w publicznych placówkach, dzięki czemu osoby uzależnione czują się u nas jak w domu – taka atmosfera sprzyja pracy nad sobą, ponieważ zmianom w życiu i tak nieuchronnie towarzyszy stres – nasi terapeuci robią wszystko, aby go łagodzić, a nie potęgować. Nasi pacjenci mieszkają w komfortowych dwuosobowych pokojach z prywatnymi łazienkami. Dzięki temu, czują się komfortowo, a jednocześnie nie są odizolowani od pozostałych osób leczących się w Awamedic. Zapomnij o zatłoczonych salach szpitalnych – nasz ośrodek to miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoki standard.

Nasz ośrodek działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu – możesz do nas zadzwonić lub przyjechać o każdej porze. Nie musisz odkładać leczenia uzależnień na później. Prowadzimy również odtrucia alkoholowe, narkotykowe i lekowe, dlatego możesz przyjechać pod wpływem substancji psychoaktywnych. Pomagamy nie tylko osobom uzależnionym, ale też ich rodzinom – uczymy, jak mądrze wspierać chorego i nie wpaść we współuzależnienie.

Jeżeli oczekujesz kompleksowej pomocy, leczenie uzależnień w Zawierciu jest właśnie dla Ciebie.

Anonimowe leczenie uzależnień w Zawierciu

Doskonale rozumiemy, że uzależnienia wciąż są dla wielu osób tematem tabu. Jeśli nie chcesz, żeby inni wiedzieli o Twoim problemie – masz takie prawo. Dbamy o anonimowość i poczucie prywatności naszych pacjentów. Jeżeli masz problem z dotarciem do ośrodka, wyślemy po Ciebie nieoznakowany samochód. Wygodnie dojedziesz na miejsce, bez proszenia nikogo o pomoc. Nasz ośrodek leczenia uzależnień w Zawierciu z zewnątrz wygląda jak zwyczajny hotel, dzięki czemu pacjenci mogą czuć się swobodnie. Na terapię składają się zajęcia indywidualne i grupowe, dlatego będziesz pracować nad sobą i stopniowo otwierać się na stworzoną w ośrodku społeczność. Nasi terapeuci pomogą Ci uporać się z problemami, nie tylko z uzależnieniem, ale też trudnymi doświadczeniami, przed którymi uciekałeś w używki.

Jaką terapię uzależnień prowadzimy w Zawierciu?

Każdy pacjent jest inny, dlatego oferujemy różne formy pomocy. Jeżeli nie masz pewności, czego potrzebujesz, koniecznie zgłoś się na konsultację terapeutyczną. To wstępne spotkanie, podczas którego ustalamy, z jakim problemem się zmagasz oraz proponujemy najlepszą formę pomocy. Powiemy Ci, co dalej robić, nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Ustalimy też cele i zasady czekającego Cię leczenia oraz wyjaśnimy, dlaczego jest potrzebne. Dyżury konsultacyjne odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 15-17.

Nasi pacjenci zazwyczaj decydują się na stacjonarną terapię uzależnień. Zawiercie to miejsce, gdzie otrzymasz kompleksową pomoc: badania diagnostyczne, detoks farmakologiczny oraz wsparcie terapeutyczne. Leczenie uzależnień w Zawierciu zazwyczaj trwa cztery tygodnie, ale ten czas jest elastyczny w zależności od tego, jak wyglądają Twoje postępy w terapii.

Nie możesz skorzystać ze stacjonarnego leczenia w ośrodku? Żaden problem! Nie musisz rezygnować z terapii pod opieką profesjonalistów. W Awamedic dostępna jest również terapia dochodząca. Będziesz uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych od 10 do 17, a resztę dnia spędzisz poza ośrodkiem. Taki rodzaj leczenia łatwiej jest połączyć z innymi obowiązkami, jeśli jesteś w stanie wytrwać w trzeźwości przebywając w swoim codziennym środowisku. Wiele osób rozpoczynających walkę z uzależnieniem decyduje się jednak na leczenie stacjonarne, ponieważ wymaga od pacjenta mniej samodyscypliny.

Terapia dla współuzależnionych

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Zawierciu to nie tylko pomoc dla uzależnionych, ale też ich bliskich. Bycie partnerem, małżonkiem, dzieckiem czy rodzicem chorego nie jest proste i odbija się na psychice. Wsparcie jest potrzebne zarówno pacjentom, jak i ich rodzinom. Pomoc terapeuty pomaga uniknąć współuzależnienia oraz mądrze wspierać osobę uzależnioną, zamiast ułatwiać jej trwanie w nałogu. W Awamedic prowadzimy również grupy wsparcia dla rodzin pacjentów. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich walczy z uzależnieniem, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci poradzić sobie w tej trudnej sytuacji.

Co robić po terapii uzależnień?

Terapia uzależnień już za Tobą? To nie oznacza, że nie możesz dalej pracować nad sobą i korzystać ze wsparcia w zachowaniu trzeźwości! W Awamedic możesz skorzystać również z zajęć dla osób, które pierwszy etap leczenia mają już za sobą. Wielu naszych pacjentów uczestniczy w spotkaniach grupy rozwoju osobistego – intensywnym programie terapeutyczno-rozwojowym. Taka terapia uzależnień w Zawierciu obejmuje dziesięć miesięcy pracy nad sobą podczas psychologicznego treningu grupowego. Sprawdza się szczególnie u osób, które mają za sobą terapię podstawową, ale potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci terapii pogłębionej. Z zajęć mogą skorzystać również Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Nie masz pewności, jaka pomoc będzie dla Ciebie najlepsza? Skontaktuj się z nami i zgłoś się do ośrodka leczenia uzależnień w Zawierciu.